Priečniky i30 kombi 2017

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od mariaan1 »

Prepač aj ja mam kombi prvy prispevok je tu môj.
Na streche mam 8 dier na každej strane štyri.
Ty to tak nemaš?
Reklama
 

Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

Odkaz na originální Hyundai příčníky Hyundai, které pro ně taky vyrábí Thule. Jsou tam fotky i montážní návod s rozměry kam se umisťují. Vše samozřejmě na verzi kombi s integrovanými podélníky (hagusy).
Četl jsem, že existuje i model s úplně základní výbavou, který nemá ani ty integrované hagusy, ale ten jsem nikde ani žádný obrázek na netu jsem neviděl, ani konfigurátor Thule o něm neví. Jestli máš fotku, tak jí, nebo odkaz na ní sem hoď, ať víme o čem mluvíme.
http://www.mobisparts.eu/de_de/custom/m ... rmodel=102
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od mariaan1 »

Mam presne taku strechu ako na fotkach čo si dal v odkaze a ked sa lepšie pozrieš tak tam uvidiš tie diery o ktorych som rozpraval.
Vdaka za ten odkaz.
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

Takže bych to asi shrnul tak, že pokud jsi měl příčníky na 2.gen , tak ta se montovala do fix bodů.
3.gen nemá fix body, ale celo podélníky, takže potřebuješ příčníky s těmi klepety na uchycení.
Ty otvory co jsi měl na mysli, tak to jsou zřejmě jen záslepky montážních šroubů, kterými jsou podélníky připevněny ke střeše. Nejsou to krytky montážních fix otvorů pro příčníky.
Pokud jsi měl tzv. skládačku od Thule (tyč, patky 753 a kit sadu 3120) , tak stačí dokoupit jinou kit sadu 4092 s těmy klepety.
Pokud jsi měl originální příčníky od Hyundai , které pro ně taky vyrábí Thule, tak si myslím (nevím to jistě, neměl jsem je v ruce), že použít nejdou , protože je jednoúčelová a nemá patky, které se dají uzpůsobovat kit sadou na jednotlivé modely.
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

Už někdo máte příčníky?
Já už jsem prohledal nabídku možností a některé i vyzkoušel a opravdu to není jednoduché, aby přesné pasovali a pevně drželi.
Např:
MENABO LINCE - Speciální model pro integrované příčníky. Jsou úplně k ničemu, špatně vymyšlené a z venkovní strany nesedí.

AGURI RUNNER - polské levné universály. Ty seděli musím říct velmi dobře a za cenu 2400,- myslím dobrá volba pro občasné použití. Trochu se u nich bojím Atestu na pouze 70kg , aby při plném zatížení 4 jízdními koly se třeba neprohýbali.

Originál Hyundai - klepeta sedí pěkně, ale jsou dost drahé. Oproti Thule Wingbar nemají tak aerodynamickou tyč a tak se bojím, aby moc nepískaly.

ATERA - německá kvalita osazovaná i v prvovýrobě (např. Audi) . Pěkné, kvalitní, viděl jsem je na Tucsonovi. Ale cena není o moc levnější než THULE. Pár stovek.

Etalon THULE - tyče 961, patky 753 a kit 4092.
Nejnižší internetová cena (všude) 5400,-
Kvalita, nosnost, krásná aerodynamická tyč, neměli by pískat. Nikde jsem naživo neviděl klepeta, ale počítám, že to mají vymakané.
Stále nejsem úplně rozhodnutý, ale myslím si, než potom litovat, že jsem si poškodil střechu....atd, se vyplatí si ty 3000,- připlatit..
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
Votavik
**
Příspěvky: 116
Registrován: 19 zář 2017, 20:25

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od Votavik »

Ahoj, to jsi zkousel vsechny dat fyzicky na auto? ti je nekde pujcili, nebo sis je objedna a vratil?
Kazdopadne bych te tech 70 kg vubec nebal. Stejne budes mit 2 kola hned u patek a jenom dve uprostred. A i tak se vejdes do cca 50kg se ctyrma kolama, ne? To si myslim ze vetsi napor na pricniky je rakev s lyzema na prostredku...
A strecha sama o sobe ma asi podobnou nosnost, a mozna i originaly i Thule, ne?
2017 - dosud - Hyundai I30 Kombi 1.4 T-GDI T-K
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

AGURI RUNNER si koupil táta na Suzuki Vitara.
Ta má podobné integrované příčníky, jen mají trochu větší výraznější vybrání.
Ty jsem zkoušel a doplním i fotky.

MENABO LINCE se mi líbily a byl jsem rozhodnutý je koupit, tak jsem je objednal v Alze. Ale osobní zkušenost, kde na mně působily v praxi nepoužitelné, mne donutily je vrátit. Přišli mi tak špatné, že jsem je ani nefotil.

ATERU mám vyfocenou na Tucsonovi, který parkuje u nás v ulici.

HYUNDAI originál mám vyfocený u prodejce :hyu:
Jedná se o THULE s Aerobar tyčí, což je minulá generace tyčí.

THULE s Wingbar tyčí mám nakoukanou, měl jsem jí i v ruce, ale nikde jsem neviděl na i30 III.gen , takže nevím jak vypadají klepeta, ale myslím si, že budou stejné jako ty :hyu: s Aerobar tyčí od Thule.
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od mariaan1 »

Thule kit 4092 fotky mam na stranke azet.sk meno mariaan1 fotoalbumy kit 4092 alebo https://mpokec.azet.sk/mariaan1/fotoalb ... 07c5c15567
Naposledy upravil(a) mariaan1 dne 12 lis 2017, 12:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

A měl jsi je už na autě?
Máš fotky?
Já fotky svých poznatků nahodím až v pondělí ráno.
Teď nemám čas je předělávat, aby šli vložit.
Nechápu, proč si je systém sám nepřechroupe a nezkomprimuje.
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od mariaan1 »

Ešte som na aute nemal.Mal som opla a teraz som kupil len ten kit zvyšok by mal pasovat.cena 39eur+4,5eur poštovne.
Naposledy upravil(a) mariaan1 dne 06 lis 2017, 04:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

V korunách to vychází na 1150,- v eshopech.
Taky budu v příštím týdnu kupovat, až mi přijde na inzerát kupovaný zbytek (patky 753 a tyče Wingbar).
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od mariaan1 »

Doplnene fotky z autom - posledne....https://mpokec.azet.sk/mariaan1/fotoalb ... 07c5c15567
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od Chasnik »

Podle fotek to vypadá, že by na to mohly seděl příčníky z Kia Ceed. Ten podélník na střeše vypadá stejně, nebo minimálně velmi podobně.
Jednu zahrádku z Kijáka tady v kanclu mám. Kdo je z Prahy a okolí a chce to vyzkoušet, jestli to sedí, tak se ozvěte...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od Jenda80 »

hafush píše:AGURI RUNNER si koupil táta na Suzuki Vitara.
Ta má podobné integrované příčníky, jen mají trochu větší výraznější vybrání.
Ty jsem zkoušel a doplním i fotky.

MENABO LINCE se mi líbily a byl jsem rozhodnutý je koupit, tak jsem je objednal v Alze. Ale osobní zkušenost, kde na mně působily v praxi nepoužitelné, mne donutily je vrátit. Přišli mi tak špatné, že jsem je ani nefotil.

ATERU mám vyfocenou na Tucsonovi, který parkuje u nás v ulici.

HYUNDAI originál mám vyfocený u prodejce :hyu:
Jedná se o THULE s Aerobar tyčí, což je minulá generace tyčí.

THULE s Wingbar tyčí mám nakoukanou, měl jsem jí i v ruce, ale nikde jsem neviděl na i30 III.gen , takže nevím jak vypadají klepeta, ale myslím si, že budou stejné jako ty :hyu: s Aerobar tyčí od Thule.
Ahoj,

můžu se zeptat, jaký konkrétně problém jsi měl s těma Menabo?
Zvažuji je taky.

Popřípadě má někdo nějaký jiný tip na kvalitní hliníkové příčníky za rozumnou cenu?

Dík.
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Uživatelský avatar
hafush
**
Příspěvky: 272
Registrován: 25 srp 2017, 22:51

Re: Priečniky i30 kombi 2017

Příspěvek od hafush »

To Menabo je už z konstrukce zamýšlené jako universál a tomu odpovídá složitost a komplikovanost upínacích patek. Samozřejmě musíš jít cestou pokus omyl, protože samozřejmě nikde není uveden náš model v tabulce kompatibility a proto pozice rozevření , úhlu úchopu horní, dolní pozice, musíš vymýšlet a zkoušet a stejně se dostaneš k tomu,že to prostě nesedí a buďto si zničíš hagus, nebo ti příčníky uletí.
Každopádně zcela určitě ještě předtím poničíš střechu, protože ti z příčníku vyjede jedna z patek, protože ty se aretují na příčník až tím, že dotahuješ sevření pacek patky, a její vedení se dotažením vzpříčí uvnitř příčníku. Do té doby volně létá uvnitř a cestou k autu mi 2x vyjela a spadla na zem. To ale není nic proti gumovým ochranám železných pacek patky, tyto gumy jsou jen volně nasazeny na ploše packy a nejsou nijak nacválé, takže ty mi cestou k autu spadly asi 5x a stále jsem je hledal po zemi.
No prostě italský krám, který bych nedoporučil ani největšímu nepříteli.
A to jsem je měl za super cenu z Alzy, kde popletli cenu a dali předběžnou na 1890,- , tak jsem je rychle objednal dříve, než na to přišli a cenu opravili. I tak jsem pak rychle utíkal zpět na pobočku a zboží vrátil ve 14 denní lhůtě.
Byl jsem opravdu tak vzteklý a zklamaný, že jsem to ani nefotil.
Hyundai i30 kombi 3.gen 1,0 T-GDI Trikolor+Komfort Ara Blue (09/2017) Arouš
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“