Zatmavovaci folie

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Lord.Brokolice
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2017, 20:39

Zatmavovaci folie

Příspěvek od Lord.Brokolice »

Dobrý den, má i30kombi v zadních sklech nějakou folii z výroby? Má někdo zkušenosti jak vzadu děti zvládají letní slunce? Nechávali jste si folie dodělat.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Já nechal zatmavit zadní okna jak na Renaultu Scenic tak i teď na ix35. Pro malé děti je to ideální a přes okno je i tak dobře vidět. Na Renaultu jsem použil nejtmavší i když už měl něco málo z výroby a na ix35 světlejší. Zatím vždy spokojenost a aspoň není do auta vidět...
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Chasnik »

Je to podle stupně výbavy. Trikolor to nemá (nebo alespoň neměl), teď mám Weekend a tam to zatmavený mám. Ale v létě jsem s tím ještě nejezdil, takže nevím, jak to pomáhá. Vizuálně je to lepší, funkčně uvidíme.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
jaro-zv
*
Příspěvky: 91
Registrován: 01 led 2018, 18:38
Bydliště: Zvolen

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od jaro-zv »

Ahoj. Fakt zalezi na vybave. Mam od vyroby a postacuje. Na aute pred tym som daval folie a v lete spokojnost u deti. Ale ine obdobie a hlavne vecer zla viditelnost. Na dalsom aute som mal origo z vyroby a riesil som max. magneticke slnecne clony. Fakt iba v lete. Na sucasnom aute som to neriesil po skusenostiach. Deti sa v aute vozia minimalne. Moj nazor.
i30 kombi 1,6 CRDI 100 KW - Family, Engine red, manual 12/2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/913687.html
Uživatelský avatar
zapalkac
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 črc 2010, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od zapalkac »

Lord.Brokolice píše:Dobrý den, má i30kombi v zadních sklech nějakou folii z výroby? Má někdo zkušenosti jak vzadu děti zvládají letní slunce? Nechávali jste si folie dodělat.
Pozri fotky na slnku a v chladku:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=198&t=33157
Okna su tonovane a uplne postacuju.
Hyundai 1,4 T-GDI 103kw, Family, Ara blue
kasio
*
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2019, 12:28

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od kasio »

Poraďte někoho, kdo dělá fólie na Ostravsku. Kvalitně a levně... Na kolik vás vyšly?
Hyundai i30 III kombi 1.4 T-GDI STYLE 2019
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od petzl62 »

wrapcardesign.com

Pokud si dobře pamatuju tak cena kolem 2100.- hatchback celý zadek komplet to nejtmavší co jde.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Boryš »

Mám dotaz k foliím na okna: jak je to s číslováním propustnosti? Je na to nějaký předpis nebo si to každý označuje jak se mu líbí?

Jde mi o tohle: na předchozím autě jsem měl vzadu folie s označením propustnosti 20 %, po zkušenosti jsem nechal na :hyu: zase dát propustnost 20 %. Ale je to jako nebe a dudy - nyní je to o dost průhlednější. Samozřejmě to nebyl stejný výrobce.

Řešit to nebudu, jen jestli někdo neví jak to je.
Cpujky
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2019, 08:27

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Cpujky »

Ahoj. Leto je tady a v aute zaclo byt horko. Tak jsem si chtel zatmavit zadni okna, ale neco mi rikalo ze by snad mely byt zatmavene jiz z vyroby. Dival jsem se do objednavkoveho formulare kdyz jsem kupoval auto a tam tonovana skla jsou. Zaroven jsem se dival do ceniku z te doby a ve vybave Style maji byt zatmavene zadni okna. Nicmene auto zatmavene okna nema. Napsal jsem prodejci a ten mi emailem odseknul ze zatmavene okna I30 Style nema!
Jedna se o I30 Kombi 1,4 TGDI 11.2019 vybava style. Nema nahodou nekdo auto z teto doby se stejnou vybavou? Jake jsou moznosti kdyz jsem se "nedohodnuls" s prodejcem? Napsap na 'info@hyundai.cz' ?
Zily mi to uplne netrha, ale nez si necham nalepit folii nekde za sve, tak chci vedet jestli nekde v Nosovicich neudelali chybu.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od dibarbora »

Záleží od toho, čo považuješ za zatmavené okno. Ja to na aute mám 2018 - výbava Family (SK), ale tie okná sú zatmavené decentne a rozdiel je vidieť len pri priamom porovnaní... predok vs zadok..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od slabostka »

Cpujky píše: 08 črc 2020, 15:57 Ahoj. Leto je tady a v aute zaclo byt horko. Tak jsem si chtel zatmavit zadni okna, ale neco mi rikalo ze by snad mely byt zatmavene jiz z vyroby. Dival jsem se do objednavkoveho formulare kdyz jsem kupoval auto a tam tonovana skla jsou. Zaroven jsem se dival do ceniku z te doby a ve vybave Style maji byt zatmavene zadni okna. Nicmene auto zatmavene okna nema. Napsal jsem prodejci a ten mi emailem odseknul ze zatmavene okna I30 Style nema!
Jedna se o I30 Kombi 1,4 TGDI 11.2019 vybava style. Nema nahodou nekdo auto z teto doby se stejnou vybavou? Jake jsou moznosti kdyz jsem se "nedohodnuls" s prodejcem? Napsap na 'info@hyundai.cz' ?
Zily mi to uplne netrha, ale nez si necham nalepit folii nekde za sve, tak chci vedet jestli nekde v Nosovicich neudelali chybu.
- ja by som sa aj hanbil po takom čase riešiť či má.. nemá.. malo mať.. to si si mal snáď poriešiť pri objednávke a odovzdávaní auta.
Kvalitné folie sú ale dobrá investícia - len to treba dať urobiť kde vedia - matariál aj práca, inak sú na aute po rokoch fialové bublinkaté čudá...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vzhledem k tomu, že zadní tmavá skla jsou součástí až paketu Premium, a to už hodně dlouho, tak to vidím na informační šum. Tónovaná skla není totéž co tmavá.
Tónovaná jsou do zelena a mají sníženou propustnost zhruba o 30%. Zadní tmavá skla mají propustnost sníženou zhruba o 70%. Na přesnější hodnoty se můžu zkusit podívat zítra na skla, teď už se mi k autu nechce.
Okna v předních dveřích jsou tónovaná, zadní jsou tmavá - https://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id= ... 1f7fcc46e0
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Crab
**
Příspěvky: 132
Registrován: 26 pro 2017, 08:57

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Crab »

Zatmavena skla maji myslim propustnost 50%.
Nechaval jsem si to premerit pred aplikaci folie, abych si nedal moc tmavou.
Takze jsem zvolil 15% propustnost a vysledek byl nakonec tech 5%.
---
Cpujky
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2019, 08:27

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Cpujky »

slabostka píše: 08 črc 2020, 20:05
Cpujky píše: 08 črc 2020, 15:57 Ahoj. Leto je tady a v aute zaclo byt horko. Tak jsem si chtel zatmavit zadni okna, ale neco mi rikalo ze by snad mely byt zatmavene jiz z vyroby. Dival jsem se do objednavkoveho formulare kdyz jsem kupoval auto a tam tonovana skla jsou. Zaroven jsem se dival do ceniku z te doby a ve vybave Style maji byt zatmavene zadni okna. Nicmene auto zatmavene okna nema. Napsal jsem prodejci a ten mi emailem odseknul ze zatmavene okna I30 Style nema!
Jedna se o I30 Kombi 1,4 TGDI 11.2019 vybava style. Nema nahodou nekdo auto z teto doby se stejnou vybavou? Jake jsou moznosti kdyz jsem se "nedohodnuls" s prodejcem? Napsap na 'info@hyundai.cz' ?
Zily mi to uplne netrha, ale nez si necham nalepit folii nekde za sve, tak chci vedet jestli nekde v Nosovicich neudelali chybu.
- ja by som sa aj hanbil po takom čase riešiť či má.. nemá.. malo mať.. to si si mal snáď poriešiť pri objednávke a odovzdávaní auta.
Kvalitné folie sú ale dobrá investícia - len to treba dať urobiť kde vedia - matariál aj práca, inak sú na aute po rokoch fialové bublinkaté čudá...
Jak jsem psal, zatmaveni oken jsem pri koupi vubec neresil, nekontroloval, nebylo to tehdy vubec dulezite, kupoval jsem v zime, pak byl koronavirus a vubec se nejezdilo a teprve ted zaclo svitit slunce a chtel jsem si nechat nalepit folie do oken, jen jsem si vzpomel ze neco takoveho jsem videl pri objednavce auta. No kdyz se folie do oken nedavali u style tak dobre, nemam s tim problem, jen jsem prekvapeny proc to tam meli uvedene v ceniku i objednavce.
Uživatelský avatar
Crab
**
Příspěvky: 132
Registrován: 26 pro 2017, 08:57

Re: Zatmavovaci folie

Příspěvek od Crab »

Vubec te to nemusi mrzet. To fabricke zatmaveni je opravdu hodne lehke a aplikace folie je do 3000, kde si muzes zvolit co tobe vyhovuje.
Jediny, co muze byt trochu problematicke je jejich pripadne odstraneni ze zadniho okna, kde je vyhrivani okna, aby neslo dolu i s folii, ale tak kdyz i tohle delaji za poplatek, tak snad to umi udelat nejak setrne.

Btw. ja jsem si nechal dat i na predni bocni okna IR folie s propustnosti 70%, takze by ani technicka nememal byt problem, protoze tyhle folie uz v te dobe mely atest. Teplota okna bez a s folii je opravdu znacny rozdil.
---
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“