Sportovní výfuk na i30

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

Mluvil jsem včera s jedním maníkem, co dělá výfuky na Americká auta a říkal, že Fridrich je dobrá a spolehlivá značka, takže bych sázel na špatně vybraný typ. Viděl jsem u nich i duplex na Leona, není to špatným výběrem tedy? Jinak jsem hned zjišťoval, co se dá dělat s výfukem u turbobenzínu a říkal, že homologované výfuky jsou v podstatě jen rezonující zadní tlumič (vibruje) pokud člověk neudělá komplet potrubí od katíku, tak se v podstatě moc neděje. Pokud chci prý něco se zvukem udělat a nedat za to moc peněz, mám vyhodit zadní tlumič úplně a nechat si udělat potrubí s koncovkou. Potom to bude mít decentní zvuk a na výkonu to bude dělat o něco lepší akceleraci ve vysokých otáčkách.

Ptal jsem se ho na PĆR, prý to nebude problém, nebude to jako V8-ka prý si toho všímat nebudou a na garančku nebo potom na STK se to jenom prohodí za originál. :-k

No docela mě to zaujalo, pokud bych počítal materiál nerez trubek a koncovku, tak se dostávám na nějakých 5000kč s tím, že se to dá během pár minut kdykoli přehodit za originál. Na netu jsem dneska hledal a u turbomotorů je ten koncový tlumič jen na snížení emisí a hluku, jinak na chod motoru nemá vliv (na motor má vliv ten přední tlumič). Tak jsem dneska vlezl pod auto a sundal zadní tlumič a světe div se, ono je to příjemné brumlání :lol: tak nějak uvažuju, jestli nejít touhle cestou...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Sandak »

O jakem zadnim tlumici tu presne mluvis? Muzes hoditi pripadne fotku? Diky
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

Mluvím o tom obrovském posledním tlumiči co z něho je už rovnou koncovka pod nárazníkem, tak ten dát úplně pryč. Rezonátor za katíkem tam zůstane. Fotku snad není třeba dávat, stačí když se podíváš pod jakoukoli i30 a hned ho za nárazníkem uvidíš :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Sandak »

@Stringo Ahoj, chtěl bych se zeptat zda stále jezdíš bez toho zadního tlumiče a jestli nemáš náhodou nějaké video se zvukem pro představu jak to zní? :-) Díky
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

Ahoj, já jsem to zatím neřešil, mám normálně vše jak je z výroby. Jen jsem měl nápad, vyhodit ten zadní tlumič a nechat udělat trubku s koncovkou. Je tam příruba, takže by to bylo kdykoli možné vrátit zpátky. Zkoušel jsem to na podzim, demontoval ten zadní tlumič. Má to decentní zvuk po nastartování na volnoběh, při jízdě nedokážu posoudit, uvnitř to není skoro slyšet a jestli je to venku za jízdy zajímavější netuším. Pozitivum je to, že nikoho nebudeš rušit a PČR zbytečně provokovat, zároveň je to možné vrátit do původního stavu během pár minut a nestojí to moc peněz. Negativum je to, že to není úplně to, co bych opravdu chtěl a co je nejdůležitější, samozřejmě to není legální. Ideálně by bylo fajn, kdyby někdo měl třeba sestavu od Fridricha a mohl poreferovat. Nerad bych dal 17000kč za něco, co bude ve výsledku podobné jako ta roura za 4000kč :roll:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Sandak »

Mám stejný problém. Klidně bych do toho ty peníze dal. Max tak 20tis. Ale dát do toho tolik peněz s tím, že výsledek uslyším až to bude hotové se mi moc nechce. Pak to bude +/- to samé jako z výroby a peníze v pr*** :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

No je to špatné, jakmile to dáš na auto a nebudeš spokojený, už to od tebe zpátky nevezmou a tolik bláznů do ladění Hyundaí není a když už bys to udal, bude to za min.poloviční cenu. Proto mám v plánu zkusit vyhodit ten tlumič a nechat jen nerezovou trubku s koncovkou, pokud budu spokojený s projevem (nechci nic co by řvalo do světa, chci decentní brumlání z výfuku jako má třeba 1,6 Ceed GT), tak seženu jetý tlumič, a na tu nerezovou trubku ho nechám navařit, aby na oko vypadal jako originál - jde mi hlavně o značku homologace a ten obal tlumiče, nejde ani tak o pohled když kolem auta bude obcházet třeba policajt, to vidět moc není, ale stačí se jen ohnout a bude poznat, že tam není a já občas jedu do Německa a tam by tohle byla sebevražda a další věc je pojišťovna při případné nehodě, takže bych šel nejspíš touhle cestou :roll:

No ale kdyby se tu někdo s již instalovaným laděným výfukem na i30 nebo Ceed našel, bylo by fajn aby se podělil o zkušenosti :)
Každopádně nejspíš za měsíc bych zkusil tu mou variantu a určitě se tu s informacemi podělím :wink:
Přílohy
Hyundai i30 Fastback 018.jpg
Hyundai i30 Fastback 018.jpg (141.28 KiB) Zobrazeno 2261 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Sandak »

Přesně, Kia ProCeed 1.6 GT zní úplně peckově - takový decentní brumlání co nepřekáží, ale potěší :-) Jen si obávám, že to v interiéru dokreslují repráky :-ú
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

V interiéru mi to nevadí, zvuk z výfuku je hlavně pro okolí na efekt, hned to zní lépe, než jako vysavač. Ale je možné že v GTčku to je ještě přikrmené pro řidiče, není to dnes vyjímka.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Majklíno
Příspěvky: 5
Registrován: 27 zář 2020, 00:39

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Majklíno »

Ahoj, máš nějaký fotky z úprav nebo video zvuku?
a od koho přesně jsi to tedy nechával dělat, popřípadě ostatní tady?
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

Nakonec jsem to nedělal. Moje řešení bylo pouze vyměnit zadní tlumič za průchozí rouru s koncovkou. Jenže tam je problém, že to je na první pohled vidět, takže sháním na bazarech zadní tlumič použitý, který bych vykuchal a dál ho tam vykuchaný. Na první pohled by to nebylo poznat, ale prostě těch bouranych Fastbacků je minimum a většinou pouze prodej celku...

Zvuk by to byl celkem decentní, stačí vlést pod auto a odpojit zadní tlumič (je tam příruba se 2 šrouby) a hned je to slyšet, jak by to znělo. Byla by to decentní a zároveň levná úprava.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Pjotr1 »

Vlastní zkušenost nemám, ale někde jsem četl, že moderní motory (s kat a gpf) neprojdou technickou pokud mají prorezlý výfuk. Důvodem prý je že se změní tlakové poměry ve výfuku (čidla kontrolují průchodnost gpf a případně spustí regeneraci) a řídící jednotka spadne do nouzového režimu.
Nevím jestli to máš vyzkoušené.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od Stringo »

Čidla jsou před a za katem a GPF, na poslední části (koncovém tlumiči) nic není. Vyzkoušel jsem s tím (se sundaným tlumičem) jet 4km a nic se nedělo a manik co to měl dělat říkal, že dělá spoustu TSi aut takhle a všechno je v pohodě.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
comp16
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 dub 2019, 10:44

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od comp16 »

119F07A9-2848-4CD0-B4BF-87D4424A3815.jpeg
119F07A9-2848-4CD0-B4BF-87D4424A3815.jpeg (46.56 KiB) Zobrazeno 1208 x
Ja som riešil od firmy AMMA EXHAUST na fastback a zvuk je skvelý ,ak chceš pošlem na mail alebo Messenger.
Přílohy
9DE3907C-3CD6-482B-B60B-6F18900C7ED4.jpeg
9DE3907C-3CD6-482B-B60B-6F18900C7ED4.jpeg (29.39 KiB) Zobrazeno 1208 x
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Sportovní výfuk na i30

Příspěvek od lumix »

Stringo píše: 30 pro 2020, 11:18 Čidla jsou před a za katem a GPF, na poslední části (koncovém tlumiči) nic není. Vyzkoušel jsem s tím (se sundaným tlumičem) jet 4km a nic se nedělo a manik co to měl dělat říkal, že dělá spoustu TSi aut takhle a všechno je v pohodě.
Jako ze to nemá vliv na výkon a prubeh výkonu? Tomu Se mi moc nechce věřit. I renomovaný výrobce laděných výfuku není vždy zárukou lepšího výkonu a průběhu výkonu.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“