Zadní LED blinkr

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Dewxik »

Nevím proč tu řešíte homologaci když ji většina Českých aut po zásahu majitelů nesplňuje. Jinak homologaci mám u záděle, člověk musí být rebel...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zubesuch
**
Příspěvky: 110
Registrován: 08 črc 2017, 12:27

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Zubesuch »

nahodou je fajn ze sa to tu riesi. aspon clovek, ktory sem pride hned vie s cim treba "pocitat"

Nech si na auto da kto chce co chce ak ma to neohrozuje. Led smerovka ma teda neohrozuje nijakym sposobom, praveze je lepsie vidno aj v nepriaznivych klimatickych podmienkach. Ze v pripade nehody, policie, poistovne moze byt problem vieme. Ak si to tam aj tak niekto da je to jeho "boj".
i30 PDe 1.4 T-GDI Now!, 6MT, Fiery Red
Dewxik
**
Příspěvky: 104
Registrován: 21 črc 2017, 18:40

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Dewxik »

Jen chci říct, že se tu dělá věda ze žárovky v interieru a přitom venku jezdí vraky co nesvítí vůbec. To se mi zdá víc nebezpečné. Navíc se mi zdá že se furt obchází STK, protože ty střepy co jezdí venku se rozpadají zaživa. Pak je druhý extrém, staré auto s dodělaným denním svícením, nebo ozařujícími led světly. Které paradoxně má i Hyundai, několikrát na mě blikali lidi že je ozařuju, přitom je to vtipně homologované :shock:
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od copper5252 »

jen že ty vraky řídi/vlastní hovadá kterým je jedno že někoho ohrožují ! a navíc většinou si na těch hovadech nic nevezmeš ! když je chití policie tak co , pokuta ale stejně ji nezaplatí ! atd atd

jen že když chiti někoho tady z fora tak pokutu zaplatí a ještě bude mít jako bonus další problemy !

ja souhlasím že LED místo klasikých žarovek např v blinkrech mlhovce couvacím světle jsou lepší než žarovky !!! ale bohužel debilita těch co dělaji zakony a vyhlášky nazná mezí ! takže prostě čr je jako dicky 100 let za madaram :mrgreen:
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 03 črc 2018, 20:07, celkem upraveno 3 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Homologace na vnitřní osvětlení interiéru kvůli provozu na pozemních komunikacích určitě není. Možná je doporučována max. hodnota watů, ale to hlavně kvůli přehřátí patic atd. , ale homologaci určitě ne. Jsou používané standartní žárovky, to ano, ale to je vše. Neviděl jsem, že by mělo vnitřní osvětlení značku homologace...takže si tam můžeš dát klidně i tu "petrolejku"
Já si do blinkrů dal OSRAM žárovky se stříbrným nádechem aby nešly (pokud neblikají) vidět.
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od copper5252 »

pokud ty osramky maji homologaci žadný problem :)

jinak už jsme psal na všechno co se týká auta je třeba homologace aspon podle mně (neznám a ani nemužu znát všechny vyhlášky ) , stačí si zavolat na dekru a poptat se

ps sice vnitřní osvětlení nikoho neosilních ale sebe mužeš osilnit takže tak :)

jinak opravdu miluji vytvory které potkávám dnes a deně na cestách svití jim do všech stran watově to budou tak 100vky třeba u H4 tam se daji sehant celkem běžně , nebo xenony kde je narvané kde co myslím tim watově !

kdysi davno jsme mněl peugeot 309 zašle paraboly jsem řešíl 100vkama , a jak mně zmrčíly fizly tak mně hned stavěly pane najk moc vám to svítí :) co mně zachranilo byla krabikča od klasické H4 kterou jsem mněl v autě prazdnou , tak jsem jim nakecal že jsem mněnil tedka žarovky a proto to tak svítí ale už je dost let :)

dneska už asi tak blbí nebudou a ve světě už vubec ne :)

Edit :zrovně dneska večer jse potkal idiota co si do fabie narval ledky do potkávaček , myslel jsme že mu ty světla zahryznu jak osilnoval !
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Andy182 »

pri starých 1. fabiach, mám pocit, že aj obyčajné kahance by svietili ako dialkové svetla, tam sú nechutne navrhnuté fazety reflektora bez lomu svetla, svieti to ako od zrkadla, od rovnej plochy... neznášam fabie... oslňujú všetky.

čo sa týka xenonov, tie sa robia 25w a 35w :), tam je skôr problém, že bastliči to pchajú do reflektorov (parabol) ktoré sú robené na H4/ H7 a tie majú iné ohnisko, preto to odráža svetlo kade tade.
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
ivosh
*
Příspěvky: 75
Registrován: 14 kvě 2016, 10:33
Bydliště: Proboštov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od ivosh »

Ruska.ruleta já se ti dívím, že tady ztrácíš svůj jistě drahocenný čas
Hyundai i30 combi Go Czech-Festival GDI BLUE ARA 6.2016
Honda CR-V 4*4 Orange prodáno
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od copper5252 »

to kolecko : mám takový dojem že u škoda rapid co jsem mněl bylo na vnitřních světlech tedy kabinovém osvětleni značení E8 což asi bude homologace ale mužu se plest

edit : tak jsem narazil na vybojky/xenony 50watu :))) prodavl to někdo na burze ... otázka je jestli fakt mněly těch 50 watu nebo jen silné napisy :))))

pokud by byl velký zajem o led do blinkru , tak bych řekl že dekra by byla ochotna za "mírný" poplatek homologovat :))) tedy myšleno tak že homologovat led žarovky do klisických blinkru ,,, schválně tam napišu na dekur jestli to lze a kolik by ta sranda stála :)
mně osobně by led žarovka velice pomohla v couvacím světle opravdu u i20 active fakt mizerně svítí !!! není nic vídět :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Já měl 10let na Octavii II LED žárovky v blinkrech ve zpátečce i nad SPZ. Několikrát mě stavěla PČR, 4x pravidelná STK a nikdy nikdy nikdo nic neřekl. PČR to vůbec nezajímalo a na STK vždy jen zkonstatovali, že to je pěkně vidět, že by to mělo být v nových autech povinností 8) tolik můžu říct o vlastní zkušenosti s LED žárovkama. Na druhou stranu bych nikdy nedal nic nehomologovaného do potkávacích, pozičních a dálkových světel - tam je to opravdu nutné potlačovat. HID sady člověk hned pozná už z dálky a ještě když to tam někdo narve jak mu to přijde pod ruce je to opravdu nebezpečné (ona i špatně usazená H7 v parabole oslňuje jako prase).

Do Fastbacka mám už do blinrů a zpátečky objednané LEDky taky, nad SPZ zatím nic dávat nebudu, celkově ty žárovky mi na i30-ce připadají bělejsí než běžné, nevím jak to udělali, ale i interiér není dožluta, v Octavii jsem měl všude LEDky v interiéru, tady nemám vůbec potřebu to nějak měnit, je to příjemně světlé...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od sarin007 »

Co se týká homologace, ta je řešena pouze u VENKOVNÍHO osvětlení. Interiérového osvětlení se netýká, nikdo vám nekonroluje na STK nebo policajt jak vám svítí světýlka uvnitř ](*,) Ta jsou navíc prioritně určena pro použití při stojícím vozidle.

Osobně jsem do blinkrů použil Osram Diadem Chrome, je to klasická vláknová žárovka, která splňuje homologaci, ve světle není vidět a její jas i oranžový nádech je o 100% lepší. Nechápu, že výrobci do aut dávno tento typ nepoužívají. Ty žárovky co jsou daný originál v autě jsou opravdu mizerný, na jednu stranu se řeší bezpečnost a pak tam dají takový mizérie [-X Blinkr má být vidět !!! i když ho na našich silnicích už skoro nikdo nepoužívá :evil: :evil:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Chasnik »

Sarine, já si spíš myslím, že do Mercedesů a BMW už se blinkry ani nemontují, buď z designových důvodů, nebo je to nějaké "katování kostů" :D
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Crab
**
Příspěvky: 132
Registrován: 26 pro 2017, 08:57

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Crab »

Taky jsem pres par experimentu nakonec do blinkru a SPZ pouzil homologovane zarovky. Zpatecku diky kamere ani resit neni potreba.

Do blinkru pouzivam Philips SilverVision 12496SVB2 PY21W BAU15s 12V 21W a do SPZ Philips WhiteVision 12961NBVB2 W5W W2,1x9,5d 12V 5W

Aspon se nemusim obavat, ze nejaky vycurany pojistovak bude resit nesmysly ohledne osvetleni, ze ;).
---
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Tak jsem si v tomhle vláknu přečetl nějaké příspěvky a docela jsem se nasmál. Nejlepší byl asi ten když autor popisoval to, že LED v blinkru se rozsvítí dříve než se vlákno žárovky uráčí rozžhavit. To jsem se nasmál asi nejvíc. :D :D :D

Další výtku bych měl třeba ke zpátečkovým světlům. Ono je sice hezké, že ten kdo je do auta nainstaluje uvidí možná o něco více ale ten co pojede okolo možná uvidí o něco méně vzhledem k tomu, že ho ty více svítící můžou oslnit. Vždy když vidím nějaké auto jak mu blikají LEDky nad SPZ a nebo svítí jen jako kužel se musím jen smát. Ale když jede proti mě nějaký blb co nabastlil LEDky z Číny do hlavních světel své vytuněné Octavie tak nekompromisně vracím přitažením levé páčky směrem ke mě.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Prosím tě a kolikrát stojíš za autem, které tě oslňuje LEDkama při couvání? Já si nějak ani nepamatuji, kdy jsem naposledy za někým stál, když proti mě couval - to je takový důvod trochu vycucaný z paty mi přijde. S osvětlením SPZ se to má tak, že kdo to udělá pořádně a koupí kvalitní LED, tak mu to blikat nebude ( je to tak se vším, na čem člověk nešetří, to funguje ). S těmi LED a HID v hlavních světlech souhlasím, je to kretenismus a na to by se měla PČR opravdu zaměřit...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“