Piskanie brzd za studena

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

ked stojim v druhej garazi (je to rovina ale umiestnena na kopci) a pohnem sa z nej smerom na hl. cestu - je to tak 35% klesanie / stupanie a auto stalo tak cca 12h+ pri prvych 5-6 zabrzdeniach strasne piskaju brzdy. Obcas sa stane ze to zapiska aj pocas jazdy tak max do 1 km (to sa stalo za 13tkm co to auto mam axi 5x). Potom to uz funguje a nic nepiska. Robi to od nova. Vyzera ze na brzdny ucinok to vplyv nema.
Ked vsak parkujem v RD garazi a pohynam sa odtial - nic nepiska.

V servise som bol ale obhliadkou nic nenasli.
Vraj na toto auto davaju prilis tvrde materialy na brzdy a preto to piskanie.

Napada Vas nieco ?

dikes
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od sarin007 »

A nemáš orezlé kotouče? Mě to dělá něco podobnýho, když přijedu do garáže, když prší nebo umeju auto na vapce a hodím ho na noc do garáže, tak ráno jsou kotouče orezlý tak, že při prvních pár brždění je slyšet jak šoupou rez dolů a občas si i zapískají (tak při 3 decentních sešlápnutích na brdzu). Pak stačí destičky zahřát prudším bržděním a je pokoj. Z toho důvodu nepoužívam po dešti při stání v garáži ruční brzdu. Někdy i stačí, když do garáže jedu s mokrým autem, při zastavování brzdím a hned vypnu motor. Destičky se nevrátí a pak mam pocit, že je při couvání skoro utrhnu :(
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
martax
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2016, 15:19

Piskanie brzd za studena

Příspěvek od martax »

Vadne desticky? Mrkni jestli nemas ryhy v kotoucich.
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition 8/2016
Škoda Octavia 2 1,8 TSI 12/2008
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

ten dazd - ee, to sa prejavuje inak, nemam ziadne orazene pakne ako som maval na ix35 (a tam to nepiskalo, iba obcas ako pises zaskrelo).
Ryhy tam tiez nie su. Teda - oni nie su uplne hladucke ale ziadne vacsie alebo velke ryhy tam nie su. Ani vlnky alebo take cosi. A robi to od nova.

Ked som totiz auto preberal tak hned pri prvej jazde malo tendenciu pri cca 120km +/- 5km tak trosku triast do volantu. A robili to vsetky auta co tam mali na autosalone - testovali sme to. Ze vraj to je normalne. Nedal som sa. V ramci reklamacie stahovali par mikronov z kotucov, lebo pri premerani zistili latenciu. Potom to uz robilo menej. Nakoniec som sa nasrdil zobral k znamemu do pneu servisu a zistil ze to nebolo vyvazene a ze boli zle nafukane (oni tvrdili ze vyvazovali aj nafukane su ok). Nasledne to triast prestalo uplne. Ide krasne hladucko.

Toto piskanie fakt netusim. Ked zastanem v garazi v RD - cuvam von nic nikdy nepiska. Je sice pravda ze tam je izbova teplota. Ked vsak stojim obcas v druhej garazi - vtesnana do velmi strmeho kopca a vychadzam smerom dopredu tak max 3 - 6krat zapiska a potom je to ok. Takisto sa mi stava obcas ze tak do 1km obcas prepiskne aj za jazdy ale potom je uz ok. Ako keby cosi ostalo visiet. Ale v servise nic nenasli.

Na brzdy ako take a brzdiaci ucinok to asi vplyv nema - brzdi to ok, aspon teda podla mna. Skusal som aj na nulu.

Co mi tvrdili v servise tak ze vraj tieto silne motorizacie maju prilis tvrde materialy na brzdach koli vykonu a takisto vraj aj o nieco vacsie kotuce a platnicky a je to obcasne piskanie v danej situacii je vraj normalne. Ale to sa mi vidi ako blabol ...
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od saldy »

No tak to jsou umělci v tom servisu, můžu potvrdit že BMW to stejné. měl jsem trhlinu v pneu a furt jsem ztrácel tlak, v servisu mi to prý zalepili ale pak jsem zjistil že lepili tu zdravou, tak potom lepili tu správnou ale furt to ucházelo. Tak chtěli abych si koupil obě nový pneu, no nakonec mi to zalepil známej v pneuservisu asi za 50 korun a pak už byl klid.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
martax
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2016, 15:19

Piskanie brzd za studena

Příspěvek od martax »

Ja jsem mel od novoty kovovou sponu v desticce probehla vymena a ok.
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition 8/2016
Škoda Octavia 2 1,8 TSI 12/2008
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

@ martax: a prejavovalo sa Ti ako pisem ? Alebo aj ryhovalo ? dikes za info
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
martax
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2016, 15:19

Piskanie brzd za studena

Příspěvek od martax »

Mel jsem tam ryhu , ale jsem si toho piskani vsiml hned tak jsem jel hned druhy den do servisu tam prohledli desky šponu vyloupli a jak prisly desky tak je vymenili a je to ok.Jo a piskalo mi to porad ne jen nekdy.
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition 8/2016
Škoda Octavia 2 1,8 TSI 12/2008
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

Takze dnes som bol v servise. Samozrejme ze vraj reklamacia na to neplati aj ked ma auto iba 24.000,- km. Divne ...
Vycistili mi to, obrusili a uvidime ...
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

Takze zazrak sa nekona a piska to stale. Piska to vzdy len pri
a.) auto cez noc stoji v nevyhrievanej garazi a vyjazd z garaze je dole kopcom a fakt dost prudkym
b.) auto stoji na vonku na parkovisku a ked sa pohnem smerom dopredu
(pri -3 to muselo stat aspon hodinku aby sa to prejavilo, pri -18 stacilo cca 20 minut statia aby to zacalo piskat)

Motorizacia je 2.0 crdi 136kW automat, vybava Premium.
Napada niekoho co to moze byt ?

Co som sa pytal, tak vraj to u :hyu: a SUV robi kazde druhe (je jedno ci SantaFE alebo Tucson), ze vraj casom to zacinaju robit vsetky ...
edit: Teda pri vraj pri automatoch s parkovacou brzdou.

diky za kazdu konstruktivnu radu
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
raddy78
**
Příspěvky: 134
Registrován: 15 dub 2016, 15:24
Bydliště: Zlín

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od raddy78 »

Jaké pískání máš na mysli? Po rozjezdu a prvním sešlápnutí brzdového pedálu z kopce tak 5 sekund? Toto mě dělají taky, jelikož sjíždím z parkoviště na komunikaci z dosti příkrého kopce dolů, ale je to způsobené tím, že auto stojí venku a destičky od vlhka lechce oreznou. po prvním setření už je vše vpořádku a nic nepíská, auto dtto jen jiná barva.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi A/T PREMIUM 136kW "Tučňák"
Škoda Octavia combi 2.0 TDI 103kW DSG
Kia Ceed SW 1.6 CVVT 92kW
Saab 9000 2.0 136kW
Škoda Fabia, Škoda Felicia, Škoda Favorit a jiné již historické vozy
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

Presne takto sa prejavovalo zo zaciatku.
Ale teraz je to uz aj po jazde. Priklad - vycuvam, idem dole kopcom chvilu piska, potom je ok, potom nabehnem na dialnicu, zidem z nej, prejdem na okresku a po cca 10km (cela cesta je tak 65km) vojdem do obce a ked pomalicky dobrzdujem pred vchod do garaze piska zase. Ale ze fest, aj ked nie az tak ako po dlhsom stani.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od Alf6 »

Pískot není tření destičky o kotouč, ale vibrace destičky ve třmenu a všech styčných plochách.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od milan74ma »

@Alf6: myslis ze by mohli byt "vytahane / unavene" tie strunky co maju odtlacat dosticky od disku ? Lebo nenapada ma nic ine, preco by to mohlo triast. Zadne obidvoje rozobrali, opilnikovali tie pripeky na okrajoch platnicek a obehli pilnikom aj okraje kotucov kde sa to zachytava. Dosticky boli vonku aj so strunkami. Ale nepomoholo to :(. Auto za taku cenu a toto.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Piskanie brzd za studena

Příspěvek od Alf6 »

" Do toho nám ale vstupuje přirozená a chtěná házivost kotoučů, která destičkami příčně pohybuje v jejich uložení v brzdovém třmenu. Tyto vibrace se pak šíří do celého brzdového systému, mohou se dostávat do rezonance s dalšími díly podvozku a za určitých podmínek a v určitých frekvencích tyto vibrace (vlnění) vnímáme jako nepříjemný zvuk – ono známé pískání"

http://www.autokubis.cz/news/piskani-brzd/
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Podvozek a řízení“