Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Durino »

Ak si niekto chce zvysit o nieco vykon motora, pripadne znizit spotrebu, mam tu lacnu moznost - BAC coil (pozrite na internete). Jedna sa o cievky navinute na palivovych hadickach do motora. Skusal som to na benzinovom motore, aj na dizlovom, na oboch to funguje. Motor je tichsi a zbiera sa uz skoro od volnobehu. Je to ako taky maly ciptuning, ale skoro zadarmo.
Pouzite droty su drot plocha 1mm2, ja som pouzil tvrdy drot, ale pouzivaju sa aj lankove dvojlinky 1mm2 pre reproduktory. Navijaju sa 2 bifilarne cievky (bililarna=2 droty vedla seba), ktore sa potom prepoja medzi sebou, vid obrazok. Spojit sa daju omotanim drotov a zaizolovanim izolacnou paskou, alebo mozte pouzit aj svorkovnicu, pripadne zaletovat.
Na benzin sa pouzivaju 2 bifilarne cievky po 13 zavitov (=1 cievka ma 26 zavitov vedla seba), na dizel sa pouzivaju 1 bifilarna 13-zavitova a druha 7-zavitova, na LPG sa pouzivaju 13 a 28 zavitova. Foto je z dizla. Da sa to pouzit aj na upravu vody.

Vyber z originalu:
The Italian B.A.C. Coil.
The claims made for this coil are quite remarkable and as the coil is so very simple that they are easily
checked. The number of turns in the coil is a critical factor, depending on the application. The coil is wound
using two wires of 1 mm. diameter copper wire and connected together as shown in the illustration. The coil
is said to improve the quality of a wide range of things:

1. Water quality can be improved very substantially as follows:
a. Water with mild limestone hardness can be improved with one 15-turn coil on the water pipe.
b. Water with severe limestone hardness can be improved with one 13-turn coil.
c. For industrial use in a severe hardness area: two separate 13-turn coils on the water pipe.
Water treated with any of these procedures makes much healthier drinking water

2. Fuel treatment results in improved mpg results:
a. Petrol: two separate 13-turn coils on the fuel pipe.
b. Diesel: one 13-turn coil plus one 7-turn coil on the fuel pipe.
c. LPG: one 13-turn coil plus one 28-turn coil on the fuel pipe.
Up to 25% fuel reduction can be expected.

3. Natural gas:
a. one 13-turn coil on the gas pipe OR one 28-turn coil if the 13-turn coil is not effective.
Up to 25% gas reduction can be expected.

4. On High-voltage cables such as spark-plug leads:
a. One 13-turn coil on the high-voltage lead.
A further 15% mpg improvement may result from improved fuel burn.
Přílohy
20190501_151102s.jpg
20190501_151102s.jpg (222.29 KiB) Zobrazeno 5315 x
BAC.jpg
BAC.jpg (9.56 KiB) Zobrazeno 5315 x
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od mikodim »

Ak to naozaj funguje, preco sa to bezne nemontuje, nepouziva ? [-X Ved vývojári áut pouziju aj kazdu blbost, len aby znizili spotrebu, emisie, zvysili vykon atd.. Nieked boli v móde magnety a ine výmysli, na ktoré mnohí naleteli, vychvalovali ,a po case uznali, ze je to nezmysel..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Durino »

Neviem, preco sa to nepouziva. Mozno preto, ze dnesna oficialna fyzika vsetko neovlada. Ja to sem davam po osobnej dobrej skusenosti. Kto chce, moze si vyskusat sam. Material stoji okolo eura, max dvoch, ak tam date svorkovnice. Za tu cenu ta trocha namahy s omotavanim stoji.
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od tempest »

Je to super, akorát to nefunguje. :D
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Durino »

Uz si to skusal? Skusane to bolo na Hyundai I30 1,4 benzin 80kw, Hyundai I20 1,25 62kW, Opel Astra 1,7 CDTI 96kw. Vsade sa zmena prejavila.
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Vendelín »

Durino,nevíš proč se to nepoužívá? No protože je to pěkná p...vina,která nemůže fungovat nikdy.To si můžeš omotat ty hadičky hadrem a tvrdit,že to funguje.Vlastně ono to funguje na všech autech,ale nemá to žádný vliv na výkon a spotřebu!! Tak tady vidím dalšího " Coppera 5252"!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od mikodim »

placebo efekt :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Durino »

Najlepsie sa odsudi este predtym, ako niekto nieco skusi. Netvrdim, ze to zvysi vykon motora o 25%, ale je tam citit zlepsenie, tym padom sa menej stupa na plyn a z toho plynie uspora paliva. Pri cene materialu to stoji minimalne za vyskusanie. Ved za 2 Eura nemate ani 2 litre paliva. Stoji to akurat trocha casu - zhananie materialu a praca. Pomoze to hlavne ludom, co maju slabe motory a kazde, co i len mierne zvysenie vykonu uvitaju. Na tom dizli bolo pred upravou na palubnom pocitaci 5,4l/100km, teraz tam je 4,9l/100km, na benzine 1,25 bolo predtym pri kratkych jazdach 6,8, teraz je tam 6,3. Ja som dal len moznost, kto chce, nech si vyskusa. Nemam z toho ziadny zisk - iba ak dobry pocit, ak to niekomu pomoze.
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Vendelín »

Uvádíš pouze snížení spotřeby.To dokážu taky,pouze s lehčí nohou na plynovém pedálu a bez červenomodrých drátků!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Durino »

Uviedol som aj toto:
Motor je tichsi a zbiera sa uz skoro od volnobehu. Je to ako taky maly ciptuning, ale skoro zadarmo.
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Vendelín »

](*,) ](*,) No coment.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Mexican »

kristova noha !! to snad nemyslite vazne? kde si mozem objednat rovno 7 kusov? :twisted:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Vendelín »

No u Durina,kde jinde?
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Durino »

Nie objednat, musite si to namotat sami. Ja som dal len navod. Je to sila, ked niekto zadarmo poskytne navod na technologiu, co moze pomoct ludom, ale nikto to nechce, alebo tomu neveri. :| Asi ste lenivi nieco pre to aj urobit. Keby mi to nefungovalo, tak by som sa tu predsa nestrapnoval pred vsetkymi. Treba si to jednoducho vyskusat. Ale na ludi plati asi len to, ze musia vsade a za vsetko platit... Smutne... :(
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zvysenie vykonu motora - BAC coil

Příspěvek od Richard555 »

Protéká tou cívkou nějaký proud ? Je k něčemu připojená, nebo jde jen o vzájemně spojené dráty? Pokud tak, neumím si představit nějaký přínos :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Tuning“