Přední čidla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
sumi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019, 13:42

Přední čidla

Příspěvek od sumi »

Lze nastavit aby se přední čidla aktivovali sami při pomalé dopředné rychlosti? Zapnou se při zpátečce, ale při pohybu dopředu se musí zapnout ručně?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Přední čidla

Příspěvek od sarin007 »

Pokud jedeš jen dopředu, musí se spustit ručně. Pokud parkuješ a dáš zpátečku, v tu chvíli se zapnou automaticky. Zřejmě systém vychází z toho, že když dáváš zpátečku, budeš parkovat a tak se zapnou i čidla upředu. Pokud vím, nelze to nijak nastavit. Ono kdyby ti v zimě namrzly čidla upředu nebo se jinak zašpinily, při jízdě vpřed by ti pořád řvaly. Takže takto nastavený je to asi ok. I když už jsem je párkrát v garáži zapomněl zapnout a uvědomil jsem si to, až jsem byl před zdí :mrgreen: Jo jak si na ně zvykneš, je to někdy zlo. Zvlášť, když ti někdo půjčí auto, kde nejsou ani vzadu :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
09freds
*
Příspěvky: 71
Registrován: 08 říj 2018, 13:20

Re: Přední čidla

Příspěvek od 09freds »

I já se domnívám souhlasně se "sumi", že v tom ručním zapínaní předních čidel u Tucsona je jistá nelogičnost. Jednodužší řešení je když se přední čidla zapnou rovněž automaticky při zařazení prvního stupně a a dopředné rychlosti max.cca 10 km.Tak to bylo v Octavce i Kadjarovi a i při namrzlých čidlech to běžně ne signalizovalo, pouze jednou vyjimečně se mi to stalo u Kadjara, ale to bylo na narazníku 2 cm ledu.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán
sumi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019, 13:42

Re: Přední čidla

Příspěvek od sumi »

To je škoda, ale nic s tím nenadělám Logicky by mě připadalo zapnout automaticky při nízké dopředné rychlosti s možností vypnout čudlem když budou zblblý ledem, blátem atd.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Přední čidla

Příspěvek od sarin007 »

A jak by se to chovalo v koloně ve městě, podle mě by každou chvíli pípaly, nakonec bych je vzteky pokaždý vypínal :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
09freds
*
Příspěvky: 71
Registrován: 08 říj 2018, 13:20

Re: Přední čidla

Příspěvek od 09freds »

Přední čidla začinaji signalizovat ve vzdálenosti 80cm od překážky. A v koloně nikdy nestojím ani nejedu za autem předemnou tak blízko. [-X
Mám své auto rád!!!!
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán
Uživatelský avatar
IIcson
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2019, 17:35
Bydliště: BA, SVK

Re: Přední čidla

Příspěvek od IIcson »

Nemáte niekto skúsenosť s dodatočnou dorábkou predných senzorov?
Bohužiaľ máme výbavu Smart, kde sú len zadné s parkovacou kamerou. Predné senzory sú až od výbavy Style, kde zasa bola elektronická ručná brzda, ktorej sa manželka bála :roll: a ďalšie pre ňu zbytočnosti ako chrómové lemovanie okien, zabudovaná navigácia a asistenčné systémy. Druhé auto v rodine máme Octaviu s prednými senzormi a všetkými asistenčnými systémami, ktoré si manželka aj tak vždy vypína ](*,) Preto mi prišlo zbytočné priplácať 2700 eur navyše len kvôli predným parkovacím senzorom...
Rád by som ich však dorobil, ideálne by boli tie originálne. Nenašiel som žiadnu vhodnú sadu v príslušenstve, na nemeckom Hyundai Zubehoer je dorábková sada v prísluešenstve len pre predfacelift. Vcelku ma ale prekvapilo, že aj tie z výroby sa nezapínajú automaticky po priblížení k prekážke, ale treba ich zapnúť tlačítkom.
Tucson 1.6 GDI Smart, MY2020, Engine Red
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Elektronika“