Tažné zařízení

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
pp25
*
Příspěvky: 63
Registrován: 01 lis 2011, 18:13
Bydliště: České Budějovice

Tažné zařízení

Příspěvek od pp25 »

Mohu vedet, jake jste zvolili tazne zarizeni, pripadne kde jste nechali montovat a jaka byla cena?
Hyundai Tucson III, 1,6 T-GDI Smart + Navi; Teal (od 12_2020)
Hyundai i30 III combi, 1,4 T-GDI Trikolor Komfort Go!; Champion blue (od 10_2018)
Hyundai i30 cw, 1,6 Trikolor Komfort; Continental Silver (2011 - 2018)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Beerman
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 pro 2017, 07:47

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Beerman »

Ahoj

ja som si dal ťažné namontovať Hyundai-om cena je samozrejme vyššia cca 700€ :).
Hyundai i30 combi, 2017, 6st man., Moon rock, Style
Škoda fabia 1.2 HTP
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od forman »

Vloni při kupování nového auta namontované tažné od :hyu: za cenu 9200,-Kč vč. montáže
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mikodim »

Beerman píše:Ahoj

ja som si dal ťažné namontovať Hyundai-om cena je samozrejme vyššia cca 700€ :).

Ako bonus k ťažnému dali grátis aj prívesný vozík? :D
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dibarbora »

Dal som namontovať u predajcu pred prevzatím vozidla. Malo to výhodu, že leasingovka to financovala ako celok a ťažné je tým pádom zahrnuté aj v HP.
Predajca mi dal na výber 4 alternatívy pevné Galia, bajonet Galia, vertikálne Autohak - tu bolo cenové rozpätie (400-550€ s montážou). Alebo originál :hyu: za 900€. Ja som si vybral bajonet Galia.
Nevidím nejaký veľký zmysel originálu, keďže to z fabriky nie je nahodené - dodatočná montáž s ťahaním kábla až k baterke je rovnaká. Jediná výhoda je dokonalejšia elektroinštalácia s deaktiváciou hmloviek, o deaktivácii parkovacích senzorov zmienka v popise nie je. Na občasné použitie postačí aj lacnejšie riešenie, i30 nie je rozhodne auto stvorené na dennú prevádzku s prívesom alebo karavaning.

Akurát treba počítať s potrebou obhliadky aj nového auta u policajtov. Aj keď mi predajca tvrdil, že je to nové auto a ťažné netreba obhliadať, v ZA som musel auto pristaviť.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
choze.armando
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2019, 21:05
Bydliště: Praha

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od choze.armando »

Cau, v ceniku

https://www.hyundai.cz/files/download/m ... 30-pde.pdf

se rozlisuje elektrokabelaz k taznemu zarizeni s pripravou nebo bez pripravy.
Jak zjistim, jestli mam pripravu? Jde to nejak z VINu? Auto jsem nekupoval nove, takze zadny seznam vybavy nemam.

Jake mate kdo tazne zarizeni?
Po dlouhlem pruzkum, kdy jsem musel vyloucit skoro vsechny typy (nechci rezat naraznik),
jsem vybral Brink pevne neodnimatelne (nic se nemusi rezat). Mate s tim nekdo zkusenosti? Neblbnou parkovaci senzory?

Diky za tipy.

P.S. Mam kombi
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dibarbora »

Neviem podľa čoho si posudzoval potrebu rezania nárazníka, ale na kombi sa podľa mňa nemusí rezať nikdy. Osobne mám galia-bajonet (odnímateľné) a rezať sa nič nemuselo, auto nemá vzadu zakrytovanie spodku a ťažné je vyústené pod dolnou hranou nárazníka. Čo sa týka prípravy na ťažné, nemá to ani jedno auto - katalóg príslušenstva to zmieňuje ale v ceníku auta sa príprava nespomína (predajca mi to ani neponúkal pri objednávke- ušetrili by si rozoberanie pri montáži do nového auta).
Parkovacie senzory ti budú s nainštalovanou guľou 100% hulákať. Univerálne elektroinštalácie dekativáciu neriešia a orginál :hyu: v katalógu spomína len dekativáciu hmlovky.... . Takže ťažko povedať či existuje aj komplexné riešenie vrátane park. senzorov..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
choze.armando
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2019, 21:05
Bydliště: Praha

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od choze.armando »

Neviem podľa čoho si posudzoval potrebu rezania nárazníka, ale na kombi sa podľa mňa nemusí rezať nikdy.
Posuzoval jsem to podle montaznich navodu. U vetsiny byla sablona na vyrez narazniku. Snad jen Galia a Brink jsou bez vyrezu.
bertold8
Příspěvky: 2
Registrován: 05 bře 2020, 08:38

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od bertold8 »

Zdravim vespolek, taky bych se pridal s dotazem, jake tazne zarizeni jste zvolili. Montovat budu jeste pred koupi u dealera.
Nabizi mi dve varianty:
- horizontalni bajonetove - vyndavani tahem dozadu
- vertikalni bajonetove - vyndavani tahem dolu pod auto
Stale me tlaci do horizontalni varianty, ze pry vertikalni je pri nasazene kouli o neco niz a je riziko, ze s nim nekde budu "drit o zem" pri plne nalozenem aute.

Pro me by vertikalni varianta mela tu vyhodu, ze kdyz je sundana koule, tak neni videt ani prazdny bajonet. Cenovy rozdil neresim.
Mate s danymi dvema resenimi nekdo osobni zkusenost na I30 kombi? Diky
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dibarbora »

Mám horizontálny bajonet GALIA:
výhody - odolná konštrukcia pri ktorej je celý zaisťovací mechanizmus na odnímateľnej časti (guli)
- trvalo sa na aute vonku vozí len bajonetová objímka pripevnená na konštrukcii ťažného zariadenia
nevýhoda je trvalé zmenšenie svetlej výšky pod nárazníkom - treba na to myslieť pri cúvaní k obrubníku a nad obrubník (riziko poškodenia zásuvky a objímky).
z tohto hľadiska má vertikálne ťažné výhodu (objímka je skrytá v nárazníku a zásuvka sa dá schovať). Nevýhoda je spomínaný problém s ešte menšou svetlou výškou pri nainštalovanej guli......
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
bertold8
Příspěvky: 2
Registrován: 05 bře 2020, 08:38

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od bertold8 »

Ok diky.
S taznym jezdim minimalne, takze je pro me dulezitejsi, jak to vypada pri oddelanem krku.
Takze jsem nakonec zvolil vertikalni variantu a budu doufat, ze tech par cm rozdilu svetle vysky pri nasazenem krku oproti horizontalni variante mi nikdy nebudou chybet.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dibarbora »

Najdôležitejšie je odnímateľnosť ťažného.... keď som riešil pri kúpe montáž ťažného, tak som uvažoval aj nad pevným ŤZ. Odnímateľné zvíťazilo z dôvodu, že ťažné potrebujem len príležitostne. Pri prvom použití som identifikoval ešte podstatnejší dôvod...parkovacie senzory. Vzhľadom na polohu gule senzory spoľahlivo pískajú pri každom zaradení spiatočky aj bez prívesu.... takže pre zdravie vlastných nervov (a bezpečnosť nárazníka) treba guľu po odpojení prívesu/nosiča vždy zhodiť.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Boryš »

Poznámka k zamyšlení: u minulého auta jsem měl "pevné" tažné a sklopný nárazník, hák byl na dva šrouby, zabralo to pár minut na demontáž nebo montáž, jen se k tomu muselo lehnout. Montoval jsem ho jen když jsem vozil kola nebo koloběžky, protože jsem sklopku dost využíval. Bajonet se moc nedoporučuje pokud se na kouli vozí nosič s koly... Auto s bajonetem jsem měl taky (to byla ojetina ze zaměstnání) - někdo do něj narazil nebo s ním nacouval do něčeho pevnějšího, takže z něj už bajonet nebyl.
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Gykon »

Doufam ze to nevyzni jako reklama, ale na predchozich 2 autech (Peugeot, Skoda) jsem mel to to nejlevnejsi tazne zarizeni s SVC Nachod a naprosto bez problemu - sice mi vzadu koukal hak, ale nekolikrat ne to ochranilo naraznik. Pak jsem mel na VW nejaky bajoent - a je to peklo to porad sundavat a nandavat, takze pokud nejde o krasu, tak dporucuji jit do nejlevnejsi varianty s SVC Nachod.
Uživatelský avatar
Chamaco
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 bře 2018, 19:41

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Chamaco »

Ahojte,

tiež rozmýšľam nad tažným. Montovať by som to nedal v :hyu: ale vo firme, ktorá sa tým zaoberá a montuje.

Chcel som však vedieť ako je to pri zápise do TP ak je auto ešte na leasing. Nepotrebujem od leasingovky nejaké povolenie, alebo súhlas?

Ďakujem za info. Možno blbá otázka, ale kto sa nepýta, nič sa nedozvie. :D
Hyundai i30 kombi 2018, 1.4 T-GDI 103kW, 7°DCT, Family, Moon rock, Full LED
Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSi 63kW (chip na 92kw)
Škoda Fábia kombi 1.9 TDi, 74kW
Toyota Corolla 1.3 XLi, 65kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“