jak vyklopit stěrače

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od willy50 »

Chasnik píše: 14 úno 2021, 21:39 Ta podložka z Aliny vypadá dobře, ale než dorazí, bude po mrazech, takže až na příští sezónu. Já se v těch mrazech naučil automaticky po dojezdu domů stlačit páčku dolů a vyjet stěrače do výměnné pozice. Pod lišty strkám mirelonové profily U nebo L, co se jimi obalují dveře při přepravě. Jsou nenasákavé, takže je mráz nepřilepí. V tomto ohledu jsou lepší než EPS, ten se dokáže přilepit mrazem ke sklu. Dobře by posloužily i proužky XPS, ten extruďák bude mít lepší vlastnosti než běžný polystyren.
Asi by posloužila i mirelon trubka k izolaci vodních rozvodů.
Tak se obloukem vracíme do dob Š100-120, kdy někteří sundávali po zaparkování stěrače protože se kradly. ](*,)
Ta "deka" na kterou dával odkaz Maras je sice fajn, ale jednak je to opruz, druhak si myslím, že v místě kde jsou magnety se časem poškodí lak.
A nevím co to casem udělá s těsněním dveří.
Ale ušetřili jsme 1ml paliva na 1000km, hurá!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od Richard555 »

Mě ještě jdou odklopit stěrače v jakékoliv poloze, nicméně používám při parkování mimo garáž toto: https://s.click.aliexpress.com/e/_AlKmno zakreje to i mřížky topení, chytám to vzadu za kliku zadních dveří a vpředu za disk. Když sněží nemáš sníh v topení a když v létě nebo na podzim parkuješ pod stromy , ani listí atd.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od Maras »

willy50 píše: 15 úno 2021, 02:23
Chasnik píše: 14 úno 2021, 21:39 Ta podložka z Aliny vypadá dobře, ale než dorazí, bude po mrazech, takže až na příští sezónu. Já se v těch mrazech naučil automaticky po dojezdu domů stlačit páčku dolů a vyjet stěrače do výměnné pozice. Pod lišty strkám mirelonové profily U nebo L, co se jimi obalují dveře při přepravě. Jsou nenasákavé, takže je mráz nepřilepí. V tomto ohledu jsou lepší než EPS, ten se dokáže přilepit mrazem ke sklu. Dobře by posloužily i proužky XPS, ten extruďák bude mít lepší vlastnosti než běžný polystyren.
Asi by posloužila i mirelon trubka k izolaci vodních rozvodů.
Tak se obloukem vracíme do dob Š100-120, kdy někteří sundávali po zaparkování stěrače protože se kradly. ](*,)
Ta "deka" na kterou dával odkaz Maras je sice fajn, ale jednak je to opruz, druhak si myslím, že v místě kde jsou magnety se časem poškodí lak.
A nevím co to casem udělá s těsněním dveří.
Ale ušetřili jsme 1ml paliva na 1000km, hurá!
To se mi líbí, ještě jsi to ani neviděl naživo a hned si "myslíš". Magnety jsou všité dovnitř, do látky, takže v klidu a těsnění dvěří s tím jak souvisí? To ani nepozná, že tam něco je. A ušetření paliva už vůbec nechápu co tím myslíš, když zakryju okno a stěrače foliií, můžeš to objasnit?
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od Odjinud »

Ja jsem driv vozil 2 korkove spunty od vina a vklinil je mezi raminko a sklo. Sterac (guma) tak byl cca 1cm nad sklem.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od Sanchez »

Richard555 píše: 15 úno 2021, 09:00 Mě ještě jdou odklopit stěrače v jakékoliv poloze, nicméně používám při parkování mimo garáž toto: https://s.click.aliexpress.com/e/_AlKmno zakreje to i mřížky topení, chytám to vzadu za kliku zadních dveří a vpředu za disk. Když sněží nemáš sníh v topení a když v létě nebo na podzim parkuješ pod stromy , ani listí atd.
A cim to uchytis do auta napevno, aby ti to nikto nevzal?
O chvilu pride sused, ze ma take iste :mrgreen:
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od willy50 »

Maras píše: 15 úno 2021, 10:03
willy50 píše: 15 úno 2021, 02:23
Chasnik píše: 14 úno 2021, 21:39 Ta podložka z Aliny vypadá dobře, ale než dorazí, bude po mrazech, takže až na příští sezónu. Já se v těch mrazech naučil automaticky po dojezdu domů stlačit páčku dolů a vyjet stěrače do výměnné pozice. Pod lišty strkám mirelonové profily U nebo L, co se jimi obalují dveře při přepravě. Jsou nenasákavé, takže je mráz nepřilepí. V tomto ohledu jsou lepší než EPS, ten se dokáže přilepit mrazem ke sklu. Dobře by posloužily i proužky XPS, ten extruďák bude mít lepší vlastnosti než běžný polystyren.
Asi by posloužila i mirelon trubka k izolaci vodních rozvodů.
Tak se obloukem vracíme do dob Š100-120, kdy někteří sundávali po zaparkování stěrače protože se kradly. ](*,)
Ta "deka" na kterou dával odkaz Maras je sice fajn, ale jednak je to opruz, druhak si myslím, že v místě kde jsou magnety se časem poškodí lak.
A nevím co to casem udělá s těsněním dveří.
Ale ušetřili jsme 1ml paliva na 1000km, hurá!
To se mi líbí, ještě jsi to ani neviděl naživo a hned si "myslíš". Magnety jsou všité dovnitř, do látky, takže v klidu a těsnění dvěří s tím jak souvisí? To ani nepozná, že tam něco je. A ušetření paliva už vůbec nechápu co tím myslíš, když zakryju okno a stěrače foliií, můžeš to objasnit?
Jistě, objasnim:
-na karosérií je vždy nějaký bordel. A při větru se jistě bude plachta po ni pohybovat. Stačí nepatrně.
-plachta určitě nemá nulovou tloušťku, takže těsnění bude drobet "vyboulené". Nezapamatuje si to časem?
-ušetření paliva s plachtou nesouvisí, narážel jsem na euroekofašisty, tak jsou ty stěrače udělaný kvůli nim.
*
P.S.
Prosím nečerti se, od toho je diskuze, aby každý vyjádřil svůj nazor, i když nemusí mít pravdu.
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od Maras »

Ta plachta je pevná,ale tenká, možná až moc.Okno jsem vždy zakrýval u každého auta,je to lepší než škrábat.Navic není to přeci pořád zakryté,jen když vím že budou mráz a sníh.A cizí pohled na věc beru,nemám s tím problém.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
pirko7
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 říj 2021, 20:22

Re: jak vyklopit stěrače

Příspěvek od pirko7 »

V manualu je: Toto vozidlo má „skryté stěrače“, což
znamená, že stěrače nelze zvednout,
když jsou v dolní poloze.
1. Vypněte motor, do 20 sekund stlač -
te multifunkční páčku stěračů směrem dolů na 3 sekundy, dokud se
ra mínka stěrů nezvednou do servisní polohy.
2. Nyní můžete stěrače zvednout ze
skla.
3. Při pokládání stěračů zpět na sklo si
počínejte opatrně.
4. Raménka stěračů se vrátí do normální polohy při zapnutí zapa lování
nebo nastartování motoru stlačením multifunkční páčky stě račů směrem dolů.
I30, 1.5 DPI, HB, family Smart, Silky bronze
Opel Astra G, 1.4 16v, 66kW, 1999. HB.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Jak na to“