červená střela :D

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: červená střela :D

Příspěvek od Maras »

WalterB píše: 03 led 2021, 15:25 Maras: Stejně jako Igráček to nechci rozporovat, ale zaráží mě, že skoro 2/3 celého grilu jsou stejně jen "fejkové", a tak si myslím, že konstruktéři mají pro zvětšení plochy přístupu vzduchu pořád ještě jiné rezervy. A paradoxně "N-line" a dokonce i samo supervýkonné "N" šly cestou menších otvorů. Ale to jsou jen moje domněnky.
Nicméně pravda je, že kdyby to člověk přehnal a dal tam tahokov s moc malými otvory a ty se třeba pak zalepily nějakým svinstvem (hmyz, tráva, bláto atd.), tak by nějaký problém s chlazením motoru nastat mohl.
BartCZ: Jak velké otvory toho tahokovu tam máš?
Co se týče "N" a jeho výkonu, tak tam tomu motoru zřejmě jemnější otvory pro vzduch nevadí a stačí to i konstrukčně v pohodě uchladit. Já hovořil o novém motoru 1.5 T-gdi, kde zpočátku byly problémy s jeho přehříváním, tak mne napadlo, jestli s tím nesouvisí i ohromné díry v masce po FL pro lepší přístup vzduchu. Toť vše. Nejsem konstruktér motoru, nevidím do toho. možná tam jsou ještě další úpravy, nevím.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Reklama
 

Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: červená střela :D

Příspěvek od Odjinud »

No, krome Barta sel do mrizky snad zatim jenom Polarka, ale ten uz mezi nama neni, coz je svym zpusebem skoda, bo mel vtipne nazory :-) a navic byl docela schopny a odvazny kutil, ktery nejde pro i malichernou upravu daleko :-)

Takze je skoda, ze zatim tu neni komplet dokumentace a pustup instalace tahokovu, hlavne na demontaz a naslednou motaz narazniku. Ja osobne do toho pujdu az bude na jare / lete, jelikoz nemam garaz a na ulici se mi ted do toho nechce, nehlede na zmrzle a tudiz krehke plasty. Tak snad do te doby kamen do chladice neschytam.

Kdysi jsem to taky delal, jako tuzing na moji š130, jenze tam slo o to jen sundat masku, coz bylo 5 jasne vyditelnych a lehce dostupnych sroubu.

Jinak co se tyce nejake izolace chladice na zimu, tak to se dava pred mrizku, protoze je to treba pak na leto (resp. i jaro) pokazde sundat. Ja tam daval karton, ale delaji se ruzne pripinaci z kozenky, kdy se da i regulovat, kolik tepla tam pujde. Nebo dnes z plastu. Vypada to hnusne, takze v nasich klimatickych koncinach to uz neni skoro k videni, bo to neni cool, ale treba na fotkach aut z Ruska to ma kazde druhe. Jmenuje se to zimni clona (kryt) chladice.... nicmene zrovna u 1,5 DPi to je snad nejmin potreba a zimy moc nejsou.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Jovzin
**
Příspěvky: 218
Registrován: 03 říj 2020, 16:35
Bydliště: Dobris okoli

Re: červená střela :D

Příspěvek od Jovzin »

Wau to to gratulace Barte. VYzerea to pekne.
Inak ten tahokov si chcem dat teiz ale zial nemam garz tak cakam na jaro/leto a skusim sa s tym nejako popasovat.
Alebo dojdem k tebe a to dame spolu ked si to uz robil tak bude vediet lepsie tie figle :)
Do Zlina to z Brna je kusok :)

Ale pekne a nech sluzi auticko.
Uživatelský avatar
BartCZ
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2020, 22:49
Bydliště: RpR

Re: červená střela :D

Příspěvek od BartCZ »

Jovzin: díky díky. pokud nemáš garáž tak to určitě nech až bude trochu teplo bo ten nárazník se tam tak trochu "násilně" vyklapává a mohl by prasknout jak bude skřehlý zimou.
klidně dej vědět nějak se domluvíme. :wink: určitě to ale dáš.já sem to dělal podle videa na YT bylo to hezky popsané.
i30 kombi 1.5DPi 81kw Smart (2020)
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: červená střela :D

Příspěvek od willy50 »

WalterB píše: 01 led 2021, 13:51
BartCZ píše: 31 pro 2020, 20:04
tak už jsem se taky dokopal se konečně pochlubit :lol:
od 18. listopadu už jsme také hrdými majiteli nové káry do rodiny, čekali jsme(od závazné objednávky) cca 2 a půl měsíce.


Pěkná kočka, tak ať pěkně vrní =D>
Já tu naši objednával jen o trochu později - v polovině září, termín předání byl 1.12.2020 a stále jsem se ještě nedočkal. Pravda, prodejce teď před svátky psal, že auto jde prý zrovna do výroby a k předáni bude na začátku ledna, ale je otázka, zda to nebyl jen obchodní manévr motivovaný tím, že po 1.1.2021 (ha, tedy zrovna dnes! :shock: ) můžu beze ztráty odstoupit od smlouvy. Prý nové Tucsony obsadily výrobní kapacity ... :evil:
Obyčejný člověk s objednávkou na jedno auto je ve velmi nevýhodném postavení.
Pokud auto neodebere nebo má zpoždění při převzetí více než týden může zaplatit(a zaplatí) drakonickou pokutu, i v případě zcela standardní konfigurace auta.
Naproti tomu prodejce není nijak sankcionován a může k už tak dlouhé dodací lhůtě bez
jakéhokoli vysvětlení přihodit ještě 12 týdnů. I potom je jedinou "sankcí" možnost odstoupení od smlouvy.
Můj termín je už taky v prdeli a zdá se že se dočkám, jestli vůbec, snad až na jaře :(
Ne, že bych neměl čím jezdit, ale na staré auto už mám kupce a ten taky nebude čekat věčně.
Holt, krize asi ještě není dost hluboká a prodávající je zatím ve výhodě
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: červená střela :D

Příspěvek od WalterB »

Jj, je to tak. Moji jedinou výhodou je, že nové auto momentálně opravdu urgentně nepotřebuju. Ale přesně jak píšeš: mít sjednaný prodej stávajícího auta, asi bych se už pěkně čertil. Ještě bych chápal, kdyby prodlení bylo dáno opravdu "zásahem vyšší moci" (COVID apod.), ale když se tak děje v důsledku obchodní strategie (Tucson first, all for Tucson), je to od :hyu: velmi neseriozni přístup. :evil:
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: červená střela :D

Příspěvek od Alf6 »

Pecka a ta barva je nej 👍 :D/
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: červená střela :D

Příspěvek od willy50 »

WalterB píše: 09 led 2021, 22:02 Jj, je to tak. Moji jedinou výhodou je, že nové auto momentálně opravdu urgentně nepotřebuju. Ale přesně jak píšeš: mít sjednaný prodej stávajícího auta, asi bych se už pěkně čertil. Ještě bych chápal, kdyby prodlení bylo dáno opravdu "zásahem vyšší moci" (COVID apod.), ale když se tak děje v důsledku obchodní strategie (Tucson first, all for Tucson), je to od :hyu: velmi neseriozni přístup. :evil:
Chtělo by to nějakého insidera který by to potvrdil nebo vyvrátil. Myslím že Maras je u zdroje.
A dokonce snad něco takového naznačil?
*
*
BartCZ, omlouvám se že zaplevelujeme Tvé vlákno.
Tvůj vůz je opravdu krásný, červenou jsem také zvažoval(asi nejpěknější barva bez příplatku), ale žena řekla ne, má rozhodující slovo ohledně barvy.
Tvé bydliště je pro mne srdcovka, prožil jsem část dětství na Horních pasekách, později též Bácov či Horní Bečva. Beskydy mám prolezlé opravdu hodně.
*
Ať Ti auto věrně a bez poruch slouží!
Uživatelský avatar
BartCZ
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2020, 22:49
Bydliště: RpR

Re: červená střela :D

Příspěvek od BartCZ »

willy50: v pohodě a díky. taky se nám líbí ta červené a hlavně sme s ženou nechtěli zbytečně vyhazovat prachy ještě za barvu :)
jj je tu krásně....měl sem pár spolužáků na základce z pasek. beskydy za barákem je to super.
držim palce ať máš káru co nejdřív je to fakt pěkné svezení.
i30 kombi 1.5DPi 81kw Smart (2020)
Uživatelský avatar
BartCZ
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2020, 22:49
Bydliště: RpR

Re: červená střela :D

Příspěvek od BartCZ »

měl bych tu jeden olej 4l specifikacemi pro i30 kdyby měl někdo zájem(Castrol EDGE 0W20 ACEA C5, ILSAC GF-6, API-SP). chtěl sem ho vzít ke garančce, ale nešlo to, tak mám k ničemu.
i30 kombi 1.5DPi 81kw Smart (2020)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Auta členů“