Sněhové řetězy

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

MartyB35
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2019, 12:02

Sněhové řetězy

Příspěvek od MartyB35 »

Čau,

Chystám se na hory a pro jistotu si chci koupit řetězy. Momentálně mám obuto 225/45 r17 a vlastním i30 fastback.

Má někdo z Vás zkušenosti popřípadě doporučení jaké řetězy koupit nebo je to jedno?

Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od petzl62 »

Hodně záleží co od nich očekáváš a kolik jsi ochoten investovat v závislosti na tom, jak často je budeš používat a jak moc se chceš u použití trápit a špinit.
Já po dřívějších zkušenostech se vším možným koupil:https://www.youtube.com/watch?v=j0zUP2YqdBo
A nelituju. Jen jsou- kulantně napsáno- dražší. Ale za tu rychlost, čistotu,účinnost a spolehlivost to stojí.Tedy pro mne. Jsem v autě neustále. A samozřejmě je potřeba se o řetězy po použití starat(omýt ve vodě a opět nakonzervovat).
Jinak je tady o řetězech dost témat, pohledej a pročti.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od dibarbora »

Na príležitostné vyprostenie 1 x za rok postačia úplne najlacnejšie. Skôr sa ale treba spoliehať na dobré zimné pneu a nejaký ten fortieľ za volantom. Nahadzovať reťaze pod každým poprášeným kopčekom sa zunuje aj s tými najdrahšími.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Деревенский »

Já doporučuji lopatu :D hliníkovou, skládací do kufru na vysvobození. A k tomu dva nebo čtyři, podle hnaných kol, rošty tahokovu pod kola kdyby jsi náhodou vyhrabal důlky a auto by z nich nechtělo ven. Jsem z hor a řetězy nepoužívám protože tu máme prohrnuto a posoleno a námrazky které dobře trénují tlumiče. Pořádné zimní gumy se hodí taky.
Z vlastní zkušenosti vím že když nasadíš řetězy a jedeš do kopce, tak vždy, podle Marfyho zákona potkáš kamion který nejede a vedle druhý který si myslí že vyjede :lol:
директор путаницы
Uživatelský avatar
asd111
**
Příspěvky: 248
Registrován: 17 říj 2017, 20:31
Bydliště: Kladno

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od asd111 »

Na horach jsem nekolikrat pouzil tekute retezy ve spreji.Je to uplne bez prace,pouze se strikne na predni gumy a jede se :-) Po par km je to dole,ale svoji praci to udela.Pokud je to pouze na tyden na hory,tak bych normalni retezy vubec nekupoval...A jak psal kolega nademnou,lopatu urcite taky :-)
Hyundai i30 Combi 1.4T-GDi 103kW Czech,Opel Astra K 2017 1.4 77kW
Dacia Logan MCV2 0.9Tce 66kW 2015
Dacia Logan MCV 1.5dci 63kW
Nissan Qashqai 1.6 16V 84kW
Opel Astra G combi 1.6 8V 55kW
Suzuki Swift 1.3 50kW
Škoda 120L
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Boryš »

Starší téma, ale podpořím petzla62. Jsou to fakt supr řetězy, oproti těm "obyčejným". Obojí vyzkoušeno na výjezdu z Lichtenbergu do Schonebenu a dál do Zvonkové. Ty obyčejné se mi na tom kopci dřív ještě s Mareou povedlo přetrhnout, jak je nešlo pořádně utáhnout. Tohle se po ručním utažení kolečkem dopnulo krásně samo. A i nasazení a sundání je fakt o něčem jiném. Dle mě za 1 s * a zaplacené peníze navíc vůbec nelituji.
Přílohy
Obrázek WhatsApp, 2023-01-30 v 15.50.09.jpg
Obrázek WhatsApp, 2023-01-30 v 15.50.09.jpg (126.85 KiB) Zobrazeno 791 x
Uživatelský avatar
pecka411
*
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2022, 15:43

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od pecka411 »

Já přidávám zkušenost s látkovými řetězy AutoSock. Koupeno jako znouzectnost, na N-Line s 18'' koly normální řetězy nesmí. A co jsem koukal, asi se opravdu ani nevejdou.
Nasazení rychlé - navléknout seshora, popojet o půl otáčky, přetáhnout zbytek. A výjezd 200 m do kopce k horské chatě po uježděném sněhu úplně v pohodě. Přesně na tohle jsem je kupoval, takže 100% spokojenost.
i30 Kombi 1,5 T-GDI iMT N LINE PREMIUM Sunset Red (2022)
ex Hyundai i30 II kombi FL 1.6 MPI Weekend Ash Blue (2015)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od petzl62 »

Boryš píše: 13 úno 2023, 01:57 Starší téma, ale podpořím petzla62. Jsou to fakt supr řetězy, oproti těm "obyčejným". Obojí vyzkoušeno na výjezdu z Lichtenbergu do Schonebenu a dál do Zvonkové. Ty obyčejné se mi na tom kopci dřív ještě s Mareou povedlo přetrhnout, jak je nešlo pořádně utáhnout. Tohle se po ručním utažení kolečkem dopnulo krásně samo. A i nasazení a sundání je fakt o něčem jiném. Dle mě za 1 s * a zaplacené peníze navíc vůbec nelituji.
=D> =D> =D> =D> =D>
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Boryš »

pecka411 píše: 13 úno 2023, 16:05 Já přidávám zkušenost s látkovými řetězy AutoSock. Koupeno jako znouzectnost, na N-Line s 18'' koly normální řetězy nesmí. A co jsem koukal, asi se opravdu ani nevejdou.
Nasazení rychlé - navléknout seshora, popojet o půl otáčky, přetáhnout zbytek. A výjezd 200 m do kopce k horské chatě po uježděném sněhu úplně v pohodě. Přesně na tohle jsem je kupoval, takže 100% spokojenost.
Já s řetězy za týden najel zhruba 35 km. Z toho asi 10 km opravdu nutně, bez nich se to nedalo. Po zasněženém asfaltu, kde chvíli předtím projel pluh a stejně tam vyjely jen čtyřkolky. To bych ty látkové nejspíš hned mohl vyhodit a visel bych na tom kopci bez jiné možnosti jak vyjet. Ten zbytek spíš jako pojistku, když jsem u Schwarzenberského kanálu viděl opuštěné auto v příkopě a po nasněžení dalšího sněhu cítil i viděl u jiných aut jak to klouže.

Ale když není jiná možnost a máš štěstí že jinde nemůžeš mít problém, tak je to řešení. Já občas jedu tam, kde když nasněží tak se s řetězy musí jet nějaký ten km i na střídavém povrchu. Třeba na Gruni jsem kdysi tvrdnul přes hodinu kvůli blbcům co si mysleli že vyjedou bez řetězů a zablokovali silnici ve třetině kopce a nasazovali řetězy.
Uživatelský avatar
pecka411
*
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2022, 15:43

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od pecka411 »

Jasné. Na horách nebydlím, řetězy jsem za posledních 10 let potřeboval 3x a z toho 2x do toho 200m kopce. Na pravidelnější použití a delší trasy to chce klasické.
i30 Kombi 1,5 T-GDI iMT N LINE PREMIUM Sunset Red (2022)
ex Hyundai i30 II kombi FL 1.6 MPI Weekend Ash Blue (2015)
Jose_D
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 čer 2021, 17:49

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Jose_D »

Boryš píše: 13 úno 2023, 01:57 (..) podpořím petzla62. Jsou to fakt supr řetězy, oproti těm "obyčejným".
pořád spokojenost?
Když se to sbalí, nezabírá to moc místa?
Jsem po roce řetězoval kdesi v lese na úzce silničce, a asi dospěl čas na nákup lepších řetězů.
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od mozecek »

taky se pridam s otazkou jak jste spokojeni s tim servomatikem :) resp
- co jste meli za retezy driv .. jestli nejake noname nebo treba obyc Pewagy Brenta a jestli to je takovy rozdil? me to prijde hodne podobne, akorat misto kolecka uprostred provliknu retez ockem a zajistim, system vzadu mi prijde podobny
- podobny teda az na rozdil v tom modrem lanku co spojuje tu zadni obruc - na videu to dokonce vypada ze je to gumicka co pak zustane pod behounem :O to prezije jizdu?
- sundavani si na videu asi taky zjednodusili - stali presne tak jak kolo obouvali, jinak hadam ze je stejne potreba odepnout a metr popojet
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Jose_D
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 čer 2021, 17:49

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Jose_D »

mozecek píše: 02 led 2024, 21:41 - podobny teda az na rozdil v tom modrem lanku co spojuje tu zadni obruc - na videu to dokonce vypada ze je to gumicka co pak zustane pod behounem


Koukám na videa a přijde mi, že ta modrá gumička či lanko je tam jen na první pootoceni kola, pak ji natáhne to "servo"?
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Boryš »

Stále spokojenost. I když jsem je využil loni zase jen při výjezdu z Lichtenbergu. Předtím jsem měl nějaké no-name, při nasazování se mně povedlo vždy odřít klouby na prstech a utáhnout se mi je nepovedlo, prokluzovaly (protáčely se) na kolech. S těmi Servomatik v pohodě jízda i po skoro asfaltu, kdy se kopec stejně nedal vyjet, klouzalo to. No je fakt že zaberou o něco větší prostor než ty no-mame, ty se daly smotat. Ale jsou v placaté tašce, takže toho prostoru nezaberou zase tolik. A mám u nich v té tašce i skládací lopatu, kdyby náhodou.
To lanko se pak samo díky mechanismu utáhne, nevím jak, nezkoumal jsem to, ale je to tak. Nemusí se pak dotahovat. Při sundávání se musí pak z lanka sjet jak je na videu o montáži, demontáži.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Boryš »

Ještě doplnění: kdyby to lanko zůstalo plandat tak by jaksi ty řetězy nedržely na kolech... Takže při demontáži ho znovu vytáhnete z mechanismu jak je ukázáno na začátku montáže, proto se musí ten mecahnismus otevřít z polohy pro jízdu, lanko zůstane pod kolem...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“