Stringův Fastback

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Mě je to právě kvůli tomuhle k smíchu. Na jedné straně mediální masáž, na straně druhé absolutní neschopnost řídit tuhle krizi a to nejen na úrovni ČR, ale celosvětově. Osobně mám k tomu názor asi takový (úsudek samozřejmě z informací, které se mi dostávají z veřejných zdrojů stejně jako všem ostatním). Virus je ohrožující zejména pro malou část lidí, kteří mají respirační potíže, ale těmhle lidem je nebezpečný zapál plic, je jim nebezpečná i obyčejná chřipka a na tu ročně zemřou stovky lidí jen u nás, desetitisíce ve světě a to nemluvím o malárii, ebole, AIDS a dalších nemocech... Když se podíváš na čísla po kterých jsem volal v každé veřejné diskusi už měsíce a to počty hospitalizovaných osob (to je to důležité číslo, které by mělo lodi zajímat), tak je to promile z těch všech zjištěných případů kterých o tom že jsou pozitivní v 85% vůbec nevěděli a netušili. Jo já jsem relativně mladý, ale když vidím a poslouchám mého 75ti letého dědu, který začíná ráno tím, že si otevře notebook a podívá se jaká je situace a jak je z toho psychicky špatný, tak nevím...je tohle pro tuhle skupinu to pravé? Je nutná takhle "honba" za strašákem lidstva? Nevím no, jestli přijde další vlna zavírání škol a firem, tak to bude zaděláno na celkový ekonomický kolaps, přijdou lidi o práci, nebudou mít co jíst, přijde rabování, vraždění atd. Vymřeme na tuhle situaci spíš, než na nějaký vir podobný chřipce...

Ale je to jen můj osobní názor a samozřejmě veškerá nařízení vlády poctivě dodržuji a jsem vůči ostatním ohleduplný, jen mi to připadá absolutně přitažené za vlasy a spíše se to hodí vládám. Lidé se začínali mít relativně dobře a je třeba aby zase dostali strach a nebyli tolik svobodní... Můžeme si být všichni jistí, že vůbec nějaký COVID existuje? Není to jen nový druh chřipky a není to vše jen vykonstruované? Možná bychom se divili, co se dá vše upéct na setkáních hlav států a státních seskupeních, už se zapomnělo, co byla studená válka, stoletá válka apod... :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od 3bit »

polarka27 píše: 15 zář 2020, 22:08
Stringo píše: 11 zář 2020, 12:27 Něco pro pobavení k dnešní situaci s COVID-19

... no, možná se to bude i někomu hodit :lol:
pobavení s COVID ? Tedy na rovinu, asi jsem stará konzerva, ale já na COVID nic zábavnýho nevidím, spíš naopak. V Německu si nedovolí nikdo ani pípnout proti rouškám, v cukrárně, dostaneš napřed dotazník a teprve pak až kafe a zákusek, a u nás ?

No ale to sem nepatří
Když to začínalo a naše vláda nám nařídila roušky tak konkrétně Němci si ťukali na čelo co to tady děláme.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od 3bit »

Stringo píše: 15 zář 2020, 22:37 je jim nebezpečná i obyčejná chřipka a na tu ročně zemřou stovky lidí jen u nás, desetitisíce ve světě....
STRINGO jen u nás v republice chřipkou ročně onemocní asi 1 milion lidí a zemře kolem 2 tisíc lidí. ! Jen v naší republice. !
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Přesně tak, proto se mi to zdá hodně přitažené za vlasy. To že v Itálii umřeli tisíce lidí je jen proto, že jejich zdravotnictví je už v běžné situaci katastrofální, to samé v USA, kde doktor je jen pro "vyvolené" s penězi... Ale nikomu neberu ten jeho strach, respektují to, jen je třeba se na to všechno dívat racionálně. Třeba dneska jsem se v práci dozvěděl, že člověk z dílny který věděl že byl v kontaktu s člověkem co má pozitivní test, že nikomu nic neřekl a chodil do práce a setkal se s desítkami lidí. Tohle mi přijde hnusně nezodpovědné, když to ví (samozřejmě se potvrzuje chaos, jak to vůbec všechno v pozadí může fungovat s chytrou karanténou a trasováním). Když to vím, že jsem potencionální přenašeč, tak bych to měl řešit. Ale jinak v běžném životě se to podle mě moc řeší a zbytečně se některá opatření zavádějí plošně (i když pokud je polovina populace takhle bezohledná, asi jiná možnost není). Je to při nejmenším k zamyšlení každého z nás :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Ad.COVID:
Tvůj názor beru a respektuji, bohužel jak píšeš, informace o tom všem jsou strohé, zmatečné, neúplné. I z řad odborníků se objevují dezinformacemi.

Pokud je to jak píšeš tak zákeřný vir, jak je možné, že se v rámci přirozené evoluce rozšířil po celém světě od USA po Asii, od Finska po Afriku během pouhých cca 3 měsíců? To snad není přirozenou cestou ani možné ne :-k

Takže to někdo opravdu vytvořil? Vše jsou jen spekulace, alespoň prozatím :-k

Ad.dutiny:
Určitě dej info, je to zajímavé téma a užitečná informace pro ostatní :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
KralicekAzurit
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 zář 2020, 12:17
Bydliště: Příbram

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od KralicekAzurit »

Zdar chlapi,

Tak minulý týden dovolená s přítelkyní na moravě. Pro Fásta první dlouhá štreka a byl jsem příjemně překvapen spotřebou. Jsem příbramák, takže do Prahy a pak po D1 všema uzavírkama až do brna, výlet na Macochu (opravdu krásný zážitek) a hurá do Pasohlávek. V autě se jede naprosto komfortně, boční vítr není skoro cítit, hluk od kol naprosto v pohodě, ze sedaček jsem vylezl úplně čerstvý, nic nebolelo. To jsem zažil v málo autech. No a spotřeba: Cesta tam - 4h - 5,8l
Cesta zpět - 3,5h - 5,7l

Vše tedy dle PP :)
i30 Fastback 1,4T-GDi - Fiery red, 01/2020, Style, BiLED...........22 000km.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

To je super spotřeba :wink: jinak podvozkově 3.gen i30 všude v testech chválili. Perfektně sedí a je naladěný hodně dobře. Já vzhledem k tomu, že mám lehce přes 100kg, tak sedačky po delší cestě tlačí do boků, ale zase dobře drží v zatáčkách. Je zvláštní, že v Nku se mi sedačky zdály trochu širší, byť měly výraznější boční vedení. Každopádně i já jsem zatím spokojený a je fajn, že se Korejci dotazují kvalitou a vším na zavedené Evropské značky.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
KralicekAzurit
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 zář 2020, 12:17
Bydliště: Příbram

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od KralicekAzurit »

Ohledně Nkových sedaček: koukal jsem na netu a dá se sehnat komplet cca kolem 25k, takže s prodejem klasických sedaček za cca 15k by to vyšlo na super cenu. Bohužel i když mám výbavu style, v elektrice mám jen bederní opěrku :? Nkový sedačky jsou v elektrice koplet, takže se ptám: máte někdo zkušenosti jak by to mohlo fungovat ? Jestli stačí jen přivést napájení na posuvné motorky v sedačkách ?
i30 Fastback 1,4T-GDi - Fiery red, 01/2020, Style, BiLED...........22 000km.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Nejde to přehodit jen tak. Vše má jednotku, kabeláž, je to závislé i na jednotce dveří (zrcátka). Prostě tohle vypusť z hlavy :mrgreen:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Raikin »

KralicekAzurit píše: 22 zář 2020, 08:26 Ohledně Nkových sedaček: koukal jsem na netu a dá se sehnat komplet cca kolem 25k, takže s prodejem klasických sedaček za cca 15k by to vyšlo na super cenu. Bohužel i když mám výbavu style, v elektrice mám jen bederní opěrku :? Nkový sedačky jsou v elektrice koplet, takže se ptám: máte někdo zkušenosti jak by to mohlo fungovat ? Jestli stačí jen přivést napájení na posuvné motorky v sedačkách ?
A N-line volant jsi nenasel nekde? :D Ta perforovana kuze je paradni :)
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Jo, ten bych chtěl taky :D ten je plug&play
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
KralicekAzurit
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 zář 2020, 12:17
Bydliště: Příbram

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od KralicekAzurit »

Zatím ne, všude jsou max Nkový s pádlama a to je na nic :/ Nicméně volant si myslím bude neco kolem 8k a airbag 10 :D Řadící páka N taky není k dispozici nikde :(
i30 Fastback 1,4T-GDi - Fiery red, 01/2020, Style, BiLED...........22 000km.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Airbag bude podle mě stejný, alespoň podle fotek vypadá totožně, takže by stačil pouze věnec volantu. Páku nepotřebuju :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
sjezdar1
*
Příspěvky: 34
Registrován: 12 dub 2019, 23:26

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od sjezdar1 »

já si myslím, že tohle jsou odkazy na řadící páku + vrchní díl co je na manuál nebo automat

https://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-N- ... 4335088332

https://www.ebay.com/itm/Hyundai-OEM-Ma ... Sw6eleP-iD

https://www.ebay.com/itm/Genuine-Gear-S ... SwszVeP-76


ale ty ceny
Uživatelský avatar
KralicekAzurit
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 zář 2020, 12:17
Bydliště: Příbram

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od KralicekAzurit »

sjezdar1 píše: 23 zář 2020, 08:09 já si myslím, že tohle jsou odkazy na řadící páku + vrchní díl co je na manuál nebo automat

https://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-N- ... 4335088332

https://www.ebay.com/itm/Hyundai-OEM-Ma ... Sw6eleP-iD

https://www.ebay.com/itm/Genuine-Gear-S ... SwszVeP-76


ale ty ceny
Ještě je potřeba ten díl mezi. Nevým jak to nazvat, ale prostě to, co přitáhneš prsty při řazení zpátečky. A ty ceny mi nepřijdou nijak hrozné :D
i30 Fastback 1,4T-GDi - Fiery red, 01/2020, Style, BiLED...........22 000km.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Auta členů“