Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od PeterOV »

Ahojte, jsem hrdý čeklatel na novou i30 v provedení Kombi s 10,25" rádiem a navigací :D Na předváděčce jsem měl půjčený identický vůz a musím se přiznat, že audio mě v něm moc neoslnilo. Připadaly mi tam výrazné výšky a téměř žádné basy. Jinak řečeno, trojková Fabie hraje opravdu lépe... Snažil jsem se tedy dopátrat po parametrech integrovaného rádia. Hlavně jeho výkon a zda má výstup pro subwoofer a nic se mi nepodařilo zjistit. A to ani na tu 8" standardní verzi :roll: Můj dotaz zní, ví někdo parametry integrovaných rádií? Případně zkoušel si někdo vyměnit stávající repro za kvalitnější s odhlučněním? Díky moc za každou radu, případně postřeh :)
Reklama
 

dano30109
*
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od dano30109 »

seriove radia a vseobecne vsetky radia maju vykon max 4x 18-25W RMS na tvojom mieste by som najprv isiel cestou poriadne vytlmit vsetky dvere a vymenit seriove repro za ine ale pozor na vykon reprakov RMS tak max do 40-50W a hlavne citlivost musi byt nad 90db a viac....vsetko to zmontuj a potom odskusaj naklady pocitam tak do 300-400eur ak ti to bude malo tak potom doplnit zosilovac a subwofer a to je dalsich 500-600eur aj s robotou tak preto pisem ak to chces riesit postupne.

tu mas stranku kde to montuju alebo si kupis matros oddtial a urobis si sam.

https://www.ahifi.cz/autohifi-montaze-d ... l-hyundai/
PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od PeterOV »

Diky moc za technicke informace. Stranku znam a jiz jsem do jineho auta kupoval repro s odhlucnenim a provadel jsem si vymenu sam. Rozdil byl, ze jsem znal parametry radia a tady to je pro mne neznama se k nejakym oficialnim dopatrat. Subwoofer spise jen zvazuji, ale neni vylozene dulezity. Hlavne to standardni repro a odhluceni.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od lumix »

Odhlucneni tak 8-10.000 za materiál, zesilovač od 6.000 a více a repro ideál 2ohmy a citlivost tak 93 a více. Celkem tak nejméně 26.000. Teď jsem odhlucnoval a nejhorší práce je s podlahou v kabině.
PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od PeterOV »

Ahojte po delsi dobe.

Chtel bych se podelit s dulezitou zkusenosti vymeny repro, instalace SW a odhlucneni.
Nejprve popisu, co me k tomu primelo. Jak uz jsem se z recenzi na i30 docetl, tak po zvukove strance dominuji vyskove tony. Prakticka zkusenost to jen potvrdila, kdy me i velice prekvapila slabost zadniho repra, ktere je v realu temer slysitelne. Pozor, tento poznatek mi tu potvrdilo vice diskuteru!!!
Objednal jsem si tedy odhlucneni spolecne s instalaci u jedne z firem (jelikoz uz jsem delal sam na Fabia2 a tak mi to uz stacilo :lol: )
Po instalaci jsem mel nainstalovan zesilovac jen na predni repro a mirne jsem se obaval z vysledku zadniho repra, ktere je zapojeno na ostro k radiu.
Jake bylo me mile prekvapeni, ze intenzita zvuku je dosti vyborna =D>

A ted pozor! Po pokecu s techniky mi byla oznamena komplikace v originalnim zapojeni repro, kdy merenim zjistili, ze vodice byly jiz z vyroby PREPOLOVANE!!! Tim se asi vysvetlil problem s hlasitosti bocnich dvernich repro. Jinak receno, pri prepolovani repro hraje, ale "vibruje" opacnym smerem. Zrejme se jedna o spatne sestaveny kabelovy svazek. Otazka, jestli se uz o tom v :hyu: vi, pripade zda to nekdo resil...
Muj model je I30 kombi rv: 2021.

Tak snad to nekomu pomuze 8)
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od i30mpact »

Zajímavé, přesně tohle pozoruju. Zadní repro není skoro slyšet.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od i30mpact »

https://uploads.tapatalk-cdn.com/files- ... 300007.pdf tady je návod, jak to všechno rozebrat
jeseter22
*
Příspěvky: 39
Registrován: 08 kvě 2021, 20:10

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od jeseter22 »

Jak to tady tak čtu, tak nejsem jediný, komu vadí reproduktory v i30...
Kvalita zvuku je otřesná na to, že má auto 6 reproduktorů ](*,) . Zadní nejsou skoro vůbec slyšet, kdybych nevěděl, že jsou ve výbavě, tak bych si myslel, že tam nejsou vůbec. Výšky přepálené, basy stačilo trochu přidat v nastavení a celkem dobrý. Výšky jsem trochu ztlumil, středy přidal a je to snesitelnější. Výměnu repro zvažuju, ale ta cena mě od toho celkem odrazuje, protože by bylo nejspíš nutné odhlučnit dveře.
V i30 první generace jsme měl pouhé 4 reproduktory a zvuk byl tisíckrát lepší. I kamarád, který má vystudovanou audiotechniku o nich prohlásil, že mu na nich nic nevadí, což je v jeho případě velká pochvala. Teď abych se ho ale bál svézt autem. Chudák si ale koupil ix20, a kvalita zvuku je prý na úrovni reproduktoru na mobilu. Doma máme ještě Škodu Rapid a tam je zvuk taky špatný.
Zase se šetřilo na nesprávném místě.
i30 1.5 DPI hatch Smart - sunset red od 16. 3. 2022
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 80 kW
ex Peugeot 307 1.4 66 Kw
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od Vysous »

A kde jsou teda správná místa, kde šetřit? :) Jasně, repráky nehrajou nic extra, ale řekl bych, že 99 procentům lidí to úplně v pohodě stačí. Spíš než celkovej zvuk mi vadí ten vyšeptanej hlásek zadních repro, když se přední ztlumí kvůli navigaci. To by se rovnou mohly ztlumit všechny, bylo by to příjemnější.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 765
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od i30mpact »

J, ozvučení vepředu mi přijde adekvátní kategorii auta, ale ty zadní repro, to je fakt tragédie. Proto mě zaujala ta teorie o tom přepólování.
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od sarin007 »

To naprosto souhlasím, většině lidí bude to audio v i30 stačit, podle mě to není sice žádná špička, ale na běžný poslech při jízdě dle mě v pohodě, ale např. v Elantře co jsem měl předtím bylo audio znatelně kvalitnější, i basy byly dunivější, ale ty zadní repro jsou děsný. Původně jsem si myslel, že jsou utlumený, tak sem šel do menu, ale ne, dle nastavení měly hrát naplno. Ale jsou vážně jen do počtu. Věřím, že kdyby hrály stejně nahlas jako přední, byl by celkový projev audia o kus lepší. V Tucsonu hrají plus mínus podobně, proč v i30 takhle blbě? Možná by to stálo za pokus prohodit póly :-k, ale co vím z minulosti, kdy jsme si stavěli vlastní bedýnky, neměla změna pólů vliv na hlasitost, jen to zkrátka blbě hrálo, třeba míň basovalo, ale nahlas to hrálo pořád stejně :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od Vysous »

Přepólování způsobí jen, že membrány kmitají "opačně". Problém je to jen pro víc repráků najednou - vzájemně destruktivně interferují. Na hlasitost ani zvuk jednotlivých repro to nemá žádný vliv. Dobře je to poznat u stereo repráků, když jeden zapojís blbě.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od Vysous »

Tak trošku kecám - může to prý ovlivnit i zvuk basů, kde není jedno jestli membrána zrovna tlačí dovnitř nebo ven repráku.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
thaischumi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 05 srp 2020, 09:03

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od thaischumi »

Přepólování neolivní basy pokud repráky nejsou v soustavě anebo ve soustavě ale oba jsou přepólované. Jestli ve stereo soustavě a jeden je přepólovaný, basy jsou pořád slyšet ale dost divně. A jestli jde o 2 víceméně stejné repráky namontované v jednom reproboxu stejným směrem a jeden přepólovaný tak basy už nejsou moc slyšet.
i30 kombi 2019 1.4 T-GDI Comfort "Clean slate blue"
Focus mk2 kombi FL 2008 1.6 TDCi 66kW 28x xxx km
RIP Focus mk1 kombi 2004 1.8 TDCi 74kW 414xxx km
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Odhlučnění a montáž lepšího repra+subwooferu

Příspěvek od Maras »

Tohle téma mně zaujalo, tak jsem zjišťoval u sebe jak mi hrají reproduktory. Vpředu dobrý, vzadu dost slabě. Pak proběhla konzultace s klukem přímo od kabeláží od firmy, která je dodává do Hyundai. Ten se díval do výkresu a i fyzicky jsme kontrolovali zapojení na reproduktorech, které jdou do auta na i30. Na jedné straně jde černý a bílý na druhé žlutý a hnědý drát. Podle výkresu vše sedí. A podle jeho vyjádření by případně přepólování nemělo vliv na výkon repro.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“