Zámena projektora H7 Hyundai za Bi-LED NHK 4 Plus

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zámena projektora H7 Hyundai za Bi-LED NHK 4 Plus

Příspěvek od EFISO »

Nie nezlegalizuješ to asi nikde v EU. Iba to bolo myslene že ak máš na aute niečo nezhodne z homologáciu konkrétneho typu a modelu auta tak by si nemal úspešne prejsť cez STK a zvlášť ak zato platíš neskutočné peniaze a je tam aj kamerový systém. Jednoducho pred to znefunkčníš alebo demontuješ a po STK to dáš do stavu pred STK . Ono ak je to rozumne urobené a berieš ohľad na ostatných a používaš nastavovanie sklonu svetiel podľa zaťaženia tak by to malo biť OK. Ale ak tam dáš xenón alebo šmejd LED a svieti to všade možne tak to riadne serie aj mňa a hlavne to že iba malé percento vodičov reguluje sklon svetiel podľa zaťaženia vozidla a ďalšia skupina ani o takom niečom nevie že to má v aute .Takže aj keď máš originál svetlomety tak nikdy nemáš istotu že ten vodič oproti pri plnom kufri sklopí svetlomety na polohu 1 alebo 2 ak ma manuálne nastavovanie a bude všetkých oproti oslňovať a keď mu blikneš tak iba zdvihne ruku na pozdrav a mysli si že ho všetci oproti poznajú ](*,) Čim viac aut už je z auto nivelizáciou sklonu svetiel a to je super .
Systém Hella bolo myslené na štandard upevnenia projektora ktorý vymyslela Hella a je možne zameniť akýkoľvek projektor z rovnakým upevnením za Bi-LED ,Xenón ,Halogén . Veľa originál Xenónov od výroby je 4300K ale náhradné už kúpiš 5500,6000,8000K a 6000K u LED je najčastejšie používaná . Je blízka dennému svetlu u Xenónu 6000K je rozdielne ako u LED . Ak máš radšej žltejšie svetlo tak nad 5000K nechoď .Dnes už všetky nove auta majú LED od 5500 do 6500K . Neviem či si pozeral aj moje video z porovnávania svietivosti a je to obe vo 6000K hoc pri LED V2 píšu 6500K a nikde 6000K ale reál je určite 6000K . Nie každému zraku vyhovuje biele svetlo .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Zámena projektora H7 Hyundai za Bi-LED NHK 4 Plus

Příspěvek od Boryš »

Díky za obsáhlou odpověď. Fakt jsem byl zvědavý, jestli tohle lze zlegalizovat.

Já osobně nemám nic proti jakýmkoli úpravám na autě, pokud to druhé nijak neohrožuje nebo neomezuje. A takové jako ty obdivuji, co do toho dovedete vložit tolik umu a práce, aby to k něčemu bylo a aby to druhým nedělalo problém. Kolikrát zírám na youtube, co vše jezdí na značkách, o čem se domnívám, že ve STK nemůže v žádném případě projít. Jen když si vzpomenu, co mi bylo řečeno technikem při telefonickém dotazu o blbých foliích na předních dveřích, že tam nesmí být nic, pokud již jsou zabarvená skla z výroby. Málem jsem je sundal. A nakonec folie prošly, naměřena propustnost 68 %.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“