Hmlovky - LED

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Hmlovky - LED

Příspěvek od Fry »

Ahoj,

hmlovky sú halogény, chápem, že pri hmle lepšie poslúžia ako LED ale keď mám svetlá LED, veľmi mi to nejde dokopy.
Skúšal niekto meniť? Ak áno za čo?

Zatiaľ som sa dočítal, že by tam mali byť HB4-ky, našiel som aj Halogeny so studenou farbou svetla od OSRAM-u - https://www.alza.sk/auto/osram-hb4-cool ... 52.htm?o=3

alebo tam rovno nahodiť toto? Pôjde to? https://www.alza.sk/auto/osram-ledrivin ... 02.htm?o=4
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Reklama
 

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Hmlovky - LED

Příspěvek od zopper »

Co je fyzikalne ten zdroj svetla je mlze jedno. Podstatne je, jak moc (AFAIK to ma byt podobne, jako potkavacky), v jakem uhlu a v jakych vlnovych delkach (tohle je individualni) to sviti. Ale nahrada vlaknovych za LED zarovky muze rozhodit i opticke vlastnosti reflektoru. Tenhle problemek s optikou se tu resi pro predni svetla opakovane, stejne jako otazka homologace, ktera musi byt v pripade takoveto zameny pro konkretni auto - nestaci obecne razitko na krabicce.

Jezdis v mlze tak casto, ze to stoji za cas a reseni pripadnych problemu? :) A vzdycky muzes svetlo rozdelat a zmerit tu zarovku. Bude to jistejsi, nez se spolehat na tvrzeni nahodnych lidi na internetu.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hmlovky - LED

Příspěvek od Richard555 »

V IX55 mám mlhovky čočky s halogenem tuším HB3 ale ten má jen asi 25 W takže vůbec nesvítí, dal jsem tam LED HB3 , takové obyčejnější z Alíku za cca 15USD - svítí to trochu líp, ale žádná hitparáda to není. Kresba světlo stín se nezměnila, akorát barva světla je do bíla, což pro mlhovky není moc dobré, za mě se ještě dělali mlhovky se žlutým sklem , protože žluté světlo více zvýrazňuje kontrasty a méně se namáhají oči - fakt to funguje :wink:
Na Mazdě mám LED origo mlhovky, ale ty svítí úplně na ho_no asi 2 m před auto takže přes kapotu ani nevidím že svítí. Jinak hlavní origo LED světlomety s potkávačkama i dálkama svítí slušně.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“