přerušovač na LED blinkry

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od Romox »

Koncem příštího týdne budu objednávat tuhle věcičku ( LED si montuju do auta abych ušetřil výkon z altíku, a proto nehodlám pře LED blinkry montovat odpory kvůli zátěži ):
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/3-pin-El ... 2eaa633379
Obrázek
Pokud by měl někdo zájem a nemá registraci na eBay tak cena je 6,99$ + poštovný v ČR
V případě zájmu pošlete SZ.
Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
Reklama
 

Uživatelský avatar
saman
**
Příspěvky: 349
Registrován: 11 lis 2008, 18:18
Bydliště: Kaliště

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od saman »

Pokud Ti to bude šlapat tak ok., já dával v všude LED a přesto, že jsem dal to co máš v plánu tak jsem se přidání odporů někde nevyhnul ( blinkry).
Sonata 2,4 2009
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od mechoun »

Nejdříve počítej:
4x21W a něco navíc = cca 70W. 70W krát dejme tomu hodina denně, krát 2/3 bliká - nebliká = cca 50Wh. Jedna kWh elektriky doma včetně všech nákladů = cca 5Kč (a to jsem to přehnal). Takže těch 50Wh po vynásobení vyjde na 0,1Kč, slovy desetník denně. Elektrika v autě je dejme tomu 2x dražší, takže náklady na blikání jsou nehorázných 20 haléřů denně.
Ptám se: Ve kterém tisíciletí bude návratnost této investice?
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od pepan »

mě to celkově přijde jako zbytečnost,ale proti gustu.......
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od jarik65 »

mechoun píše:Nejdříve počítej:
4x21W a něco navíc = cca 70W. 70W krát dejme tomu hodina denně, krát 2/3 bliká - nebliká = cca 50Wh. Jedna kWh elektriky doma včetně všech nákladů = cca 5Kč (a to jsem to přehnal). Takže těch 50Wh po vynásobení vyjde na 0,1Kč, slovy desetník denně. Elektrika v autě je dejme tomu 2x dražší, takže náklady na blikání jsou nehorázných 20 haléřů denně.
Ptám se: Ve kterém tisíciletí bude návratnost této investice?
Bude to ještě v tomto tisíciletí a to za 95 let :-k
radši za těch 7 tisíc kup něco lepšího
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od Romox »

Nepočítám s úsporou v penězích, ale když dám všude LEDky, tak ulehčím alternátoru.
a jakejch 7 000,- ???? 6,99$ = 130,-Kč
A pokud počítám výměnou všech žárovek za LED (krom H4) tak to je 50-150W. A nespotřebovávám tu elektriku doma ale v autě....
Takže 102kW / 10 l /100km pokud to vynásobím mezi sebou vychází mi návratnost v benzínu na 1,5 roku.
Ale nejde mi o spotřebu v benzínu, ale o to že na kratší vzdálenosti mi zbyde ~100 W/h na dobíjení baterky (jasně že blinkry a brzdy tomu moc nepřidaj, ale kapka ke kapce, a při těch nákladech na pořízení...bezva hračka :-) )
Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od mechoun »

Když vidím ty počty 102kW/10l/100km = 1,5 roku, tak mluvit tu o tom, že alternátor, který má při jmenovitém napětí 14,4V výkon cca 1kW a že tedy utáhne dobíjení cca deseti baterek proudem 6A ještě s rezervou, je zcela zbytečné [-o<
Škoda, za ty prachy v LEDkách sis mohl docela dost zajezdit navíc.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od zdenek76 »

nevím jaký LED budeš používat, ale ty co se prodávají osazené do žárovkých patic už mají odpor v sobě, takže to jen hodíš místo žárovky. Já mám tedy LED jen v zadních mlhovkách a v bočních blinkrech a nikde jsem nic nepřidával, prostě jsem tam vrzl "LED žárovky" a bylo. Jen v mlhovkách jsem musel otočit polaritu, protože v originále je opačně než by měla logicky být.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od mirpie »

ale neušetříš nic, jen ti část proudu sežere ten odpor a zbytek ta LEDka, chápu Romoxe, který pošle na LEDky skutečně jen ten proud, co je potřeba a upraví frekvenci přerušovačem. Někdo si dá LEDky s vestavěnými, protože to dobře vypadá a příkononem je tam kde byl a někdo to jak se říká dotáhne dokonce a využije potenciál menšího příkonu...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od Dr Meduza »

no setrit elektriku zrovna na blinkru je silenost, to mnohem vic zere radio (a to je zbytecny) :roll: a co teprv nepotrebny veci jako airbagy, nebo abs :lol:
doporucuju termoclanek na vejfuk a pro extremisty solarni panel na strechu :lol:

jenom aby to pak nebylo jak s ekoteroristama co vylezou na komin elektrarny a sebou si vezmou televizi a benzinovej generator, aby meli elektriku :roll:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od oltcitak »

No nevim,niekde sa musi zacat a pouzivanie LED je urcite krok spravnym smerom(ale nie LED s odporom) a v smerovkach vidim vyznam v tom napr. ze ked odstavim auto na ceste a necham ho blikat celu noc na vystraznych,tak mi to nevycucne baterku,vacsi vynam ale maju LED svetla na svetlach pre denne svietenie. Osobne planujem zmenit vsetky ziarovky na LEDky z dovodu,ze auto bude sluzit ako kempovacie,a tam sa kazda wathodina pocita(aj na solarny clanok dojde)
Pre neinformovanych,dokial zivite chladnicku,nezavisle kurenie(Elektricku cast) vnutorne osvetlenie,TV,PC,foto....atd. tam musite mat dobre preratanu elektrospotrebu,aby ste neostali na holickach,ked po mrazivej noci chcete nastartovat auto(samo treba dve baterie a vyriesit managment dobijania) Zaver,viem moj pripad nieje celkom totozny s autorovym prispevkom,ale suhlasim s tym,ze rozmysla spravnym smerom,pretoze myslim nikto nespochybnuje fakt,ze alternator,ktory dobija zaroven spotrebuvava energiu,ktora by inac mohla sluzit na pohon vozidla. Samozrejme nebudeme zabiehat do podrobnosti,radovo ide o velmi male hodnoty(v praxi sa skor prejavi jazdny prejav vodica na ekonomike jazdy) ALE dolezite je uvazovat a konat v tomto smere dalej.Pekny den kolegovia :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Romox píše:
jarik65 píše:
mechoun píše:Nejdříve počítej:
4x21W a něco navíc = cca 70W. 70W krát dejme tomu hodina denně, krát 2/3 bliká - nebliká = cca 50Wh. Jedna kWh elektriky doma včetně všech nákladů = cca 5Kč (a to jsem to přehnal). Takže těch 50Wh po vynásobení vyjde na 0,1Kč, slovy desetník denně. Elektrika v autě je dejme tomu 2x dražší, takže náklady na blikání jsou nehorázných 20 haléřů denně.
Ptám se: Ve kterém tisíciletí bude návratnost této investice?
Bude to ještě v tomto tisíciletí a to za 95 let :-k
radši za těch 7 tisíc kup něco lepšího
Nepočítám s úsporou v penězích, ale když dám všude LEDky, tak ulehčím alternátoru.
a jakejch 7 000,- ???? 6,99$ = 130,-Kč
A pokud počítám výměnou všech žárovek za LED (krom H4) tak to je 50-150W. A nespotřebovávám tu elektriku doma ale v autě....
Takže 102kW / 10 l /100km pokud to vynásobím mezi sebou vychází mi návratnost v benzínu na 1,5 roku.
Ale nejde mi o spotřebu v benzínu, ale o to že na kratší vzdálenosti mi zbyde ~100 W/h na dobíjení baterky (jasně že blinkry a brzdy tomu moc nepřidaj, ale kapka ke kapce, a při těch nákladech na pořízení...bezva hračka :-) )
Asi mi něco uteklo ale jaký má vliv na spotřebu altík? pokud se nepletu tak se točí pořád pořád vyrábí přebytek emergie. pořád je zátěží pro motor jediné kdy to má asi smysl je u moderních systémů které odpojují od motoru vše a připojují až při brždění ale to se tady většiny aut netýká. Takže kde je ta úspora? Jako to že to vypadá lépe má větší životnost a pro dobrý pocit ano ale jinak mi smysl opravdu utíká.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: přerušovač na LED blinkry

Příspěvek od soban »

Když z alternátoru nebudeš brát elektřinu bude odpor alternátoru pomalu nulový - samozřejmě nějaký je pořád - tření v ložiscích a pod...

Pokud alternátor zatížíš a začne dodávat proud tak začne zatěžovat motor podle odběru.

Prostě zákon zachování energie.

Samozřejmě měnit žárovky za led je správné - ovšem dávat led s odporem které žerou to stejné jako normální žárovka je nesmysl.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“