Check - Chyba TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od dikard »

zdib-z1: zial som nasiel jeden jediny kus na rozpredaj na nete(myslim na Slovensku) a nastatie nemali ho este predany a tak mi ho poslali zvody s kat. su pevne zvarene a ako mi asi vsetci povedali je to nejaka slabouhlikova zliatina a to aj telo kat. co je blbe lebo je to sakra zle zvaratelne cize nahradu neodporucam ale u mna ju predchadzajuci majitel spravil ale ako to neviem uz nie som s nim v kontakte.
Cena u toho vrakacu bola 130€ povedal som si ze to risknem nakolko nove ako druhovyroba cez autobenex pre mna na firmu vyjde nieco cez 310€ co sa mi zdalo vela.
odporucam dat pred tym preverit poriadne lambdy lebo ono to moze skreslit dost dobre.
keby si nahodou mal niekoho kto by mal navyse narazove cidlo airbagu prave predne bol by som povdacny keby mi pomôzes s tym, dik
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Reklama
 

zdib-z1
Příspěvky: 5
Registrován: 22 pro 2013, 16:38

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od zdib-z1 »

Děkuji za odpověď. Mám už vyměněný obě sondy a váhu vzduchu a vždy asi po sto km se mrcha zase rozsvítí.Ještě se zeptám na spotřebu, já mám dost vysokou průměr 10,5l možná je to normální. Bohužel nevím o nikom, kdo by měl čidlo. Mě svítila kontrolka airbagu také a závadu jsem měl pod sedačkou spolujezdce, kde je nějaká spojka kabelu a po posunutí sedačky se uvolnila a hlásilo to závadu.
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od dikard »

Spotreba je relativna lebo v zavislosti kto a ako jazdi, ake ma pneu, aky olej pouziva, ake vzdialenosti jazdi a tak ale pokial ja viem tak ja mam okolo 10litrov ale to je asi pre to ze pneu mam 235/60 R16 a jazdim dost kratke trasy ako 5km,15km,20km a ku nam do dedinky idu dva kopce takze aj keby stiahnem spotrebu ako som stiahol v lete mimo obce na 8,3litra tak tie kopce mi to natiahli na 9,3litra :D
Tebe podla diagnostiky ukazalo cidlo pod sedackou? alebo ako mne vypisalo len chybu praveho predneho narazoveho cidla?
Inak mal si uz kat dolu? ak nie tak bolo by ho dobre skusit prefuknut alebo presvietit pripadne pozriet ci nehrka lebo v tom pripade je rozpadnuty.
Mam este otazku: na co je v tucsone este jeden kat pod autom?
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
zdib-z1
Příspěvky: 5
Registrován: 22 pro 2013, 16:38

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od zdib-z1 »

Zdravím. Neměl jsem to na diagnostice. Byl jsem v servisu a tam šli rovnou pod sedačku.Zlobí to ale pořád,jak pohnu sedačkou.V lednu budu sundavat svody jestli nejsou popraskané tak to vše zkontroluji. O dalším kat nic nevím.Ta spotřeba je jak píšeš.
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od dikard »

na tom co som kupoval bolo na zvodoch mini prasklinka ale nefuci a hadam sa ani nebude zväcsovat, hadam.
Na pôvodnych boli uz dva zvary ale vyzerali byt dost dobre spracovane nie len tak zagrcane ako zvyknu.
ja som pozeral pod sedacku ale co ja viem ono to vyzera dost dobre neviem ako by som zistil ci tam je chyba, no mne diag. pise o prednom naraz. cidle.
ked nebude taka zima skusim to popozerat znovu
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Patrik2306
Příspěvky: 6
Registrován: 22 led 2016, 10:40

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od Patrik2306 »

Ahoj, možno sa to tu už rozoberalo, ale mám problém :hyu: Tucson r.v 2006, 2,0 crdi 103 kw/193500km. Kontrolka Check, auto spadlo do nudzáku. Predtým sa rozsvietila občas na dialnici 130 km/h ale po niekoľkých štartoch zhasla, občas sa mi stalo pri jazde ked sa rozsvietila, že auto ako keby samo pridalo na par sekund, a bolo cítiť jemné cuknutie (turbo??????)....mechanik vyčistil klapku aj egr ventil, diagnostika písala jednosmerný prúd na lambdu, alebo niečo podobné (vymenená, bez zmeny) a to isté na klapku kódy chýb sme zisťovali, týkali sa klapky. Zistili sme, že sú utrhnuté kábliky k teplotnému čidlu DPF, je možne že by bolo DPF zanesené alebo sa to regeneruje potom stale? Spotreba šla o 1 l hore. Čidlo je objednané a bude vymenené. Po tom ako to vyčistil a resetoval kontrolka svietila, ale stalo sa mi, že auto fungovalo normálne do prvého zhasnutia motora, potom po štarte spadlo do nudzáku a kontrolka blikala, po vypnutí motora len svietila. Neviete niekto, čo to može byť za problém? Hlášky sú DPF zanesené, váha vzduchu, turbo...jedna varianta lacnejšia ako druhá #-o . Ešte otázka neviete či sa dá kúpit samotný snímač škrtiacej klapky, alebo sa musí meniť komplet cela? Za odpoveď ďakujem.
jamin
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2015, 10:50

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od jamin »

Jako majitel Tucson 103 Kw crdi mám samozřejmě taky problém s check kontrolkou. První seznámení s ní bylo při cestě do Chorvatska na dálnici za Zágrebem. Když jsem předjížděl kamion, auto se stalo líným - mohl jsem šlapat na plyn jak jsem chtěl a jelo jak želva. neakcelerovalo. Pak se situace uklidnila až do doby, kdy sem opět předjížděl, přidal jsem plyn a moto zhasl. Velmi nepříjemná věc. Po vypnutí zapalovaní a opatovném nastartování motor naskočil a jel dalších 1500km bez problémů. Pak opět po větším sešlápnutí (náhlém) plynu opět zhasl. Opět bez problémů nastartoval a opět ujel 2.000km bez problému. Někdy se kontrolka rozsvítila a někdy ne.
Diagnostika ukázala problém s tlakem paliva. Jiná diagnostika ukázala problém egr. No v každém případě všichni mechanici včetně těch v Hyundai servise kroutili hlavama a nechápali. Říkali, že není možné aby motor prostě zhasl.
Věc jsem zatím neřešil, jelikož auto momentálně jezdí jako čert ALE. Přišel jsem na to čím by to mohlo být. Když jsme jeli na delší cestu a manželka nakupovala a já čekal v autě - z dlouhé chvíle jsem otevřel kaoputu a bádal vizuelně v motoru. Všiml jsem si jednoho obnaženého kabelu, který vycházel z čidla z boku motoru a končil u vyústění filtru vzduchu (váha vzduchu). Kabel byl potečený od oleje. Tak jsem s ním u toho čidla zahýbal. Manželka přišla, auto jsem nastartoval a po 100metrech motor zhasl. (do té doby ujel 2000km bez problémů) Tedy si myslím, že jsem problém našel a bude stačit vyměnit to čidlo a kabeláž (pořeším na vrakovišti). POkud to tím nebude - bude to patrně egr ventil. JInak momentálně, pokud nechám auto venku při těchto mrazech (minus 12) a vyjedu - při každém drastičtějším sešlápnutí plynu motor zhasne. Což odpovídá tomu, že ta váha vzduchu asi nefinguje jak má a prostě motor se zahltí.
hoki
*
Příspěvky: 61
Registrován: 24 zář 2007, 23:20

chyba P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficient

Příspěvek od hoki »

Zdravím,

nebyl by tu někdo ochotný a schopný mi poradit, kde hledat závadu na mém Tucsonu 2007 s 230tkm, nafta 103kW 4x4?

Můj běžný jízdní styl je plyn-plyn-trochu brzda-plyn a všechno je OK. Když ovšem jednu "na klobouka", třeba protože jedu v koloně, kde se stejně nedá předjíždět a auto si to šolíchá kolem 80-90 km/h, turbo netlačí a určitě jedu velmi ekonomicky, tak se auto změní a padne výkon. Můžu šlapat na plyn jak chci, ale turbo netáhne, rychlost se velmi pomalu zvedá, ale myslím, že stejně to nepojede víc než 100-110 km/h.

Vysledoval jsem, že se nerozsvítí žádná kontrolka "check engine" (teda aspoň mám ten dojem ;-)), ale jelikož mám od Číňanů BT modul na OBD a v telefonu Torque, tak při detekci poruch mi to najde chybu "P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficient Detected". Pokud jí vymažu, tak auto okamžitě zase jede jak má (došel jsem tak daleko, že to mažu za jízdy -BTW, je to velká hovadina???).

Můžete mě prosím někdo navigovat kam to dát opravit v jižních Čechách (mám svého garážmistra, ale není to Hyundai profík ani nadšenec), případně po čem se pídit?

Nevím, jestli to může mít souvislost s porušeným vlnovcem (zřejmě bude porušený, stojící nastartované auto smrdí do interiéru, pokud nezapnu vnitřní okruh, zvuk to má jak když je ve výfuku díra), je v plánu jeho výměna tento/příští týden.

Může to mít souvislost s EGR? Podle mě nikdy nečištěno... Má význam ho vyčistit, případně vyměnit/odpojit/zaslepit?

Díky moc za nakopnutí kam dál...
Hyundai ix55 3.0 176kW (typ: EN, varianta: F7D14, verze: A61AZ1), 12/2009
Hyundai Tucson 2.0 103kW CRDi VGT Dynamic 4x4, 11/2007
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: chyba P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficien

Příspěvek od petzl62 »

S největší pravděpodobností egr ventil...
Sundat,vyčistit atd. Pokud to půjde,tak zaslepit.
Ale kluci z Tucsonů ti časem napíší víc.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
hoki
*
Příspěvky: 61
Registrován: 24 zář 2007, 23:20

Re: chyba P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficien

Příspěvek od hoki »

Díky moc, už jsem objednaný na zaslepení :-) Něco jsem se snažil na internetu načíst a podle všeho to vypadá, že zaslepení by nemělo způsobit nějaký problém, jen samá pozitiva a sociální jistoty ;-)

Jen mě trochu mate tohle: http://www.egr-ventil.cz/podporovane-vozy/ - softwarové vypnutí??? Nebo je to jen zdůvodnění té fajnové ceny a žádný SW zákrok se nekoná?

Tak uvidím. Každopádně, pokud bude mít někdo k tomu nějakou poznámku/připomínku/návrh, tak vítám ;-)
Hyundai ix55 3.0 176kW (typ: EN, varianta: F7D14, verze: A61AZ1), 12/2009
Hyundai Tucson 2.0 103kW CRDi VGT Dynamic 4x4, 11/2007
hoki
*
Příspěvky: 61
Registrován: 24 zář 2007, 23:20

Re: chyba P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficien

Příspěvek od hoki »

Ještě bych měl otázku - z čeho děláte tu záslepku? Dočetl jsem se o jakési galvanické korozi, např. při spojení hliníku a železa s tím, že se pak "vyžere" hliník a ty kousky padají do sání...
Hyundai ix55 3.0 176kW (typ: EN, varianta: F7D14, verze: A61AZ1), 12/2009
Hyundai Tucson 2.0 103kW CRDi VGT Dynamic 4x4, 11/2007
Patrik2306
Příspěvky: 6
Registrován: 22 led 2016, 10:40

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od Patrik2306 »

Zdar :hyu: koooooonečne sa mi podarilo vymaniť z núdzového režimu. Bola to skrtiaca klapka. Auto už funguje ako má =D> [-o<
hoki
*
Příspěvky: 61
Registrován: 24 zář 2007, 23:20

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od hoki »

Patriku, kolik ta sranda stála? Mám teď něco podobného, ale je fakt, že mi diagnostika ukazovala problém s EGR a když jsem ho nechal vyčistit, tak se to výrazně zlepšilo a hlavně auto zase jezdí jako čert (většinou, někdy se mi to zdá línější a někdy se mi zdá, že to na 250tkm stařečka fakt letí - možná podle venkovního vzduchu, skoro bych řekl, že když je po dešti, nebo vlhčí vzduch, tak je to letadlo).

Bohužel jednou za x kilomentrů (spíš ve stovkách) mám taky ten pocit, že to auto najednou buď jemně cukne, nebo mi to přestane táhnout (ale do pár vteřin to zase chytne dech)...

Tak nevím, jestli to mám hledat dál.

Díky

PS: od doby vyčištění EGR jsem začal tankovat tu lepší /dražší naftu (různě označenou jako Verva Diesel atp., ale beru na Shellu, MAKRO a Benzina). Někdo se mě ptal, jestli je na to ten motor připravený, aby mi to prý nepodpalovalo ventily. Jsem absolutní laik, tak jestli někdo má radu, uvítám...
Hyundai ix55 3.0 176kW (typ: EN, varianta: F7D14, verze: A61AZ1), 12/2009
Hyundai Tucson 2.0 103kW CRDi VGT Dynamic 4x4, 11/2007
hoki
*
Příspěvky: 61
Registrován: 24 zář 2007, 23:20

Re: chyba P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficien

Příspěvek od hoki »

Tak hlásím, že jsem po vyčištění toho EGR ventilu - mechanik říkal, že tam byla tuna bordelu a taky u toho padalo spousta sprostých slov, že prý se k tomu může jako k penězům a musel rozebrat půl auta :-)

Každopádně, teď to jezdí líp a až na jednu-dvě situace, kdy to zase přestalo táhnout (tak na 10-15 vteřin) je to OK. Tak uvidím, jestli si to sedne úplně.
Hyundai ix55 3.0 176kW (typ: EN, varianta: F7D14, verze: A61AZ1), 12/2009
Hyundai Tucson 2.0 103kW CRDi VGT Dynamic 4x4, 11/2007
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: Check - Chyba TUCSON

Příspěvek od dikard »

ja som presne to ze som odstranil check engine kontrolku ale lenive auto ostalo a nakoniec som zistil ze mi odisiel alebo je na odchode krokovy motorcek volnobehu alebo ako sa to vola a tiez mi ide niekedy super a niekedy mam problem predbehnut auto ked som odpojil konektor tak auto islo ako sialene v porovnani pred tym ale vysoky volnobeh a pri prudkom preradeni to pridusilo.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“