Vstreky 2.CRDI 103 KW

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od Pixell »

Ahojte dá sa niečo urobiť stým že mám vlhko okolo vstrekov? Su zlé alebo nejako netesnia?
Nenašiel som podobný tému.
Reklama
 

datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od datam »

Pixell píše:Ahojte dá sa niečo urobiť stým že mám vlhko okolo vstrekov? Su zlé alebo nejako netesnia?
Nenašiel som podobný tému.
Toto som ešte nepočul a ani nevidel. Nemáš foto?
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od Pixell »

odfotim poobede
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od Pixell »

Tečie to zrejme okolo tých plastových zátok
Naposledy upravil(a) Pixell dne 26 dub 2019, 07:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od oltcitak »

neviem sice ako je to tam riesene, ale pravdepodobne na vstreku je O kruzok, ktory tesni ventilovy priestor a ta vlhkosť je olej. Ak je to tak, zatial netreba riesit, ked bude moc, musia vstreky von a vymenit tie kruzky, pozei ci ti funguje odvetravanie klukovej skrine (ci nie je velky tlak vo vnutri a potom to vytlaca von.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od Pixell »

No je to mozne. Ale nazdaju sa aj tie zatku. Pod nimi je skob na uchytenie vstrekov.A tie zatky tam nejako nedrzia a volne sa otacaju ked ich tocim rukov.Niekde yotube som video ako menil vstreky na tuscone a tie zatky len pootocil a vytiahol,ale moje su popukane a polamane mo
A KDE NAJDEM ODVETRANIE KLUK SKRINE bude to daka hanicka s vika ventilou?
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 196
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od Melda »

Tento problém jsem nedávno řešil. Najednou jsem měl v garáži pod motorem kaluž oleje. Sundám ten plastový papundekl z motoru a zhrozil se. Motor poblity od oleje u 4. válce z míst jak popisuješ. Polila mě horkost, že jsem motor asi upek. Nastoupily mí odborníci, odmastili celý motor a pozorovali jak to oním místem tlakuje, že to ani odvětrání klikové skříně nepobere. Nakonec zjistili podfouklé těsnění pod vstřikovačem. Odtud ten tlak, který jde pod ventilové víko. Těsnění pod vstřikovač stálo 60,- Kč a něco za práci a mytí motoru. Odvětrání je uprostřed, vzadu za ventilovým víkem - gumová hadice.
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od Pixell »

Ja to mám takéto na všetkých štyroch strekoch .Takže asi tie tesnenia ,len sa to bojím davat vstreky von,aby som dačo neotrhol. Tak to zatiaľ nebudem asi riesit .Poumývam a budem pátrať od kial to vyteká.
Niekde som čital, že podfuknutý vstrek sa dá zistiť aj mydlovou vodou. Pokial bude bublinkovat ,tak prefukuje.
Skúšal som ale bublinky som nevidel tak neviem.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Vstreky 2.CRDI 103 KW

Příspěvek od oltcitak »

vstrekovac ma dve tesnenia, jedno je medena podlozka, ak prehori, treba ju vymenit, lebo riskujes vaznejsie problemy, a potom ten O kruzok. Dokial mas prístup ku vstrekovacom, nieje zvycajne problem ich vytiahnut a hned budes vediet kde je problem. Po vytiahnuti treba vzdy pouzit nove podlozky(medene) a pouzit predpisovy utahovaci moment na dotiahnutie drziaka vstrekov.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Motor a převodovka“