Pokec TUCSON I

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Pokec TUCSON I

Příspěvek od milosh »

Obrázek
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Paci
*
Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2005, 13:37

Automat pro turbodiesel

Příspěvek od Paci »

Jaký je Váš názor na automatickou převodovku pro turbodieselový Tucson. Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Automatická převodovka

Příspěvek od Leo »

Ahoj, řešil jsem jestli koupit Tucson, nebo Santafe,
nakonec vyhrál santa fe v manuálu. Jezdil jsem ale ve všech verzích automat, manuál - jak TUCSON tak SANTAFE - to bych Ti taky poradil. Vyzkoušej si všechny verze. Prodejci Ti vyjdou vstříc. Problém je v tom, že budeš muset objet víc autosalonů - ne všude mají všechy předváděčky. TUCSON s automatem má slabší výkon, rozjezd docela ujde, ale potom se už kolem 60-80ky nic moc neděje. Manuál je v tomto směru lepší. Vybral jsem santu protože má vyšší výkon a je svižnější. Prý by ale měli montovat do TUSCONU i silnější motory. Na to bych si počkal. - Můj osobní názor je, že TUCSON CRDi v automatu není nic moc. Silnější motor by mu slušel. Něco jiného je V6ka - ta je super, ale živit bych to nechtěl. Leo
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

AHOJ chlapi, chtěl jsem se zeptat má někdo nějakou zkušenost, z benzínovým tucsonem 2,0, mám najeto asi 6500 km, průměrnou spotřebu od začátku mám asi 10,1 l a je to 50% město, a 50% mimo město, ale i tak se mi zdá, že ta ručička jede dolů jak hloupá. při dlouhé cestě asi 800 v kuse jsem se dostal na 8,6 to je můj rekord, jinak ve městě 12,5l, trochu mě to mate to co maji v tabulkách. dík
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Ahoj, vítej v klubu. Mám santu, ale myslím, že tu někdo Benzínovýho tucsona má. Trpělivost!!!
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dík, já vydržím, třeba se časem někdo ozve, nebo se stane zázrak jak jsem četl u těch dieselových, pravdou ale je, že mi řikali, když jsem to kupoval, že do 15000km nebo do roku co mám jít na prohlidku, tam je přidaný plyn mezi řazením, trochu mi to dělalo problém. Když řadíš tak plyn ještě par vteřin drží otáčky, prý kvůli zaběhnutí motoru. Tak čekám co to udělá v dubnu po prohlídce. Zatím dík všem co se ozvou a mají alespoň nějaké poznatky. čau BEN
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

omlouvám se nebyl jsem přihlášený, předchozí příspěvek byl můj. BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

Otáčky mezi řazením

Příspěvek od bob »

Taky si nemohu zvyknout na ty pomalu klesající otáčky mezi řazením. Fakt to po první prohlídce mají snížit? Už se těším :D
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Mi to tak říkali, tak se utěšuji tím, že o něco byto mohlo klesnout aspoň o půl litru. jak to udělají nevím, možná to hlídá ten zmiňovaný program-tunning. No uvidíme po prohlídce. Přeji hodně kilometrů za malou spotřebu. Kdyby jsi se cokoliv dozvěděl nebo máš další postřehy, tak napiš, třeba budeme potom chytřejší oba nebo další co to čtou. ahoj BEN.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

PRvní prohlídka

Příspěvek od bob »

tak jsem byl na 1. prohlídce a otáčky mezi řazením neklesly. Prý to nesnižují (a nebo prostě nevědí jak). Pokud někdo budete mít xkušenosti se servisem, kde to umí snížit, dejte vědět.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak to je průser, mě to fakt říkali ve Zlíně. Důkaz místo slibů budu mít až v dubnu, dám určitě vědět. No to jsem moc zvědavý co s tím udělají na tom mém. zatím dík. ahoj BEN
Roman

Příspěvek od Roman »

Mě bylo řečeno v Hyundai,že to dělají pouze u D motorů a u benzínu to nejde,že to mají Korejci nastavený kvůli emisím
1jaromir
*
Příspěvky: 16
Registrován: 20 čer 2005, 20:56

Tuscon 130 kW

Příspěvek od 1jaromir »

Co říkáte na cenu novýho nafťáku? Vyplatí se to ještě vždyť při dneštních cenách bych musel najet tak 180.000 km aby se mě to vyplatilo. Rozdíl skoro 100.000 Kč mezi benzínem a naftou to je holá šílenost, v době kdy někteří prodejci nabízí naftový mot. za cenu benzínu. Dík za odezvu. :roll:
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

JÁ JENOM Z TOHOTO DŮVODU JSEM VOLIL BENZIN AHOJ BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Návštěvník

rozhodnutie

Příspěvek od Návštěvník »

u mna detto, radsej som volil vyssiu vybavu a som velmi spokojny az na spotrebu pri 2.0i benzin! Jedna vec je, ze spoteba je vobec vysoka a druha, ze ani zdaleka nezodpoved deklarovanym hodnotam predajcu/vyrobcu!!!
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“