Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Vzhledem k tomu, že je v manuálu uvedeno "při nabíjení/dobíjení baterie odpojte baterii od sítě vozidla" usuzuji, že se nic stát nemůže. Já jen nepochopil pořádně, k čemu slouží (a kdy se má vypnout) vypínač, co je u řidiče v pojistkovém boxu...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Sandak »

Dojizdim do Prahy 3x tydne - 80km tam a 80km zpet. Trasa Praha 6 - Kolin, takze mestsky provoz (zacpy), dalnice a okresky, ale zase ne moc velke prevyseni. Vetsinou jezdim pomerne svizne, dalnice 140-160, rychle napojovani a prumerna spotreba je okolo 6-6.5l. Ale je pravda, ze se snasim zbytecne nebrzdit a jet co nejvice plynule.

Kdyz jedu na pohodu tak jsem se spotrebou po 5l uplne v klidu. Muj rekord byl na teto trase 4.6l tam i zpatky - to sem se snazil jet co nejvice plynule. Okresky kolem 80 (rano tam silna doprava vic to nedovoli, takze clovek jede s davem a nikoho nebrzdi), dalnice plynula jizda okolo 120km/h dle GPS a praha dle predpisu.

Je to hodne dane tim, ze mam trasu najezdenou a vim jak ji projet. Rano je na okresce pomerne hodne provozu a vim, ze nema cenu predjizdet (tedy pokud zrovna nepotkam traktor)

Najeto mam neco pres 8tis a tankuju Vervu.

Jeste poznamka k tomu DCT. Je pravda, ze na rezim normal, to radi pomerne brzy (pod 2k pri plynule jizde, pokud nemam seslapnuty pedal, ze chci akcelerovat) a nevim jestli to tomu motoru vadi, nebo je u DCT na toto nastaveni naladeny. Kazdopadne je moznost tam hodit rezim sport, kde to radi trochu dele ve vyssich otackach. Ma to vsak velkou nevyhodu - pri rezimu sport je plynovy pedal mnohem citlivejsi (do sportovna) a to v mestke doprave opravdu neni moc prijemne - hodne to cuka a pri popojizdeni a plynule jizde musi byt clovek na plyn hodne opatrny. Takze beztak volim rezim normal, kde je vse plynule a moc neresim. Kdyz chci predjet nebo se rychle napojit na dalnici nebo v nejakem pripojovaku, rychle tam cvaknu sport a pri zahratem motoru to necham vytocit pekne do otacek.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Chlapci, neřešil někdo z Vás klakson? Tohle se prostě nedá, dneska jsem vytroubil nějakého idiota, co mi nedal přednost na hlavní a jak jsem se rychle nasral a začal troubit, tak jsem se zase rychle skoro podělal smíchy. To je prostě tak strašnej zvuk, že se spíš každej začne řezat smíchy, než aby ho to posadilo na prdel... Potřebuju zjistit, kde to je a jaký to má konektor a koupit něco "normálního" :mrgreen:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Vendelín »

Je to před chladičem.Takhle klíkala již Škoda 120.Zeťák koupil H i30 r.v.2015 a když poprvé zatroubil,málem se podělal smíchy.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Nemáte někdo zkušenost s těmito podložkami do odkládacích prostor v interiéru? Má to být pro N verzi, ale já bych to chtěl do kombíka. https://www.aliexpress.com/item/3289304 ... 2e0epNxUef

Recenze jsou ok, kromě jedné z CZ, kde říká, že půlka podložek nesedí.
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Scaild »

Jo chtělo by to něco jinýho :-D Já poprvé zatroubil minulej tejden na ženskou co mi skočila před auto na přechodu na červenou... Trapně jsme se cítili oba :-D
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Chasnik »

Stringo píše:Chlapci, neřešil někdo z Vás klakson? Tohle se prostě nedá, dneska jsem vytroubil nějakého idiota, co mi nedal přednost na hlavní a jak jsem se rychle nasral a začal troubit, tak jsem se zase rychle skoro podělal smíchy. To je prostě tak strašnej zvuk, že se spíš každej začne řezat smíchy, než aby ho to posadilo na prdel... Potřebuju zjistit, kde to je a jaký to má konektor a koupit něco "normálního" :mrgreen:
Hledej tady na fóru, několikrát se to tu řešilo. Já ho předělal po pár týdnech, byl to fakt výsměch. Přitom na 1. generaci byla pěkná houkačka, nu což, asi se zase katovaly kosty... cobys chtěl od " Sung Il Horn" - to je vyraženo na origo klaksonu.

Předpokládám, že u PDečka bude umístěn stejně jako u GDčka, já tam lezl odspodu, nárazník ani masku nebylo třeba sundavat
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

No a co jsi koupil za klakson, podle čeho vybírat? Na Octavii II byl super hutný zvučný klakson...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Crab
**
Příspěvky: 132
Registrován: 26 pro 2017, 08:57

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Crab »


https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 45#p523792

Mam ho vice nez rok a v pohode, i kdyz na dementy obcas nepomuze zadny klakson, ze ;).

D_a_v_i_d píše:Nemáte někdo zkušenost s těmito podložkami do odkládacích prostor v interiéru? Má to být pro N verzi, ale já bych to chtěl do kombíka. https://www.aliexpress.com/item/3289304 ... 2e0epNxUef

Recenze jsou ok, kromě jedné z CZ, kde říká, že půlka podložek nesedí.

Sedi celkem dobre, mam verzi s cervenym okrajem. Vypada to dobre, ale nechal jsem tam i originalni podlozky. Jediny, co mi uplne nesedlo jsou ty u klik prednich dveri. Je tam mensi vule a pri zavirani se to obcas pohne, ale nic zasadniho, kvuli cemu bych to hodnotil negativne. Klidne ti to i nafotim jak to vypada v realu.
Naposledy upravil(a) Crab dne 15 črc 2019, 22:25, celkem upraveno 1 x.
---
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Raikin »

Tak tohle ale zni mnohokrat lepe nez ten, co tam mame z vyroby. Tohle asi objednam :)
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

To je 200x lepší, než co nám hýká v originále :lol: =D>
Jdu to objednat :D/
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Crab píše:Sedi celkem dobre, mam verzi s cervenym okrajem. Vypada to dobre, ale nechal jsem tam i originalni podlozky. Jediny, co mi uplne nesedlo jsou ty u klik prednich dveri. Je tam mensi vule a pri zavirani se to obcas pohne, ale nic zasadniho, kvuli cemu bych to hodnotil negativne. Klidne ti to i nafotim jak to vypada v realu.
Tam jsou i originální podložky? Jsme myslel, že ta guma na spodu je součástí :). Jestli můžeš, tak sem hoď fotku, zajímají mě kliky a hlavně odkládací prostor na středu pod radiem jak je vstup pro USB, AUX a 12V. Dík
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Jo jo, všude jsou gumové vložky z výroby. Vyndat se dají dobře vysavačem :lol:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Crab
**
Příspěvky: 132
Registrován: 26 pro 2017, 08:57

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Crab »

D_a_v_i_d píše:
Crab píše:Sedi celkem dobre, mam verzi s cervenym okrajem. Vypada to dobre, ale nechal jsem tam i originalni podlozky. Jediny, co mi uplne nesedlo jsou ty u klik prednich dveri. Je tam mensi vule a pri zavirani se to obcas pohne, ale nic zasadniho, kvuli cemu bych to hodnotil negativne. Klidne ti to i nafotim jak to vypada v realu.
Tam jsou i originální podložky? Jsme myslel, že ta guma na spodu je součástí :). Jestli můžeš, tak sem hoď fotku, zajímají mě kliky a hlavně odkládací prostor na středu pod radiem jak je vstup pro USB, AUX a 12V. Dík
Tady to je, omlouvam se, nemam zrovna ted "napulirovano", takze drobna smitka a kvety dojem trochu pokazi :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stredovy panel - Stredovy odkladac napoju - Predni dvere kapsa - Zadni dvere kapsa - Predni dvere madlo - Zadni dvere madlo

Na stredovy panel je soucasti dodavky i podlozka pro verzi s bezdratovym nabijenim (jiny tvar) a podlozky pro stredovy drzak napoju pro verzi s roletkou. Vyuzil jsem je jako protiskluzove podlozky do prihradky pred spolujezdcem :-).


A nakonec, jedna vychytavka ... "Simply clever" drzak destniku by Cina :-)

Obrázek
---
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův pirátský club - pokec o všem bez omezení ;-)

Příspěvek od Stringo »

Koukám, že toho máš víc z Číny :) co to je za ty proužky ve dveřích a jak drží to kožené madlo na ruční brzdě? Já to taky sháněl, ale nikde nebylo uvedené, jak to je uchycené a jaký je vnitřní rozměr...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“