ako uložiť vlastnú trasu do navigácie

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
maxor
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2018, 11:35

ako uložiť vlastnú trasu do navigácie

Příspěvek od maxor »

Ahoj,
potreboval by som dostať do navigácie hyundai i30 r.v. 2017 vlastnú nadefinovanú trasu. Trasu mám nakreslenú a uloženú v google mapách a vždy prístupnú po prihlásení do google účtu. Nadefinovanú mapu som z googlu vyexportoval vo formáte kml/kmz na usb kĺúč a potom som to naimportoval do navigácie v aute. V skutočnosti sa ale naimportovalo len pár bodov z celkovej trasy, co je pre mňa nepoužitelné.
Skúšal niekto dostať do tejto navigácie vlastnú trasu? Nemám ale na mysli pridávanie nejakých bodov záujmu a tým definovať trasu pomocou navigácie.
Určite by bolo mohlo byť riešenie pripojenie pomocou android auto a tam si nejakým spôsobom vytiahnuť z google máp tú nakreslenú trasu, ale to by bolo nutné pripojenie k internetu a toto by som chcel práve obísť a mať trasu uloženú v navigácii a použitelnú v offline režime.

Vďaka za odpovede.
Reklama
 

Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: ako uložiť vlastnú trasu do navigácie

Příspěvek od drobcek73 »

Maxor, skús ti tú trasu navoliť priamo v aute v navigácii s tým, že si tam priamo vložíš prejazdné body...
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
maxor
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2018, 11:35

Re: ako uložiť vlastnú trasu do navigácie

Příspěvek od maxor »

Ručné zadávanie bodov nie je úplne ideálne riešenie, a tomu som sa chcel práve vyhnúť. Hlavne keď mám naplánovanú dlhú trasu (po roznych cestach, rôzne odbočky), tak to by sa mi asi do tej navigácie moc pohodlne nezadávalo pretože tých bodov by bolo pomerne veľa.
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: ako uložiť vlastnú trasu do navigácie

Příspěvek od drobcek73 »

Tak ma napadlo, že skús si tie prejazdné body (BZ vo formáte *.kml) nahrať do navigácie postupne (napr. na dvakrát).
Inak v tej malej priručke "Navigačný systém do auta" je k tomu naozaj minimum. A pre istotu na str. 17 dal Hyundai poznámku: "Umiestnenie importovaných dát môže byť iné ako aktuálne dostupné umiestnenie, ak dáta na zariadení USB používajú inú súradnicovú sústavu v kombinácii s aktuálnym systémom. Presvedčte sa, že údaje BZ sa normálne importovali." =D>
Takže si pozri v nastaveniach Navigácie, akú súradnicovú sústavu požíva Hyundai a potom si to skús z Google Maps exportovať v tom ich formáte...
Inak ti neviem poradiť viac
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
maxor
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2018, 11:35

Re: ako uložiť vlastnú trasu do navigácie

Příspěvek od maxor »

No môžem tie BZ pri importe skúsiť rozdeliť, tých súradníc je tam naozaj veľa (keďže je tam celá trasa uložená podrobne). Mal som za to že to pôjde v pohode natiahnuť si vlastnú mapu do navigácie. No asi to nie je tak úplne bežná vec ktorú by chcel niekto využívať.
Formát súradníc v navigácii pre istotu skontrolujem, pokiaľ to tam ide niekde v nastaveniach prípadne zmeniť, na to som sa nepozeral. I tak díky za odpoveď.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“