Buchanie od napravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Buchanie od napravy

Příspěvek od milan74ma »

Ahojte,

za cca 2-3 tyzdne sa chystam ist na servisku, ale neviem ci neist do servisu skor ...

Vacsinou pri cuvani, obcas pri pohynani dopredu - pri plne vytocenom volante sa od napravy obcas ozve take buchnutie. Vcera sa mi stalo ze som sa otacal na takej hrbolatej uzkej polnej ceste a buchlo to po sebe tak 4x. Pri kazdom vytoceni volantu. Dnes som isiel cez horsky prechod - cez Pezinsku a v tych prudkych zatackach (naschval som siel strmsie - nie rychlejsie) to 2x tak buchlo tiez. Co to moze sposobovat ? Co by sam mal takto doma skusit pozriet ? Zatial ani po jazde na dialnici nic nepozorujem.

vdaka vsetkym za prispevky.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Reklama
 

bijok.michal
*
Příspěvky: 34
Registrován: 09 črc 2016, 06:33

Re: Buchanie od napravy

Příspěvek od bijok.michal »

Podobné bouchání jsem registroval také a při garanční prohlídce přišli na vadný kulový čep ramene vpravo na přední nápravě. Vše vyměněno v rámci záruky. Údajně uz pár takových cepu vyměnili, hlavně u motorizace 2.0 CRDi 136 kW..pry je to holt těžký motor..neříkám, že to same mas Ty, ale zkus se na to zaměřit a uvidíš..
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW, 4WT, 6ATM Thunder Gray
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie od napravy

Příspěvek od milan74ma »

@bijok.michal: dik moc, aj mne sa zda ze to ide sprava z predu. Uvidime co to bude teda robit a ak to zacne robit viac a castejsie tak nebudem tie 3 tyzdne cakat ...

este sa chcem opytat, robilo Ti to stale alebo len obcas ? Tak sporadicky - sem tam ?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
bijok.michal
*
Příspěvky: 34
Registrován: 09 črc 2016, 06:33

Re: Buchanie od napravy

Příspěvek od bijok.michal »

Upřímně, přesně nevím, řekl bych ale, že spíše jen sem tam..někdy to bylo nápadnější, jindy jsem neslyšel nic.. Už jsi s tím někde byl, popř. co Ti řekli?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW, 4WT, 6ATM Thunder Gray
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Buchanie od napravy

Příspěvek od mikodim »

Skusil by som na mieste otacat volantom a niekto nech vonku sleduje ci nieco búcha a odkial ide ten zvuk.. Okrem čapov sa casto stava, ze take zvuky -vrzganie, buchnutie spôsobuje aj horne ulozenie tlmicov..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie od napravy

Příspěvek od milan74ma »

koncom tyzdna idem do servisu a mozu to byt tri veci
- capy
- ulozenie
- stlpik riadenia (:hyu:) ma na to aj pripis k zvolavacej akcii a bude sa to robit pri prehliadkach alebo v pripade na poziadanie zakaznika

tak si vyber, v piatok ked pridem zo servisu dam vediet ze co a ako

inak tiez mi to robi tak sporadicky, nepravidelne
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie od napravy

Příspěvek od milan74ma »

- capy to nie su
- ulozenia vraj tiez nie
- stlpik riadenia - moj VIN do toho nespada

Klasika odidem zo servisu hned na krizovatke buch, pridem na krizovatku buch, druha svetelna buch, vyjazd sikmo do kopca buch, dojdem domov idem do garaze buch. A samozrejme na skusobnej jazde to buchlo len 1x silno a 1x slabo za celu skusobku. Podozrenie je aj na pravu poloos. Dohodli sme sa ze pojazdim a o tyzden na prehliadke sa k tomu vratime.

Ono to vyzera ako keby sa pri velkej zatazi nieco pnulo a potom tak ako keby preskocilo ...

Napada niekoho nieco ? Najhorsie je ze to neviem nasimulovat na pockanie, ale je to take sporadicke ...
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Podvozek a řízení“