Renovace a oprava světel, přilb apod.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

lemur
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 11:35

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od lemur »

Píšeš, že jsi dělal nespočet světel. Z toho jsem ale pochopil, že používáš profi systém 3M na renovaci světel, který ovšem nemá s hobby sadou od 3M nic společného, ne? Používají se jiné zrnitosti jiných smirků, dva druhy pasty apod. Právě proto jsem se rozhodl pro CAREX, systém v jejich hobby sadě je stejný jako systém, která dodávají profi firmám. To jsem si u jejich odběratelů ověřil, na kecy a rádoby rady nedám. Na netu jsem četl i nespokojenost s hobby sadou 3M, třeba že s tím nejde vybrousit fakt hodně zašlé světla atd. Sám ale nemůžu soudit, použil jsem carex a myslím, že by to ani lépe dopadnout nemohlo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od Espero »

Pod pojmem renovace teda chápeš vyleštění a zprůhlednění čelního plexiskla. Ale co paraboly? Ty také slepnou oxidací a vlivem horka. Kdysi jsem renovaci parabol řešíval u hlavně Wartburga, ale i některých jiných značek, ovšem šlo o reflektory se skleněnou fresnelkou. Měl jsem kontakty v Meoptě Bratislava a tam mi "z protekce" dělali přeleštění původní paraboly a nanesení nové zrcadlové vrstvičky formou pokovení napařením, stejná technologie jako např. pro výrobu zrcadel foťáků - jednookých zrcadlovek či jiných optických přístojů. Úplně stoprocentní vlastnosti jako nová parabola to nemělo, byl tam trochu větší rozptyl světla vlivem nižší úrovně rovnosti pokovené plochy než u nového, ale vyhovělo to i na STK. Cena byla zlomková proti novému světlu. Životnost však byla srovnatelná s novým. Aby se k tomu dostali, museli odlepit čelní sklo, jestli bylo poškozené kamínkem, byla fresnelka nahrazena novou (obvykle to k sehnání v Mototechnách bylo, to jsem si zajišťoval já a do Meopty jsem to sklo dával se starým reflektoerm) a znovu přilepena do rámečku. Současně s tím bylo provedeno ošetření rámečku světla, odtraněn případný rez (obvykle jen lokální) a rám reflektoru byl znovu nakadmiován. Pak to zase složili dohromady, přilepili sklo a bylo hotovo.

Takže, umíš taky napařit paraboly novou zrcadlovou vrstvou v rámci té rekonstrukce?
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
lemur
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 11:35

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od lemur »

Za mne jen tolik, že sada CAREX, kterou jsem použil, je určená "K renovaci povrchu tvrzených plastů, polykarbonátů a plexi pomocí vrtačky bez demontáže", takže toto jsem od toho čekal a toto to také ze 100% splnilo.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od Hardcam »

Uz mi to docela zacina pripominat reklamu...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od 89majlo96 »

mne to reklamu pripominalo uz po druhom prispevku o Carexe. Uz sa mi bude o nom aj snivat :D
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
lemur
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 11:35

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od lemur »

Espero, já jsem myslel, že Tvůj příspěvek je mířen na mne, tak jsem to chtěl vysvětlil. Sorry, špatně jsem to pochopil.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od Espero »

Ne, nebylo to mířeno na Tebe, ale vysvětlil jsi to hezky.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od Rasty »

Espero z 90% je světlo vždy poškozeno povrchově. Světla mohu i rozdělat a zrenovovat i vnitřně, ale v dnešní době již světla na poškození vlivem korodace zevnitř nejsou častá. Stává se to pouze u replik světel od firmy DEPO apod. kde je ale z ekonomických důvodů výhodnější koupit znovu nové v replice než financovat kompletní renovaci světla nemluvě pokud je osekaná čočka vlivem výbuchu žárovky v ně čočky. Nicméně, ano jsem schopen udělat i vnitřní části světla.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Sontana
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2013, 14:40

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od Sontana »

Předchozí majitel mého auta se snažil světla přeleštit pravděpodobně beranem s nějakou leštěnkou na lak. Výsledkem bylo, že povrch nejen přehřál, ale až spálil .Proto místy zbělal a zmatněl v celé své hloubce. Tyto nejvíce zničená místa nebylo samozřejmě možné renovovat do čirosti, ale většina leštěním zapečených matných míst šlo zabrousit a zaleštit. Inspiroval jsem se tady, tak jsem se svůj problém se světly rozhodl řešit sadou na renovaci světel carex. Bydlím kousek od sídla carexu, chtěl jsem si sadu vyzvednout osobně. Bylo mi ale nabídnuto, že mi zničený povrch zrenovují ve svém autokosmetickém centru. Byl jsem u toho, výsledek přikládám. Udělejte si názor sami, já jsem maximálně spokojen!
Přílohy
2_prave_po1.jpg
2_prave_po1.jpg (240.99 KiB) Zobrazeno 10231 x
1_prave_pred1.jpg
1_prave_pred1.jpg (229.26 KiB) Zobrazeno 10231 x
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od 89majlo96 »

rovno tuto temu mozme premenovat na reklama Carex. Aj na inych forach sa s pouzivatelmi ktory nekonecne obhajuju carex roztrhlo vrece. Ale treba im uznat ze sa snazia uputat pozornost. Zaujmalo by ma ci sa im to vobec nepredava alebo su taky nenasitny ked to preferuju na kazdom fore ktore ma aspon trosku docinenia s autami.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
drago47
*
Příspěvky: 81
Registrován: 21 lis 2012, 22:50

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od drago47 »

A na mojom accente keby som chcel vyčistit paraboly lebo su už matne a dolno strana už skoro hneda.Nemam problem to rozobrat su tam svorky a ten tmel alebo lepidlo len či by som zohnal take lepidlo alebo tmel na zlepenie naspet mam slo ešte to stare vrubkovane
Accent 1.3 12V r.v.10.1.1999
Sontana
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2013, 14:40

Re: Renovace a oprava světel, přilb apod.

Příspěvek od Sontana »

Jak se dívám, na jiných cz fórech se s příspěvky se zkušenostmi se sadou carex roztrhl pytel už před cca třemi roky, stejně tak s 3M (na ně tady je taky "reklama"), TurtleWax aj. Hold jsou asi všichni podplacení jako já :-)) Sorry, že jsem obtěžoval se svou zkušeností, resp. omlouvám se, že jsem nezvolil místo carexu jiného výrobce sady, aby to nebyla reklama...???!!! ](*,)
Odpovědět

Zpět na „Fotky & Videa“