Tucson - dodací termín

Hyundai Tuscon 3. generace 2020 - (NX4)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od drobcek73 »

Ahojte.
Trochu oživím toto vlákno - nechcem zakladať nové.
Tak sa pomaly idem vrátiť "do rodiny :hyu: " 8)
Včera mi díler poslal návrh kúpnej zmluvy + Obchodné podmienky + zálohovú faktúru, dnes idem podpisovať zmluvu a previesť zálohovú platbu na nový Tucson NX4 HEV (4x2) vo výbave Style + DizanjPack + Hyundai Smart Sense+ (v ČR je to ako výbava Smart, ale navyše na Slovensku je v Style: + predné parkovacie senzory +vyhrievanie zadných sedačiek, +prístrojovka Supervision s 10,25" displejom, +bezkľúčové štartovanie tlačidlom, +ambientné osvetlenie interiéru a +sklápanie sedadiel z kufra).
Viac som o tom písal v inej sekcii: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 24#p628224

Predbežný termín dodania v návrhu zmluvy je koniec 09/2023 (cca 10 mesiacov). Testovaciu jazdu som mal u iného predajcu a ten mi asi pred mesiacom povedal, že im došli naposly nejaké hybridy o 2-3 mesiace skôr ako čakali - takže to rozpätia čakania bude zaujímavé...

V tomto prípade trochu závidím českým kamarátom, ktorí môžu min. na 1/2 roka dať peniaze na termiňák, ktorý im aspoň pár tisíc Kč zarobí (čo som pozeral napr. fio dáva na pol roka 5,10% p.a.) za to čakanie. Ale na Slovensku kvôli Euru máme polročné termíňáky úročené kladnou nulou (0,00 - 0,05% p.a.) :oops: A ak by som si založil termiňák v českých korunách a previedol naň na pol roka eurá,tak by som za pol roka zarobil cca 700 € na úroku, ale pri spätnej konverzii na eurá by som prišiel o vyše tisíc, takže by som bol v strate... :evil:

V dcérskej Kii to vyzerá horšie (https://www.kia-club.org/viewtopic.php? ... &start=240) - nielenže tí čo mali objednané MY 22 budú musieť doplatiť "výpalné" na rok 2023 (pri benzíne/diesli +2000 €, pri HEV +1400 €, pri PHEV +2100 €), ale zrejme ešte aj ďalšie výpalné na rok 2024 minimálne pri HEV a PHEV - podľa mojich posledných info od jedného väčšieho predajcu (snažil som sa po známostiach vybaviť lepšiu cenu ako má v podobnej výbave :hyu: - nepodarilo sa :lol: ) by som na nový Sportage HEV čakal 18 mesiacov (mám ten email odložený) - čiže by bol až ako MY 2024... šialené... ale otázne je čo bude realita.
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Mexican »

ja som hlavne cital o mnohych, ktorym KiA zrusila / zdrazela objednavku to proste zrusili celkovo a sli prave k nam do :hyu:

vtipne je ze vacsinu dielov maju rovnaku, resp im to vyrabaju dodavatelia medzi Nosovicami a Teplickou, tak moc nechapem tie rozdiely v dodacej lehote. Navyse vidim casto mnozstva kamionov so Sportage takze asi teraz kopli do vrtule. Asi musia pac na konci tohto mesiaca budu asi preklapat na MY2023
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Maras »

Rozdíl je snadno vysvětlitelný. Hyundai je vlastníkem KIA a vždy, když nebyly díly, KIA se nechala stát a díly dostal Hyundai.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Luba888
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2016, 17:54

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Luba888 »

Tak se také podělím o dodací termín
Tucson 1,6 T-GDI bez jakékoli elektrifikace, 4x2, manuál, výbava Style Premium, šedá kůže, barva Amazon Gray Metallic
Objednáno a záloha zaplacena 9.6.2022
Auto u prodejce 27.1.2023 a předání plánované 31.1.2023
Tucsíka budu používat na převozce a čekat na technický průkaz a SPZ, snad bude do konce týdne :lol:
Prodejce původně tvrdil max. 3 měsíce (asi chtěl prodat), ale po čtvrtém měsíci řekl, že půl roku, tak zase vedle :roll:
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 294
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Mi.Ha. »

Já to měl tedy víceméně jasné,kdy auto bude,vůbec mě to netížilo,ale teď jsem se ptal,že bych třeba vzal hybrida za to co máme,ale čekačka v té samé výbavě 1,6 Tgdi,style premium,7dct,metla, cca rok.
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od drobcek73 »

Ten rok čakania momentálne nesedí...
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... bava_idnes

Od minulého týždňa sa už nedajú dať objednávky na Tucson (potvrdil mi to dealer).
A podľa článku by mali za pol roka vyrobiť už objednané autá (možno to bude do deväť mesiacov) a od jesene sa nabehne na výrobu faceliftu, ktorý sa začne predávať od roku 24.
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Výroba faceliftů dle všeho začne ještě v létě resp. na přelomu léta a podzimu. A to jak Tucson, tak i30.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od drobcek73 »

Dik za upresnenie Mr. :hyu: . Tým pádom by do pol roka mali byť vyrobené všetky doteraz objednané vozy...
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zhruba - když se něco nepo... Viz TOYOTA Kolín :( .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Pivisek
*
Příspěvky: 49
Registrován: 19 dub 2019, 21:04

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Pivisek »

drobcek73 píše: 29 led 2023, 21:30 Ten rok čakania momentálne nesedí...
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... bava_idnes

Od minulého týždňa sa už nedajú dať objednávky na Tucson (potvrdil mi to dealer).
A podľa článku by mali za pol roka vyrobiť už objednané autá (možno to bude do deväť mesiacov) a od jesene sa nabehne na výrobu faceliftu, ktorý sa začne predávať od roku 24.
Asi to není úplně pravda( u všech prodejců), protože rodiče si jedou dnes k prodejci Tucsíka objednat. A podle stránek :hyu: platí dočasná akce na FREEDOM do konce ledna. Takže budou chtít dodržet ten konec měsíce minimálně.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart, R18, barva Phantom Black Pearl, 3/2021
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Freedom plus manuál, 7/2023
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Akorát, že srovnáváš situaci na Slovensku se situací v Česku :mrgreen: ...
Prostě na Slovensku uzavírají měsíce k objednání dřív než v ČR - nic neobvyklého.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
synerb
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 bře 2018, 21:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od synerb »

Mám Tucsona, 1,6 T-GDI 4×2 v manuálu, objednaného od srpna 2022. Původní info od prodejce bylo s dodáním na přelomu října-listopadu téhož roku. Info z prosince, že to do konce roku nestihnou, info v lednu 2023, že vůbec netuší kdy to bude, že Nošovice nic nedodávají, že to snad jde všechno na vývoz nebo co. :? Sranda je, že původní auto jsem prodal a nové je v nedohlednu :-k
A když už jsme u toho letošního Tucsonového faceliftu, ví se v čem bude spočívat?
Hyundai Tucson MY23 Smart; 1.6 T-GDI; 4x2; Silky Bronze;

Hyundai Tucson 1.7 CRDi; Trikolor + pakety; Polar White; 02/2018
Opel Mokka 1.6; Essentia; Velvet Red; 02/2015
Opel Corsa 1.2; Enjoy; Silver; 04/2010
Nissan Almera
Dejv175
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2022, 18:36

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od Dejv175 »

Tak to se trošku děsím, mám od srpna objednáno Nline style, 1,6 tgdi v automatu, barva atlas-white a doufal jsem, že to během ledna bude :shock:
synerb
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 bře 2018, 21:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od synerb »

Nechci tě děsit, ale když jsem se doptával naposledy, tak mi říkali...a to buďte rád, že to nemáte v automatu
Hyundai Tucson MY23 Smart; 1.6 T-GDI; 4x2; Silky Bronze;

Hyundai Tucson 1.7 CRDi; Trikolor + pakety; Polar White; 02/2018
Opel Mokka 1.6; Essentia; Velvet Red; 02/2015
Opel Corsa 1.2; Enjoy; Silver; 04/2010
Nissan Almera
synerb
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 bře 2018, 21:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tucson - dodací termín

Příspěvek od synerb »

A aby toho nebylo málo, tak po informaci, že "Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně zastaví v únoru kvůli nedostatku komponentů výrobu" vyšlo dnes další info "Výrobní situace ve Škodě Auto se zhoršuje. Automobilka znovu čelí nedostatku čipů, a proto v tomto týdnu ruší některé směny na montážní lince, kde se vyrábí vozy Octavia a Enyaq." Tak skutečně ještě očekávám, kdy to info přijde z Nošovic. To je fakt masakr. :roll:
Hyundai Tucson MY23 Smart; 1.6 T-GDI; 4x2; Silky Bronze;

Hyundai Tucson 1.7 CRDi; Trikolor + pakety; Polar White; 02/2018
Opel Mokka 1.6; Essentia; Velvet Red; 02/2015
Opel Corsa 1.2; Enjoy; Silver; 04/2010
Nissan Almera
Odpovědět

Zpět na „Tucson III“