dojazdová rezerva vs opravná sada

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: dojazdová rezerva vs opravná sada

Příspěvek od 69pavel »

ano to máš pravdu ale s autem jezdí dcerka a penízky taky platí, takže jak přišel dopis, jsem ji ho předal a mne hned nenapadlo se ptát kolik platí-moje hloupost. A když se dcerka zmínila tak na výpověď už bylo pozdě, takže to řešil depozit, spíš mne zaráží bordel v pojišťovnách že asistenci berou jako nehodu a odečítají bonusy toto nikdy nebylo. kam jsme to dospěli, kam se podíváš do kteréhokoliv odvětví jen samy bordel a potopa....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

kozakm
*
Příspěvky: 75
Registrován: 15 bře 2021, 15:06

Re: dojazdová rezerva vs opravná sada

Příspěvek od kozakm »

Na současném voze mám rezervu, ale ještě jsem ji nepotřeboval; budoucí vůz rezervu mít nebude a nevadí mi to. Někde v noci nebo na dálnici bych kolo stejně s ohledem na svou bezpečnost nevyměňoval a volal bych asistenci.
Hyundai Tucson 2021 1.6 TGDI DCT Style Premium
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: dojazdová rezerva vs opravná sada

Příspěvek od kolomaz »

pak je úschova pochopitelná ochrana proti přeplácení.
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: dojazdová rezerva vs opravná sada

Příspěvek od Sanchez »

Sanchez píše: 05 dub 2021, 12:40
kolomaz píše: 05 dub 2021, 10:32 1. opravná sada - tedy "super" spray je katastrofa, pomůže, ale když pak dojedete do servisu, tedy pneuservisu - zacpěte si uši.
2. opravná sada - knot - který se propíchne na místo hřebíku, šroubu či průrazu od kamene - pokud ho najdeme - je prezentováno jako nouzovka - ale znám i takové co na tom jezdí vesele dál.
3. skutečnost je, že tzv "šusdefekt" je málo obvyklý , ale není vylouč. Proto rozhodně na delší cesty, cizina , zima , noc - já volím rezervu

_____________
K bodu 2:
Esteze si mi pripomenul, ze musim objednat gumu, kedze po lete som opravene (knot) predne koleso ulozil na zimu a este som neprezul.
Necham vymenit gumu na kolese. Guma je asymetricky Hankook takze to bude ok. Jednu zadnu vymenim dopredu, kedze ta jedna uz bude nova.
Objednane, 1.430 kc za dobru gumu je fajn
Doma som zistil, ze jedna letna guma je makka. Myslel som, ze je to prave ta opravena, bol v nej nejaky kovovy predmet, asi klinec. Myslel som, ze je to prave ta guma po oprave knotom (vobec som netusil, ako to ma vyzerat). Ked som to doviezol do servisu, tak vybrali klinec a navrhli opravu zvnutra, ze skoda menit pneu za novu.
Tak sme sa dohodli, ze vsetky rovno prezujem, odbehol som domov po zvysne 3 kolesa, kedze ta povodne opravena bola stale medzi nimi :)
Typek po chvilke ukazal na jedno koleso, ze "tu je ten zvysok z knotu". Tak som dal vymenit gumu za tu novu kupenu a nechal vymenit sady.
Cena celkom 877 czk:
- 1 oprava a vyvazenie
- vymena 4 ks za letne

Kvoli predpovedi na utorok a stredu, som nechal auto manzelky este na zimnych, aby sme mali jedno, ked bude treba :wink:
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: dojazdová rezerva vs opravná sada

Příspěvek od slabostka »

dojazdovka vydrží toľko čo auto, samozrejme aj ona ak sa nahodí a jazdí sa na nej má svoje limity - ale vyskúšal som lepiacu sadu a po 3 rokoch to už bolo nepoužiteľné - všetko zabalené z výroby a lepidlo v tej tube už zatuhlo - proste to má svoju dobu použiteľnosti.
Takže ak je šanca tak rozhodne koleso či už normálne alebo dojazdové. Ak auto nemá ani miesto v kufri na dojazdovku ani o kúpe neuvažujem.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“