Start stop systém

Moderátoři: frawd, Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Start stop systém

Příspěvek od copper5252 »

Mr. HYUNDAI píše:Dokázal to obejít jen FIAT, který celý systém stihl homologovat před "musením", takže u nich to jde vypnout do dalšího ručního zapnutí. Ale od podzimu budou mít taky smůlu. Úplně všechna auta musí projít homologací dle WLTP.

ahoj mužeš sem hodit okaz na EU kde se tahle kravina nařizuje , díky
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Start stop systém

Příspěvek od idam.i »

Skús Nariadenie komisie č. 134/2014 zo 16. decembra 2013, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 168/2013
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Start stop systém

Příspěvek od cernymotyl »

Nová Kuna je po 1,5 měsíci čekání doma. Před předáním jsem si nechal ve značkovém servisu vypnout SS. Přes software řídící jednotky to prý nejde. Namontovali relé. Prý je to neoficiální úprava. SS jde podezřením tlačítka trvale vypnout. Sranda stála 2330 Kč.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Start stop systém

Příspěvek od 3bit »

:shock: :shock: :shock:

Tak to je dobrý, co je to za značkový servis?
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Start stop systém

Příspěvek od cernymotyl »

Auto KP Plus Liberec.
Jen mám podezření, že mi při montáži trošku poškrábali plošku pod rádiem, kam se odkládá mobil. Asi jak tam umísťovali relé. Ale jistě to nevím.
Až doma jsem zjistil, že je to poškozené.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
Bagrid
*
Příspěvky: 38
Registrován: 17 pro 2019, 21:45

Re: Start stop systém

Příspěvek od Bagrid »

Koukám, že jsem dvojku ušetřil. Taky jsem se koukal po tom modulu. Zapojení bych zvládl, s pájením nemám problém, ale byl jsem v koncích, jak se dostat k drátům. Všechno je tak pevně spojený a když člověk neví, jak na to, tak je bez šance. Než abych něco rozlámal/zničil/odřel, tak jsem tam narval kousek stahovací pásky, kterou jsem na správných místech obrousil, aby nebyla tak tlustá a tlačítko se ani nehne. 8)
Přílohy
IMG_3398.JPG
IMG_3398.JPG (114.48 KiB) Zobrazeno 3103 x
Hyundai Tucson IceBreaker 1.6 T-GDI 4×4 2019
Ex: Dacia Duster 1.6 SCe 2018
Ex: Fiat Doblo 1.9 JTD 2002
veksle
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2020, 16:18

Re: Start stop systém

Příspěvek od veksle »

Taky máme jedničku Konu a jsme velice spokojeni. Jen s/s systém mi lezl na nervy, ničí motor, turbo, baterku a ještě to dobíjení, jenom bez plynu s rychlostí, chudák baterka. Většinou jsem ho vypínal, ale dost krát na to zapomněl, tak jsem uvažoval o udělátku z Aukra, které ho vypne po nastartování. Ale jednoduše se dostat pod vypínače nejde a nevím, zda je tam i tolik místa a vyřešil bych jen ten s/s. Potom jsem si přečetl jeden článek na internetu a bylo vymalováno. Na baterii u mínus pólu je hrubý vývod na karoserii - kostra a malý konektor a to je ta věc. zde se bere signál pro nabíjení a i přes "něco" i signál na s/s. Stačí ten konektor vytáhnout-odpojit od baterie, asi bude dobré ho zabalit, aby se nedostala do něho voda a binec a je vše vyřešeno. Po nastartování se rozsvítí kontrolka na vypínači s/s a i alternátor nabíjí kontinuálně, jako u aut bez omezení nabíjení. Jedině co je navíc bliká na otáčkoměru žlutá kontrolka budíku, ale na to jsem si zvykl. A když pojedete na STK, konektor zapojíte a je vše jako z výroby.
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Start stop systém

Příspěvek od cernymotyl »

To blikání kontrolky by mi vadilo.
Navíc, víš přesně k čemu všemu slouží ten malý konektor?
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
veksle
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2020, 16:18

Re: Start stop systém

Příspěvek od veksle »

Je to u všech aut se s/s systémem stejné, z konektoru se bere signál pro řízení alternátoru/debilní dobíjení/ a napájení s/s systému. Mám to již asi 3měsíce vytažené a vše funguje jak má. A ta kontrolka mě vůbec nebolí, že bliká. Než huntovat motor, baterku,tak ta kontrolka je to nejmenší.
kuchta
Příspěvky: 4
Registrován: 10 črc 2021, 12:00

Re: Start stop systém

Příspěvek od kuchta »

Zdravím,jsem čerstvý majitel Kona 4x4 1.6 Premium.Před koupí jsem se zmínil,že o Start-Stop nestojím a auto mi poslali s tímto systémem uplně vypojeným a žádná kontrolka nesvítí,takže pohoda
Odpovědět

Zpět na „KONA“