Kola dovnitř auta

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
jiba
Příspěvky: 2
Registrován: 08 črc 2020, 18:30

Kola dovnitř auta

Příspěvek od jiba »

Kdo má Konu a mohl by zjistit, jestli se vlezou 2 bicykly dovnitř auta? Bez předního kola.
Něco jako toto - https://www.s1w.cz/traps-single/
Reklama
 

Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od cernymotyl »

Kona má vcelku malý kufr. Pokud to pomůže - výška k horní hraně dveří 70 cm. Šířka max. 95 cm.

Na kole už nějaký ten rok nejezdím, tak nemohu vyzkoušet.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od Mexican »

osobne si myslim, ze vedla seba dnu dat urco nepojdu
maximalne naplocho naseba. Inak ten predajca by ked uz predava tak premiovy vyrobok mohol uviest aspon rozmery. Od pohladu to ma tak 120-130cm na sirku a to do Kony v zivote nedas. To je skor pre midsize MPVcka ako Cmax, Berlingo a podobne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od 3bit »

Sorry, ale zkoušet to nebudu, nechci si tam něco rozbít nebo ušpinit, už od pohledu je mi jasný, že se tam nevejde. Pak jsem vzal metr a jen jsem si to potvrdil. Měřím 175cm, sedačku na kole mám 95cm vysoko a kufr má na výšku 70-75cm. Takže ho tam nedostaneš. A to ani nemluvím o délce kufru a že podlaha není úplně rovná. Leda, že bys je úplně rozebral. :D
Už podle druhé fotky toho držáku je jasný, že je to v obrovským autě, nevím značku, ale podle interiéru bych tipoval nějakou Ameriku. Velikostně tak SantaFe a víc.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
jiba
Příspěvky: 2
Registrován: 08 črc 2020, 18:30

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od jiba »

Nechtěl jsem , aby to někdo zkoušel k vůli mně. Třeba to už někdo má.Toto je fotka z Škoda Yeti. Tam se vleze v pohodě. Sedlo je oddělané za 5 sekund, přední kolo za 10 sekund. Kolo je navíc chráněno od vlivů počasí, částečně i před zrakem některých lidí.
Přílohy
Skoda Yeti.jpg
Skoda Yeti.jpg (111.39 KiB) Zobrazeno 1594 x
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od 3bit »

Jj v pohodě, ale Yety je tvarově jinej než Kona. Yety je krabice jako dodávka, Kona je částečně splývavá.
Jestli tam chceš za každou cenu vozit kola tak si asi zvol jiný auto.
Podle fotky co jsi přiložil, když takhle vytocíš řídítka tak si v Koně nejspíš rozbiješ okno.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od milosh »

Ohledne prevozu kol je nejlepsi mit auto s kouli a koupit kvalitni nosic. Spotreba bude 0 0 stejná a nebudes muset resit, kde projedes nebo ne, kdybys je mel na strese. Jinak moje reseni je toto, kombik je k nezaplaceni. Sice je to astra, ale i treba i30 to bude mit podle me stejny. Kolo mam 29".

Obrázek
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od stanKon »

Jak píše 3bit, Kona má splývavou záď a kolo se tam vejde max jedno, rozložený, naplocho a oboucháš komplet vnitřek.
KONA jekoncepčně stavěná pro EKonu, tzn úplně jinak řešený skelet uzpůsobený pro uložení baterií, z toho vyplývají zřejmě jinak a jinde zesílené nosníky a funkční deformační zóny, díky tomu je úložný prostor opravdu jeden z nejmenších v této třídě.
Pro běžné týdení nákupy dostačující, na dovolenou pro dva nebo je třeba využít střechu.
Ale stejně je to auto pro radost :D/ .
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od Mexican »

no zhrnme si to, ze Kona by to pomenovanie SUV (sport-utility-vehicle) asi nemala mat. Maju ju nasi susedia, je to pekne auto vo vnutri sa vsak citim stiesnenejsie ako v Accentovi. V nom ako v sedanovi preveziem naplocho bez problemov bicykel (s demontovanym prednym kolesom). Kona je proste imidzove auto (co je vlastne v poriadku) ale nepocitajte s tym, ze oplyva nejakou rozumnou variabilitou

PS: pre 3bit: vies o tom, ze dedlkovku mozes spustit alebo vybrat? ak by len to bol problem dostat bicykel dnu, tak to vlastne nie je problem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od stanKon »

Mexicane já bych jí to SUV nechal, je to určitě myšlený pro způsob využití v obtížnějším terénu,. Zejména čtyřkolka má prostupnost terénem danou hlavně pneumatikama, jinak se blíží offroadům (samozřejmě tam by pak chyběla i světlost). Musím říct, že i moje dvojkolka s automatem si umí dobře poradit na mokrý louce a blátivý cestě.

Co se týče "stísněnosti" v áccovi jsem neseděl, tak nedokážu posoudit rozdíl, ale mám 185 a nejsem zrovna prostorově nenáročnej, ale stísněnost na řidičově místě necítím. Mám dostatek místa kolem sebe i nad sebou. Možná je to spíš pocitové, protože vnitřek působí hodně kompaktně, to poznám když sedím pak v Tucsonu, ve kterém pak cítím zejména ten předo zadní prostor větší, ale v Koně necítím potřebu toho věšího prostoru, dává mi to takový větší sepětí s tím autem, jestli mi rozumíš?
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od 3bit »

Mexican píše: 10 črc 2020, 08:55 PS: pre 3bit: vies o tom, ze dedlkovku mozes spustit alebo vybrat? ak by len to bol problem dostat bicykel dnu, tak to vlastne nie je problem
Jasně, že vim, že se dá sedačka vyndat nebo snížit :roll: , ale pak ji musíš znovu nastavovat. Pro někoho blbost, ale já už se cítím nesvůj, když mam sedacku třeba o 1cm jinak. Navíc rám kola bez sedačky, ale třeba i přední vidle s řídítkama bez kola meri kolem 75cm a vstupní otvor je mezi 70-75cm, záleží jak se měří. Takze kolo jedno a jenom na ležato(možná). #-o
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od stanKon »

Spíše bočníma dveřma, než zadníma. Ale celý je to dost drbání levou rukou za pravým uchem. Jednou za rok možná, pro častější manipulaci velmi nepraktické.
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kola dovnitř auta

Příspěvek od 3bit »

Asi ani jednou ta rok, radši bych koupil držáky na střechu nebo na tažný, jestli tam bude.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Odpovědět

Zpět na „KONA“