i30 - prosím o radu

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

i30 - prosím o radu

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Ahoj, mame prirustek, takze vybiram nove auto pro rodinku.
Skoncil jsem u Kia CEED SW a i30 Kombi.
Pravdepodobne skoncim i30 kdy ted maji limitovanou edici Family Smart - 1,5 T-GDI Mild Hybrid Cena 509tisic. (https://www.hyundai.cz/files/download/m ... family.pdf)
Vim, ze ptat se na Hyundai foru, na to jestli je Hyundai spravna volba, je trochu neobjektivni, ale stejne to zkusim. Myslite, ze jsem zvolil spravne?

Jako automobilový nováček (ve stylu technického vybavení. Nařízeno mám celkem dost 10+ let. Nicméně jako obyčejný uživatel), a zároveň jako někdo kdo auto nikdy nekupoval bych měl pár otázek:

1) Je to mild-hybrid, takže není rezervní kolo. Jak byste řešili tohle? Po ČR je to asi jedno, servis všude možně, ale při delších cestách? Koupit rezervni a vzít ho s sebou do kufru? Furt jsem nepochopil výhodu te baterie, radši bych tam to kolo :-)

2) Jaký je rozdíl mezi 8 palcovým a 10 palcovým dotykovým displejem (krom velikosti samozřejmě)

3) Myslíte, že je možné k Family Smart přikoupit nějaký "paket" kde by bylo přidáno sledování mrtvého úhlu? (Na webu jsem to v konfigurátoru nenašel)

4) Jaký je rozdíl mezi Hyundai salony v Praze? Dá se někde dostat i u této akční nabídky na lepší cenu nebo to není vůbec možné?

5) Má i30 senzory pro tlak pneumatik?

6) Nevíte jak dlouho tahle akční nabídka bude platná? A je to vůbec akčn nabídka nebo je k dispozici stále? (tak jsem udělal research než mi byl schválen účet zde na fóru a tahle limitovaná edice je v nabídce od řijna 2020 za stejnou cenu)

7) MildHybrid - ta baterie, jakou to ma životnost a kolik stojí výměna?


Předem moc děkuji za odpovědi a rady. Jsem otevřen všemu. Jak jsem psal - technicky se v autech moc nevyznám a nové auto jsem taky nikdy nekupoval. Předváděcí jízdu teprve plánuji a fyzicky auto jsem si ještě nemohl okouknout kvůli zavřeným salónům.
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od Sanchez »

Odpoviem ti k bodu 4:

Zajdes do par salonov a budes sa dohadovat. Bud zhodu najdete alebo nie. Potom najdes odpoved presne na svoju otazku.
Musis skusit.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

1) Je to mild-hybrid, takže není rezervní kolo. Jak byste řešili tohle? Po ČR je to asi jedno, servis všude možně, ale při delších cestách? Koupit rezervni a vzít ho s sebou do kufru? Furt jsem nepochopil výhodu te baterie, radši bych tam to kolo :-)
Jak píšeš - v ČR s asistencí je to celkem jedno. Ta otázka zní jinak - kam s tou rezervou, heverem a nářadím? Ono se to nezdá, ale zabere to spoustu místa... Já jsem za 20 let neměl defekt ani jeden (tak jsem si právě nejmíň jeden objednal - zákony schválnosti jsou nemilosrdné).
Smysl té baterie možná najdeš tady - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=217&t=39765

2) Jaký je rozdíl mezi 8 palcovým a 10 palcovým dotykovým displejem (krom velikosti samozřejmě)
Ve vnitřnostech - dnes už 8'' nemá integrovanou navigaci, zatímco 10,25'' je včetně navigace.

3) Myslíte, že je možné k Family Smart přikoupit nějaký "paket" kde by bylo přidáno sledování mrtvého úhlu? (Na webu jsem to v konfigurátoru nenašel)
Ne.

4) Jaký je rozdíl mezi Hyundai salony v Praze? Dá se někde dostat i u této akční nabídky na lepší cenu nebo to není vůbec možné?
Rozdíly jsou dneska minimální nejen v Praze, ale i v celé ČR - to byl jeden z cílů nového vedení. Manévrovací prostor je malý, aut skladem minimum. Je samozřejmě možné, že narazíš na nějakou skladovku, které se budou chtít zbavit, ale po zkušenostech co aktuálně mám, půjde takovéto auto do výroby (4-5 měsíců) a tam se s cenou čaruje ještě hůř :( .

5) Má i30 senzory pro tlak pneumatik?
Ne - sledování tlaku v pneu je řešeno přes senzory ABS.

6) Nevíte jak dlouho tahle akční nabídka bude platná? A je to vůbec akčn nabídka nebo je k dispozici stále? (tak jsem udělal research než mi byl schválen účet zde na fóru a tahle limitovaná edice je v nabídce od řijna 2020 za stejnou cenu)
Platí od začátku roku, obvykle se teď vyhlašují akce na čtvrtletí, takže bych očekával, že do konce června vydrží.

7) MildHybrid - ta baterie, jakou to ma životnost a kolik stojí výměna?
Vyrábí se to zhruba 2-3 roky (premiéra byla v Tucsonu minulé generace), takže na otázku životnosti nikdo odpověď nezná. Na cenu baterie se můžeš zkusit zeptat při jednání o nákupu vozu, to jsem skutečně nezkoumal.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od brokolicovy_chips »

@Mr.Hyundai děkuji moc. Co se týká toho displeje, tak se mi visuálně teda líbí víc ta 10 palcová verze, ale to je asi vše co mě na tom láká. Navigace dle mě k ničemu, když má člověk Waze a které jsou velmi aktuální + aktualizované i lidmi atp. Tak mám dilema jestli dát 20k jen za "větší displej" s tím, že navigaci používat nebudu.
Co se týká doby výrobu vozu, ta mi přijde strašně dlouhá (vím, že se to mění různě a nejvíc info poskytne prodejce, ale četl jsem do noci tohle fŕum a ze zkušeností to jsou fakt cca 3 měsíce. hrůza :( )
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Taky mám v paměti doby, kdy centrální sklad byl plný aut a bylo z čeho vybírat, se zajímavými zvýhodněními, a do 2 týdnů člověk jezdil.
Ale lidi kupují auta jak smyslů zbavení a do výroby jde skoro všechno. Psal jsem to tu v jiném vlákně - minulý týden jsem akutně potřeboval do firmy koupit i30 v kombíku - a dostal jsem na "výběr" jedinou 1,5 DPi v Comfortu na 16'' kolech v bílé barvě. Ber nebo nech být, prodám jí během půl hodiny někomu jinému. Pokud nevezmeš, tak se zkus zeptat za týden jestli mi nějaký další kombík pojede, v centrálním skladu ani kolo :shock: ...
A to :hyu: nemusí v Nošovicích řešit nedostatek čipů a jedou fakt naplno, taková Škodovka tohle říct nemůže a jsou na tom s dodacími lhůtami do výroby u některých modelů ještě výrazně hůř...

Display si musíš přebrat sám :wink: . Mně zase nevyhovuje Waze a bez integrované navigace už auto odmítám. Takže já jsem si připlatil :) . A kromě toho by mě jeblo z neustálého připojování telefonu kabelem :roll: !
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od Maras »

Těch 20k nedáváš jen za větší displej, ale je tam i nějaká výbava navíc. A životnost baterie viz tady. Jinak cena baterie u Toyoty je asi 27K u Hyundai nevím, ale počítej s tím, jak se píše v článku, že spíš přežije celé auto. http://www.hybrid.cz/jak-dlouho-vydrzi- ... e-i-10-let
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od brokolicovy_chips »

@Maras Díky Maras. Jo, je tam v tom navigace na 3(5) let.
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od stefanpilat »

Sledování mrtvého úhlu se dá koupit a domontovat od externího výrobce. Nestojí to moc, ale popravdě nevím, jestli to má valný smysl, protože to bude pípat a obtěžovat i při souběžné jízdě ve více pruzích. Možná je lepší řešení si pořídit malá nalepovací zrcátka do zrcátek. Stojí to pár kaček a nemusí se v autě nic vrtat. Když ti to nebude vyhovovat, tak je prostě jen odlepíš a vyhodíš.

Baterie u mild-hybridu bych se nebál, je namáhaná jen minimálně, dobíjí se jen rekuperací, ta vydrží věčnost. A i kdyby se po čase její kapacita snížila, projeví se to maximálně o nějakou desetinu vyšší spotřebou, jezdit to bude dál.

Já osobně bych spíš neměl dobrý pocit z absence té rezervy. U předchozího auta se mi stalo, že se mi sice v ČR, ale hodně daleko od domova, jedna guma doslova roztrhala, bez rezervy by to bylo dost nepříjemné. Takhle jsem jen vytáhl hever, přehodil kola, a jelo se dál.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od brokolicovy_chips »

@stefanpilat Děkuji. Asi to budu řešit tím přídavným srcátkem :-)


Omlouvám se, že tu opět otevírám téma displeje, ale není tu někdo kdo má i30 z toho roku a dokázal by mi říct, jestli takhle vypadá ten 8 palcová nebo 10 palcový displej?

Doteď jsem žil, že tohle je desítka a ta hnusnější verze je osmička, ale tenhle obrázek je na stránce s akční nabídkou (https://centrumpraha.hyundai.cz/akcni-n ... i30-family) přímo u Family SMART, která má mít osmičkový displej. Tak si říkám, jestli ho neupravili.
Děkuji
displej.jpg
displej.jpg (37.67 KiB) Zobrazeno 2127 x
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od WalterB »

To je samozřejmě desítka. Co je hnusnější, to je otázka, já jsem naopak i designově preferoval ten menší :wink:
Jinak ještě malý detail: ten obrázek je dost možná fotomontáž nebo nějaká předprodukční verze. Ovládání výdechů klimatizace (tedy ta kolečka na jejich otevírání/zavírání) vypadají u SMART a STYLE nakonec trochu jinak - jsou orientována svisle a vzájemně rovnoběžně. Je to patrně kvůli tomu masivnímu směrovému ovladači v mřížce. Verze START a COMFORT, které používají ten původní subtilnější, to mají myslím postaru (tedy takto šikmo).
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od WalterB »

... tedy jsem chtěl říct (napsat), že na nějaké katalogové fotky bych nesázel. Tahle je totiž fakt jen ilustrativní - je velmi podobná té z :hyu: webu (https://www.hyundai.cz/files/images/web ... ghts-4.jpg)
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To je teda katalogovka :roll: . Ti to doprasili ](*,) .

Taky katalogovky, ale nezmršený :wink: :
10,25'' - https://www.netcarshow.com/hyundai/2020 ... per_57.htm
8'' - https://www.netcarshow.com/hyundai/2017 ... per_36.htm
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Diky moc chlapi. Predvadecku mam az pristi tyden, takze vas tu asi jeste tyden budu obtezovat. Auto jsem dosud nekupoval a ted jsem se pro i30 rozhodnul, tak se doptavam. Sorac :-)
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Od toho tu fórum je :mrgreen: .
Taky je prima vlákno týkající se přebíráno nového auta :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: i30 - prosím o radu

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Presne takovy veci potrebuju. Jdu si ho najit a procist. Diky moc! :)
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“