TPMS senzor

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: TPMS senzor

Příspěvek od dibarbora »

To je úplne normálne, že sa nič nenačíta keď elektronika v aute "vidí" 8 kolies. Mal som to isté, cesta z pneuservisu s letnou sadou v kufri - palubný počítač hluchý slepý. Po vyhodení letnej sady z kufra stačilo prejsť okolo paneláku a tlak bol indikovaný.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Reklama
 

Uživatelský avatar
09freds
*
Příspěvky: 71
Registrován: 08 říj 2018, 13:20

Re: TPMS senzor

Příspěvek od 09freds »

Dík za utěšující slova. Doufám že se to načte, nechci podstupovat další anabází s programovaním kol do ECU. [-X Zítra vyzkouším a dám vědět.

Tak čidla se bohužel nenačetly. Ujel jsem asi 40 km a nic. Byl jsem dnes v Ostravě a měl jsem chvíli volno tak jsem se stavil do pneuservisu Vianor v Porubě s požadavkem na načtení čidel do ECU.
A hrubě jsem neuspěl :
máme přístroj za 60000 Kč, to bude něco stát,
načítamé pouze čidla nami dodané, jiné nejdou
ať vám to načtou tam kde montovali pneu
Jak jsem chodil okolo auta tak jsem zjistil , že na předním kole je odlepené závaží a čouhá šikmo ven. Tak říkám technikovi převažte mi to kolo když už tu jsem....... Ale pane, nejste objednán, máme plno.
Přitom minimálně dvě stání byla volná a mechanici se vyhřívali na sluničku.
Poděkoval jsem za ochotu a jel tam kde mi montovalí kola ,tzn.pneuservisu Vianor v Novém Jičině.
Byl jsem hotov během 10 minut, opětovně převážené obě přední kola a proveden zápis čidel do ECU (postup stejný jako zde:https://www.youtube.com/watch?v=2b64VXgxt3k).
Vše zdarma a s omluvou za to nepovedené kolo. =D>
Pneuservis doporučuji.
Čidla začaly fungovat okamžitě :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán
jipo
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 bře 2010, 21:28

Re: TPMS senzor

Příspěvek od jipo »

Koupil jsem sadu 4 kompletních ventilků a 4 náhradních samostatných ventilků na Aliexpressu za 1060 Kč (C1100).Po namontování zimních kol se mě neobjevilo žádné chybové hlášení, ale nevypisovaly se mě hodnoty
tlaků v pneu. Asi po pětistech km se začalo objevovat po nastartování chybové hlášení, že TPMS auto nevidí. Musel jsem pokaždé hlášení odmazat a i tak svítily dvě oranžové kontrolky. Zajel jsem do pneuservisu (TASY Brno) kde technik načetl ventilky v kolech, připojil se kabelem k ŘJ a vše bylo ihned funkční. Práce asi 4 min, vystavení faktury na 242 Kč 5 min. Kupoval jsem to nejlevnější co na Aliexpressu bylo a zatím plná spokojenost.
nafta 1,7 šedá met.
od11/2015
_________________
nafta 2.0 100 kW,
4x4 automat od 8/18
Uživatelský avatar
09fredse
**
Příspěvky: 101
Registrován: 30 bře 2019, 08:43

Re: TPMS senzor

Příspěvek od 09fredse »

09freds píše: 30 říj 2018, 15:44 Dík za utěšující slova. Doufám že se to načte, nechci podstupovat další anabází s programovaním kol do ECU. [-X Zítra vyzkouším a dám vědět.

Tak čidla se bohužel nenačetly. Ujel jsem asi 40 km a nic. Byl jsem dnes v Ostravě a měl jsem chvíli volno tak jsem se stavil do pneuservisu Vianor v Porubě s požadavkem na načtení čidel do ECU.
A hrubě jsem neuspěl :
máme přístroj za 60000 Kč, to bude něco stát,
načítamé pouze čidla nami dodané, jiné nejdou
ať vám to načtou tam kde montovali pneu
Jak jsem chodil okolo auta tak jsem zjistil , že na předním kole je odlepené závaží a čouhá šikmo ven. Tak říkám technikovi převažte mi to kolo když už tu jsem....... Ale pane, nejste objednán, máme plno.
Přitom minimálně dvě stání byla volná a mechanici se vyhřívali na sluničku.
Poděkoval jsem za ochotu a jel tam kde mi montovalí kola ,tzn.pneuservisu Vianor v Novém Jičině.
Byl jsem hotov během 10 minut, opětovně převážené obě přední kola a proveden zápis čidel do ECU (postup stejný jako zde:https://www.youtube.com/watch?v=2b64VXgxt3k).
Vše zdarma a s omluvou za to nepovedené kolo. =D>
Pneuservis doporučuji.
Čidla začaly fungovat okamžitě :D
Tak jsem včera namontoval zimní kola se stejnými TPMS senzory jak výše a i ty když byly loni zapsány do ŘJ auta a celou zímní sezonu fungovaly bez problému, nyní se opět nenačetly. Musel jsem absolvovat opětovné načtení TPMS kol ve Vianoru. Za 121 Kč opět vše funkční, po cca 1 km se tlaky v kolech načetly.
Je zajímavé , že TPMS zimních kol nezůstaly načtené v ŘJ z loňské zimy. V Kadjarovi když jsem jednou načetl zimní kola tak už tam zůstaly a po výměně kol je nebylo nutno znova načítat.
H Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
R Kadjar 2016 1,2 Tce
R Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW
Š Octavia 2.0 TD LK
S Toledo 1.8
Š Octavia 1.8 SLX
Š Forman 135 Excelent
Š Favorit 136 L
Š 120 LS
Ford Taunus 17M
Fiat Polski 1300
Uživatelský avatar
09fredse
**
Příspěvky: 101
Registrován: 30 bře 2019, 08:43

Re: TPMS senzor

Příspěvek od 09fredse »

Ještě mne napadlo zda problém s nenačtením senzorů, který popisuji výše jsem si nezpůsobil sám. Při výměně kol za zimní jsem rovněž vyměnil rezervu. Letní kolo, které je nejvíce ojeté jsem dal jako reservu do auta misto původní tovární, nepoužité rezervy. A tím došlo k tomu, že v autě je pět senzorů a ŘJ si neumí vybrat a teprve novým načtením 4 ks sentzoru do ŘJ byly senzory přiřazené a začalo to fungovat.
Je to možné?
A má tovární rezerva senzor TPMS?
H Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
R Kadjar 2016 1,2 Tce
R Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW
Š Octavia 2.0 TD LK
S Toledo 1.8
Š Octavia 1.8 SLX
Š Forman 135 Excelent
Š Favorit 136 L
Š 120 LS
Ford Taunus 17M
Fiat Polski 1300
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: TPMS senzor

Příspěvek od sarin007 »

Originální rezerva má určitě TPMS (již vyzkoušeno). Navíc pokud se kolo netočí, TPMS ventil podle mě není v činnosti, takže na autě máš pořád jen 4 aktivní TPMS ventilky :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: TPMS senzor

Příspěvek od Martinsp »

To bych netvrdil, když prý stačí bouchnout dveřmi.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Ostatní“