zvýšení výkonu motoru??

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
cechura
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 bře 2014, 14:45

zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od cechura »

Zdravím všechny,jsem tu nově pořídil jsem i30 1,6 benzín 88kw a chci se zeptat na názor zda chipnout nebo ne,každý říká něco jiného
ve firmě která dělá chiptunning,že to určitě je dobrý cca 10kw za cca 4.000,- nemá to vliv na životnost,ani na spotřebu,že bude auto živější....nic se nestane motoru..atd. V autosalónu naopak,že to nedoporučují,že je to blbost,že to má vliv na životnost motoru,že je motor optimálně naladěnej z výroby jak výkon,životnost a ekologie...
tak nevím ????ve svém okolí znám několik majitelů chipnutejch aut,ale všichni mají diesel.....skoro všichni jsou bez problémů cca 10 lidí až na dva ty už mají problémy,ale asi je to tím že mají hodně najeto(kolik mají jejich motory doopravdy to nikdo neví....)
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od FISHkaa »

jednoduše: nedělej to.
a) nepoznáš to
b) máš riziko dokurvíš si záruku a popřípadě motor.

Proč si kupuješ auto s výkonem, který ti nestačí? :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
cechura
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 bře 2014, 14:45

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od cechura »

FISHkaa píše:jednoduše: nedělej to.
a) nepoznáš to
b) máš riziko dokurvíš si záruku a popřípadě motor.

Proč si kupuješ auto s výkonem, který ti nestačí? :mrgreen:
nepsal jsem že mě nestačí výkon motoru,jen vždycky když mám nové auto,tak jsem prvně nadšenej a po chvíly bych na něm něco vylepšil....a vymazlil jsi ho nějak....
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od FISHkaa »

tak tímhle směrem raději nechoď , spíš ho dobře zajeď a po +/-7kkm vyměň olej 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Patresse
*
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2013, 04:41

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Patresse »

doporučuji neřešit..
místo toho kvalitní olej dle sezony a čisté filtry, kontrola pneu, ložisek, geošky a brzd aby ti nepřibržďovaly...
k tomu si načíst charakter motoru a jezdit na uši a oči...
pak najednou zjistíš, že je to větší zábava, nestojí to nic.. než to, co bys stejně asi dělal a ještě se můžeš na auto skutečně spolehnout, protože ho znáš a víš co ti dá a co už ne...
takže zvýšíš jak průměry, tak i šanci na svoje přežití v situacích, kdy "tuner" možná jede za limitem auta nebo i sebe...
pls neurážeti se ti, kteří mají své mazlíčky rádi...a ti druzí.. pls jděte si zablbnout na okruhy, tam je to lepší a přežijí všichni :o)
tož tak
ps: u atmosféry je chip podle mne tak trochu noncens...
pss: i když 2.7 mi připadá dost utlumená, asi s ohledem na životnost a vysoké kiilometrové proběhy v US...
No, jezdím..zatím tak, že jsem neublížil a přitom se dokážu i pobavit...
Moc nevím, občas přemýšlím, zkušeností mám málo, jen 350.000km na 2.0 1G a cca 25.000 2.7 2G od lonska... nepočítám jiná a služební auta....a pořád se učím udržet se na silnici...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od 69pavel »

Ten rika nesmysl- jinej ze jo,
zalezi na tobe.Nicmene ma zkusenost s chipovanymi auty je takova ze v kazdem chipovanem aute sla spotreba dolu a to v kazdem rezimu jizdy-mesto,kombinovany,dalnice. Auta byla vzdy zivejsi oproti neupravenemu ,slo to poznat hlavne pri predjizdeni kdy proste slapnes plyn a auto vystreli, sice u benzinu to neni az tak citet oproti dieslu ale poznat to je. hlavne pokud je auto plne obsazene i s bagazi v kufru.
Dale v nekterych rezimech jizdy kdy treba- uvedu priklad ,napr.jedes v padesatce na 4- byl bys nucen podradit ze 4 na 3 tak ten chip to na te 4 potahne aniz bys musel preradit,u klasiky bez chipu ti nezbyde nez podradit na 3 jinak byto zaclo drkocat

tu je odkaz na osvedcene chipovani

http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... -16-120hp/

znam dost aut ktere byly chiple u teto firmy a zatim zadne nemelo problemy
u novych aut davaji zaruku na motor,prostuduj podminky jestli se vztahuji i na tvuj pripad ohledne zaruky. jinak pokud bys ses rozhodl chip u teto firmy tak sleduj jejich stranky, mivaji akce kdy maj slevu i 45%, treba vloni ji meli na velikonocni pondeli
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Osobne chiptuning nemam rad. Ale je pravda, ze oproti predchozi generaci je motor pridusenej o kolik? 5kW? Takze pokud jsou to fakt stejny motory tak asi nejakou rezervu ma.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od tempest »

U atmosfericky plněného benzínu to nemá moc význam.
Uživatelský avatar
vetva
*
Příspěvky: 22
Registrován: 28 led 2014, 19:49
Bydliště: Tatry

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od vetva »

Presne tak "tempest" . Podľa mojich informácií ide len o 5 a nie o 10 kW, takže sa to ani neoplatí.
H i30 1,6 MPI cw Trikolor Aqua Blue 12/2012
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od DanielD952 »

Nedelej to...u benzinu to nema smysl, i kdyz rezervu ten motor stoprocentne ma, toho bych se nebal. Ja sam chip mam, ale u dieslu a sel jsem ze 155 koni na skoro 200, to pak vyznam ma :-)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od sagen »

69pavel píše:Ten rika nesmysl- jinej ze jo,
zalezi na tobe.Nicmene ma zkusenost s chipovanymi auty je takova ze v kazdem chipovanem aute sla spotreba dolu a to v kazdem rezimu jizdy-mesto,kombinovany,dalnice. Auta byla vzdy zivejsi oproti neupravenemu ,slo to poznat hlavne pri predjizdeni kdy proste slapnes plyn a auto vystreli, sice u benzinu to neni az tak citet oproti dieslu ale poznat to je. hlavne pokud je auto plne obsazene i s bagazi v kufru.
Dale v nekterych rezimech jizdy kdy treba- uvedu priklad ,napr.jedes v padesatce na 4- byl bys nucen podradit ze 4 na 3 tak ten chip to na te 4 potahne aniz bys musel preradit,u klasiky bez chipu ti nezbyde nez podradit na 3 jinak byto zaclo drkocatu

tu je odkaz na osvedcene chipovani

http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... -16-120hp/

znam dost aut ktere byly chiple u teto firmy a zatim zadne nemelo problemy
u novych aut davaji zaruku na motor,prostuduj podminky jestli se vztahuji i na tvuj pripad ohledne zaruky. jinak pokud bys ses rozhodl chip u teto firmy tak sleduj jejich stranky, mivaji akce kdy maj slevu i 45%, treba vloni ji meli na velikonocni pondeli

Odkaz dobry, ale preco odbornici cipuju V6 3,0 CRDi na 550Nm , ked prevodovka je stavana na cca. 480 Nm ? Vsetci riesia vykon motora a ten zvysok tak nejakodborne prehliadnu. Ta V6 ka je v ix55, prevodovka to vydrzi, ale ako dlho ? Ak to vydrzi dlho, tak ten vykon stastni kupujuci chip tuningu nevyuziva. Zvlastne su chute majitelov :hyu: , hlavne ked tu na fore citam o nie dlhej zivotnosti spojok hyundaiov ( automat ju nema, ale tie lamely v prevodovke... ). :-k
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Korálek »

Pokud chceš vyšší výkon motoru tak se vykašli na čipování.Dej si tam raději sportovní vzduchový filtr a dej si jinej výfuk komplet,od motoru až dozadu.Aby ti motor jel musíš mu dát dostatek vzduchu a dobře odvézt spaliny ven.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od rade622 »

Měl jsem čiplého Favorita, jednobodové vstřikování Bosch. Rozdíl fakt znatelný, když jsem ho prodal, člověk co ho koupil tvrdil, že jede lépe než Felcky co mají doma. Když se to udělá dobře, určité plus to přinese. Nejlepší můj čip bylo vydělání reduktoru z difuzoru u Lantry. Takže více vzduchu, jak píše Korálek.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od Exup.FZR »

Vim,že toto je starší vlákno ale stejně odpovím.

ANO

Mám Elantru 1.6. r.v.2001 benzín, atmosféra.

Nevěřil jsem tomu,ale zkusil jsem to a jednoznačně doporučuji čipnout motor.

Úpravu provedla profesionální firma z Jihlavy a dali mi záruku a certifikát.

Úprava s příjezdem a odjezdem technika 2.hodiny.
Pánové,úprava je znát hned!!!

Nevěřil jsem tomu,ale je to tak.
Jak výkon tak velké snížení spotřeby a vše v rámci výkonové rezervy motoru.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení výkonu motoru??

Příspěvek od FISHkaa »

skoro mi to přijde jako reklamní příspěvek :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „Tuning“