Elektromobilita pokec komplexně...

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

Nakoniec klesnú ceny áut,no stúpne cena elektriny.
Kde je výhoda pre koncového užívateľa?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od stanKon »

No jo ty ceny, ale trošku půjdou dolů, ikdyž o moc to nebude, když se koukneš na cenu těchto aut se spalovákama :roll: .

Ale já to nevidím jako chybu cen, u nás je hlavně chyba ve výdělkách ](*,) :twisted: .

Kde je výhoda pro spotřebitele ...? U ele přeci nejde o nějakou výhodu pro tebe jako spotřebitele, hlavní má bejt náhrada ropy, ať už z důvodu "eco" anebo nezávislosti na zdrojích ropy.
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

A z čoho bude toľko elekriny?
Veď už ani vetrík nefúka,ako kedysi. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od motorol »

Když si někdo koupi klimu, el.bojler, tepelné cerpadlo, elektrokotel, rychlovarnou končící, domácí kino, tel s 2m úhlopříčkou, tak vetsinou neřeší odkud je ta energie, staci, ze mu dovolí se připojit.
Jen se srandy jsem se zamyslel, ze bych si na občasný vylet 10 km jedna cesta koupil elektrokolobezku. Nepřemýšlel jsem o tom, kolik elektráren budou muset postavit, když si lidé tyto samohyby kupuji, ale přemýšlel jsem co mi to dá. Cena okolo 15 tis Kč, dojezd cca 25-30 km. Rychlost 25 km/h, doba nabíjení asi 4-6h. Pak jsem si řekl, ze když to pojedu na kole, tak rozdíl bude v radu minut, nebudu mít další kram a jeste se protahnu….
Pokud elektrika nebude, tak se všichni budou sakra divit na co vsechno je potřeba a auta v tom moc hrát roli nebudou.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od stefanpilat »

motorol: =D> =D> =D>
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od motorol »

Carsharing nespasí vše, ale téměř nic. Momentálně jsou to jen další auta v ulicích, které nahrazují MHD. A to, z toho důvodu, ze platíte za minutu a odložit jdou jen v rámci daného města. Takže nikdo s tím nepojede na chatu na víkend, protože taxi by na tu dobu bylo levnejsi. Navíc znám i člověka, který po narození dětí koupil zase auto zpátky, protože nechtel s sebou pak nosit autosedačky do a ze sdílených aut. Takze tohle vse dotáhnout je na dost dlouho.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Dotyčný je typickou ukázkou pitomce žijícího ve velkém městě, který nemá ani ponětí jak se žije za hranicemi velkého města ](*,) , ale sežral všechnu chytrost, aby nám blbům říkal jak máme žít!
Já jsem typická ukázka člověka, který se bez auta prakticky neobejde - na jedné vesnici kousek za Prahou bydlím, v jiné pracuju. Autem to je 16 minut, MHD 64 minut a pěšky 106 minut.
V téhle vsi není ani obchod - takže si nákupy buď nechám "ekologicky" vozit domů nebo nakoupím cestou domů tím neekologickým vlastním autem.

Sdílení a MHD v téhle díře není žádná výzva, to je ekonomická a ekologická blbost!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

Súhlasím no ono to znie tak cool a je to in. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Maras »

Mr.Hyundai naprostý souhlas. Tihle zfanatizovaní zelení fašisti a dobroseři jsou z velké části děti bohatých rodičů z velkých měst. Zhýčkaní a modelovaní systémem do dnešního nazírání světa. Oni nenávidí auta. Jediným lékem na zelenou hloupost je několik facek do tváře v podobě blackoutů v zimě při -10 ,nejlépe v Německu a dalších "pokrokových" zemích západu. Až tam budou mrznout a trpět ve velkém množství řadoví občané, nastane vzpoura proti ekoteroru a přijdou změny. My tady na východě, co pamatujeme zimy za bolševika, kdy okna netěsnily a topení hřálo velmi málo, to přežijeme jako vždy. Pokud chtějí bezemisní, čistý systém na výrobu energie, tak ať začnou pátrat tihle aktivisti po energii "nulového bodu", na které už pracoval Nikola Tesla a po jehož smrti se v tom samozřejmě pokračovalo. Podle všeho už lidstvo dnes dávno má generátory této "volné energie", jenže není v zájmu elit něco jen tak dát zadarmo, oni chtějí prodat. Proto nám tady vnucují Green Deal, kdy všechno rapidně zdraží a oni zase vydělají. Můžete si myslet s úsměvem na tváři, že jsem blázen, co tu píše konspirace a že přece žádný takový generátor volné energie není a nikdy nebyl. Ono stačí jen trošku zapátrat a v době internetu jde o snadnou záležitost a uvidíte co vše objevíte z různých zdrojů.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od oltcitak »

@Maras 👍
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Boryš »

Marasi, ty máš nějaké opravdu zaručené informace a znáš fyzikální principy jak je znal pan Jan Matzal Troska, který život s elektřinou ze vzduchu tak vzletně popisoval?
Vlastně jo, a prvními vlaštovkami jsou dráty správným způsobem omotané kolem palivového vedení, i zde velice odborně popisované a hájené, a vstřikování vody do sání... I když, to vstřikování vodní mlhy bylo o něčem jiném a nevím jestli se to ještě někde používá, ale ti správní odborníci věděli, že to byl první krok k motorům pracujícím na principu spalování vody.
A ještě také kapesní tokamaky. Ty se již chystají jak do sklepů, technických místností a do aut. Ty již fungují na fůzi kdečeho, i domovního odpadu.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Boryš »

A ještě doplním, co říkával kolega, i když je to trochu z jiného ranku:
Učil jsem slepice nežrat. Už se mi to několikrát málem povedlo, ale ty potvory mi vždycky zdechly.
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Maras »

Boryš: přesně takovou reakci jsem očekával od některých tobě podobných, ale já to ustojím. Všechno hned zhodit a dávat stupidní příklady, které jsou svou hloupostí namíle od toho co jsem uváděl já. A ani ses neráčil se volnou energií více zabývat, byť i jen prostým googlením. Tohle nejsou pokusy rádoby amatérských vědců. A není to ani Tokamak. Chápu, že ty si budeš pořád myslet to své a nic na světě tě nepřesvědčí o jiných možnostech. Však máš právo na svůj pohled na svět a tak se toho drž. To já tady šel s kůží na trh a vím, že hodně z vás se mnou nebude souhlasit no a pak tu budou jiní a bude jich méně, kteří jsou zvídaví a hledají odpovědi a kdo hledá - najde.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Georges »

Ono je to celé drobátko komplikovanější. Utopistické úvahy zastánců elektromobility jsou velmi optimistické.
Jak bude všude plno nabíjecích stanic, jak bude nabíjení bezplatné, nebo za pár šprdlíků, jak na sídlištích bude u každého kandelábru veřejného osvětlení místo pro nabíjení deseti elektroaut.
Někde jsem četl jakousi studii, že když všechna auta v Evropě budou jezdit na elektřinu, uhlíková stopa se sníží asi o 4 %. Čína vypouští cca 28 %.
A co letadla, kamiony, zámořské lodě, dieselové lokomotivy, stavební stroje, ty také budou elektrické ?
Odpovědět

Zpět na „IONIQ“