zvýšení výkonu motoru??

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od sagen »

Exup.FZR , a ako si poznal, ze okrem toho, ze su profesionaly, tak aj rozumeju tomu, co robia ?

Pre SantaFe 2 CM 114kW manualna prevodovka som pozrel udaje po uprave, neposkodi mi uprava motor alebo prevodovku ?
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Reklama
 

ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od ulthar »

hehe, koukam, ze 1.6 GDI ani nemaji v nabidce :-)
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Já jedině tohle :mrgreen: :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=cbGWgvJN1_8
Po téhle úpravě mě pojede Matrix z kopce i 120km/h. :wink:
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Exup.FZR »

sagen píše:Exup.FZR , a ako si poznal, ze okrem toho, ze su profesionaly, tak aj rozumeju tomu, co robia ?

Pre SantaFe 2 CM 114kW manualna prevodovka som pozrel udaje po uprave, neposkodi mi uprava motor alebo prevodovku ?
Není důvod mít obavu. Vše je děláno v rámci možnosti vozu a nikdo si nedovolí z takové firmy chyby.
Upravují i mnohem dražší vozy než jsou ty naše osobní vozy.
Jak jsem dal odkaz na firmu tak tam je vše včetně dotoho ,že za vše ručí atd. :D/
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Exup.FZR »

laufas píše:Ja treba nemam duvod se te na cokoliv dal ptat, protoze ti neverim. :)
Kdo nevěří at tam běží jak je v pořekadle. :mrgreen:

Já jsem spokojen a vylepšení jsem už na začátku pouze doporučil. :D/
Je na každém zvlášť zda toho využije či nikoliv.

Nechceš ?tak to nedělej. :wink: Nikdo tě k tomu nenutí. :mrgreen: :wink:
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od sagen »

Exup.FZR píše:
sagen píše:Exup.FZR , a ako si poznal, ze okrem toho, ze su profesionaly, tak aj rozumeju tomu, co robia ?

Pre SantaFe 2 CM 114kW manualna prevodovka som pozrel udaje po uprave, neposkodi mi uprava motor alebo prevodovku ?
Není důvod mít obavu. Vše je děláno v rámci možnosti vozu a nikdo si nedovolí z takové firmy chyby.
Upravují i mnohem dražší vozy než jsou ty naše osobní vozy.
Jak jsem dal odkaz na firmu tak tam je vše včetně dotoho ,že za vše ručí atd. :D/
136 kW a 403 Nm miesto pôvodných 114 kW a 343 Nm je pekné. A vedia vôbec profesionálni odborníci, že je v tom prevodovka M5HF2 a v jej servisnom manuále, časti A na strane 2 je uvedený maximálny vstupný krútiaci moment 350 Nm ? O koľko sa predĺži životnosť prevodovky so 403 Nm ( s plynom na podlahe sa rozbieham každé ráno, keď nechcem čakať dom 8 hodiny na voľnú cestu a pred týždňom pri 123.000 km nový zotrvačník LUK a pre istotu aj spojka LUK , aj keď z nej som ubral len 0,7 mm takže ešte 150.000 by zvládla, + nové ložisko AISIN).

A už obligátnych 540 Nm do 470 Nm etrového AISINu u IX55, 540 Nm do rovnakého 470 Nm AISINu u Murana, dvojspojka v GTR...
že ty to robíš ako reklamu.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Exup.FZR »

:wink: Je fakt,že mě také čeká výměna spojky.
Má už nalítáno od předchozích majitelu 160 talířu a občas si klouzne v kopci. :?
Snad to za vánoční svátky zvládnu vyměnit.
Vánoce jsou tak.max.pro děti,které na to věři a koukaj na bednu a to není na mě.
Na vánoce a ty blbosti okolo jsem už dost starý. :mrgreen: :wink:
.........................................
sagen - Ohledně tvého vozu??
Čísel a informaci jsi napsal dost,ale tvůj dotaz je na techniky z firmy z uvedeného odkazu.
Neznám vůz tvého provedení a to co píše výrobce vozu do letáku a papíru za TTD pro budoucí majitele vozu to projednej s nima v té firmě co tvé auto zvládne.
Ale zaručeně má dost velkou výkonovou rezervu takže i po upravě to tvé auto zvládne hravě. :wink:
To co výrobce vozu uvádí za parametry vozu jsou měřené tak jak je dodané kupujícímu a jak již bylo uvedeno,všechny cestovní vozy jsou z výroby nastavené na zlatou střední cestu a výkonu.
Takže i tvé auto bude mít výkonovo rezervu a ta se dá vxužít. :wink:

Píšeš reklamu?? =D> to mě nenapadlo-jak se to dělá?? :mrgreen:

Píšu zde jen moji velice dobrou zkušenost a to pouze u mého vozu Elantry 2001 a s uvedneným upravcem.
Nikomu nic nenutím ,jen Doporučuji!! po vlastních dobrých zkušenostech. :mrgreen: :wink:

Jiné vozy nemám a nemám vyzkoušené ani upravy na nich, takže bohužel ti nedovedu poradit ani u tvého vozu a tim ani odpovědět.
Cinkni do té firmy a zaručeně ti všechny otázky odpovědí.
......................................
Pro ostatní Tunery za PC co chtěj grafy a obrázky z měřících přistroju je hodně,ale pak si koupí smradifuk do interieru a potah na volant doporučuji:
Před zvážením dotazu na vše možné ohledně uprav jejich vozu a obrázku z grafu,jednejte tím,že kontaktujete uvedené odborníky firmy z odkazu.
Ti vám odpovědí na vaše otázky. :mrgreen: :mrgreen:

Nebudeme tady spamovat příspěvky na něco jiného než se zakladatel vlákna "cechura" ptal. :wink: :mrgreen:
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Exup.FZR »

sagen píše:..... prevodovka M5HF2 a v jej servisnom manuále, časti A na strane 2 je............O koľko sa predĺži životnosť prevodovky so 403 Nm ( s plynom na podlahe sa rozbieham každé ráno...
:P Manuál k vozu máš očividně pročtený . :wink: Tak to máš dobře načtené....Máš Zvláštní styl jizdy,měl jsem za to,že máš cestovní vůz a ne stroj pro přízení lety. =D>

Howgh, domluvil jsem.!! :wink:
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „Tuning“