benzin v oleji

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

zdravim vas, chcem sa spytat ci sa u niekoho neprejavila tato zavada je to motor 1.6 tgdi,po kontrole oleja bola hladina oleja 2cm nad hornou riskou siel som z tym do servisu majstri olej vysali s tym ze to treba kontrolovat,po 500km stupla hladina o 1cm a olej silno zapachal po benzine,takze auto slo opat do servisu,olej a filtre vymenili s tym ze nic nenasli,spravil som cca 1000km a hladina zas stupla nad hornu risku tak auto ide zas do servisu udajne ho idu testovat oni totiz vobec nevedia co s tym robit a ten pan co to prebera trepe same nezmysli, ze kratke trasy,bezny jav benzinovych motorov,takze vobec neviem co s tym dalej.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Richard555 »

Do studenýho motoru vstřiky palivo nestříkají ale spíš lejou :wink: no a zcela určitě se trochu dostane do s olejem do vany. To množství by ale nemělo být příliš velké a při delší jízdě při ohřátí z oleje zas zmizet odvětráním z motoru pryč. Ano pouze krátké trasy se studeným motorem mohou tento stav vyvolat. Je pouze k diskuzi jak moc oleje může tímto způsobem přibýt.
Stav pístních kroužků hlavně stíracího je stěžejní ! samo tam může být nějaká porucha, kroužky zakarbonované - zalepené atd. Dokonce se traduje, že bylo vyrobené auto a když se při reklamaci nadměrné spotřeby oleje motor rozebral, zjistilo se, že tam kroužky vůbec nebyly..... nejednalo se o :hyu: :wink: ale stát se může všechno - Murphyho zákony platí vždy a všude :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

tomu rozumiem ,ze sa tam benzin dostane ale to by malo byt nepatrne mnozstvo nie tolko a pritom jazdim dlhsie trasy, len som cakal od servisu nejake rozumne vysvetlenie a nie ich presviedcat ze to nieje v poriadku nech s tym nieco robia to ze vymenis olej nic neriesi a zas sa tam musim trepat
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: benzin v oleji

Příspěvek od tempest »

Zkoušel si to tlačit ofiko cestou? Tzn. reklamace - vyjádření servisu, druhá reklamace-vyjádření? Ono kolikrát pomůže změnit i servis. Alespoň v ČR mám takovou zkušenost.
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

ano ide to druhy krat na reklamaciu potom skusim inde je to smola no 10 000 a taketo problemi
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: benzin v oleji

Příspěvek od tempest »

Nevím, když jednou něco reklamuješ u jednoho prodejce, tak tu záležitost musíš i u něho dořešit. Alespoň něco takového platí v ČR. Leda to řešit přes centrálu :hyu: , že chceš na další reklamaci jinam. Náhradní auto máš, ne?
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

nahradne auto mi vzdy daju uvidime ako to budu riesit dalej
Zajo_jz
*
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2016, 20:58

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Zajo_jz »

Dneska som tiež spozoroval že mám oleja nad risku ale taktiež mi ubudla chladiaca kvapalina (v nadrzke je na riske minimum).Motor mám takisto 1.6 T-GDi.
Hyundai Tucson,1.6 T-GDi,DCT, 4x4,PREMIUM,Ara Blue
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: benzin v oleji

Příspěvek od CEVETE »

Při převzetí nového Tusíka byl olej asi 1 cm nad horní ryskou. Hned jsem volal do servisu a řekli mi, že takto jeto po prvním naplnění správně. Dnes po najetí 3700 km je to asi o 1 mm méně nebo stejně.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

no mne ten olej urcite pribuda zajtra to ide zas do servisu tak uvidim ja teda nie som odbornik ale olej ma byt medzi riskami,daj si to odsat alebo trvaj na vymene oleja a uvidis ci pribuda
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: benzin v oleji

Příspěvek od vorlajz »

a čím by to mohlo být, že se mění hladina oleje?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

nevedia ani v servise dali my vypis z diagnostiky ze vsetko je ok olej je vymeneny a po zhruba 1200 km stupla hladina na riske o 2cm
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: benzin v oleji

Příspěvek od vorlajz »

no, to je hodně zajímavé, jak to budou řešit dál???
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: benzin v oleji

Příspěvek od CEVETE »

2 cm, to už je hodně na ty km, to už se musí někde ukázat. Když ti mechanici dneska pokud jim diagnostika neřekne, třeba že není futro na sacím ventilu, tak nic nehledají !!!
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: benzin v oleji

Příspěvek od kuzel34 »

uvidim co sa bude diat teraz. ja som neni automechanik ale ked 2 x pribudne olej jeho vymena to nevyriesi a to ze motor maze olej nariedeny benzinom urcite nieje dobre
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Motor a převodovka“