Neoriginální infotainmenty,radia

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
qwecko
*
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2017, 20:10

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od qwecko »

Jasne myslel som teba Smartmanik...sorry
Reklama
 

Vašeki30
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2019, 20:01

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Vašeki30 »

Ahoj, potřebuji poradit. Koupil jsem rádio s androidem a po vypnutí klíčem se vypne hned. A to originální černobílé ještě hrálo do té doby než se otevřeli dveře. Android rádio se zapne až když je klíč otocen do druhé polohy. U originalu se dalo zapnout už na první poloze. Dá se to nějak vyřešit přepínováním svorkovnice?
Vašeki30
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2019, 20:01

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Vašeki30 »

Tak jsem to ještě pořádně prozkoumal. A ten android se zapne už na první poloze. Což je super. Jen to vypnutí. Vypne se při chcipnuti motoru a o točení klíčků do základní polohy. To že originál hraje ještě asi tři minuty a pak se vypne sám a nebo s otevřením dveří řidiče. Tak počítám, že to bude vlastnost radia. Nebo se pletu?
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

na konektore je stály zdroj 12V a potom spínaný zdroj, spínaný si riadi auto a radio si riadi kedy sa vypne od spínaného zdroju.

U mna kluc do polohy 1 radio sa zapne
poloha 0 radio zhasne a po určitej dobe sa vypne

pri opatovnom nastartovani ak napr skapal motor len preblikne displej a rádio sa znovu nestartuje a ihned pokracuje tam kde bolo
Cpujky
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2019, 08:27

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Cpujky »

Ahoj, precetl jsem si vlakno 2x, ale abych si byl jisty, pokud mam originalni 8" radio s navigaci a couvaci kamerou, chci si poridit 9" android radio z ciny,vsechno se bez problemu prepoji - ovladani pod volantem, vestavena GPS antena, usb vstup + line in u radicky, jen u parkovaci kamery se musi poresit napajeni. Zadny zasah do originalni kabelaze, bezproblemove zapojeni puvodniho radia zpet. Diky
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Neviem či to tu niekto rozbehol aj pri zmene z origo navigacie čo viem tak to bolo vždy z rádia bez navi

Radio s origo navigaciou má trochu inak piny v konektore + neviem ako je riešená origo GPS anténa ale tu sa dá použiť tá k rádiu schová sa do palubky a zo signálom problém nie je. Problém môťe byť ešte v tom že k android rádiu dostaneš konektor ktorý nie je plne osadený teda je tam treba riešiť piny napr. pre kameru. Ale je to riešiteľné v mojom prípade som prepinoval komplet konektor ale to je iná story. Ale každopádne je vhodné v tom byť trochu zdatný a vedieť prečítať schému a chápať elektriku trochen.

Pre rozdiel v schéme kukni sem

Len pre zaujímavosť ostane tam origo čítačka SD karty (s mapami) možno sa bude dať rozbehnúť ako USB vstup do rádia, pravdepodobne je riešená samostatným káblom do rádia, v schéme konektoru je len USB vstup dole v kastlíku.

teda:
ovládanie pod volantom - ano
vstavana GPS antena - podľa konektoru možno áno - ale dá sa použiť aj GPS dodaná s android rádiom
USB vstup - ano
Line in u radičky? - ked je tým myslená zaradená spiatočka tak ano
Parkovacia kamera - ano treba doriešiť napájanie
zásah do origo kabeláže netreba všetko sa rieši na strane konektoru dodaného k android rádiu (je to taký medzi kus auto konektor pre rádio a samotné android rádio), pôvodné rádio sa napája priamo dokonektoru ktorú je súčasťou auta. Hyudnai používa dva rôzne konektory treba dať na to pozor, potrebuješ taký ako je dole na foto.
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1aXlBbzzu ... olaris.jpg
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Ty android rádia jsou P&P. Tedy čistá výměna kusu za kus. Parkovací kamera, ovládání na volantu atp. Ti fungovat bude. Origo GPS anténa by neměla, ale to nevadí. K android rádiu je dodávána vlastní, kterou prostě nalepíš do vnitra palubovky. Já zrovna mám výbavu auta Symbol, kde je komplet vše, krom navigace. Tedy barevný display, origo parkovací kamera apod. Koupil jsem radio, nechal ho zapojit a bylo. O nic víc se starat nemusíš. Jediný o co přijdeš je záruka na daný subsystém. Tedy v tomhle případě jednotka rádia. Nic víc, nic míň. A pokud bys nechtěl přijít ani o záruku na to origo radio, tak prostě ho tam před každou návštěvou servisu jebneš zpět. Ale upřímně, jim je to úplně jedno. Navíc, když já jel do servisu po výměně, tak technik na to koukal a vyzvudal. Moc se mu líbilo :D.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Cpujky
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2019, 08:27

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Cpujky »

Moc dekuji za odpovedi. Uvidim jak si zena potyka s dodavanym radiem (auto vyzvedavame v patek) a zda ji bude vyhovovat adnroid auto (musi mit waze), pokud ne, tak zacnu resit toto.
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Pozoris píše: 29 říj 2019, 14:01 Ty android rádia jsou P&P. .......
Koupil jsem radio, nechal ho zapojit a bylo. O nic víc se starat nemusíš. ...
V tvojom prípade kup & play :)

tá príprava na kameru tam ozaj nemusí byť
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

:D... já kupoval připravené, se zárukou a aktualizacemi sw, fw u Carmes.cz :D
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

a o tom presne hovorím, ona otázka bola myslená na vlastnú montáž, ktorá môže prinášať svoje riešiteľné úskalia na jednej strane ale značnú finančnú úsporu na strane druhej, vždy je to niečo za niečo. Keď si to kupoval a nechal montovať priamo u firmy tak by to vypadalo divne keby to nepasovalo, a netušíš či si kabeláž ešte sami upravujú alebo nie, keď som si kabeláž pripravil dopredu tiež to bolo všetko pri montáži plug and play.
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Mají vlastní kabeláž. Ovšem nedalo mi to a včera jsem napsal na jedno radio na Ali. Sami mi odepslai, že i jejich je P&P a mají taktéž kabeláž pro origo factory rear cameru, volant, canbus dekodér apod. Ono to zas takový problém dnes už nebude. Určitě bych se toho nebál a 100% šel do toho
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
asd111
**
Příspěvky: 248
Registrován: 17 říj 2017, 20:31
Bydliště: Kladno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od asd111 »

Nema tady nekdo zkusenosti s nejakym tim levnejsi radiem z Ali ?Je jich tam mraky a ty levnejsi zacinaji na 120$ coz je za hubicku.Ma to vsak cipset s jen 1gb ram,nadruhou stranu takove radio nepotrebuje dle meho moc pameti. Kolem 150-200 se da uz s 2gb coz se mi zda az dost.Tady lidi kupuji se 4gb,tak ani nevim jestli to ma vyuziti.
Hyundai i30 Combi 1.4T-GDi 103kW Czech,Opel Astra K 2017 1.4 77kW
Dacia Logan MCV2 0.9Tce 66kW 2015
Dacia Logan MCV 1.5dci 63kW
Nissan Qashqai 1.6 16V 84kW
Opel Astra G combi 1.6 8V 55kW
Suzuki Swift 1.3 50kW
Škoda 120L
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

S jedním giga ani neber, jsou to vyhozené peníze. Ty 4GB jsou akorát, ale i tak někdy nastane lag. Nemůžeš srovnávat 2gb a 2gb. Například u telefonů. Podívej se, Samsung, Huawei dávají do telefonů 6, 8 a teď už dokonce i 12gb ram a proč myslíš? Protože android je neskutečně náročnej a velkej žrout a jejich nástavby tomu moc nepřidávají. U Applu to zvládají se třemi gb úplně v pohodě. Pokud tedy chceš koupit, kup to s nejvyšší možnou pamětí, určitě to oceníš. Navíc nezapomínej, že 4GB u čínského telefonu, bude výkonnostně stejně jako 2gb u Samsungu, příklad.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
asd111
**
Příspěvky: 248
Registrován: 17 říj 2017, 20:31
Bydliště: Kladno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od asd111 »

díky za info :-)
Hyundai i30 Combi 1.4T-GDi 103kW Czech,Opel Astra K 2017 1.4 77kW
Dacia Logan MCV2 0.9Tce 66kW 2015
Dacia Logan MCV 1.5dci 63kW
Nissan Qashqai 1.6 16V 84kW
Opel Astra G combi 1.6 8V 55kW
Suzuki Swift 1.3 50kW
Škoda 120L
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“