Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Lukas1
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2006, 21:26
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od Lukas1 »

Už jste se dívali jak vypadá Váš kab. filtr

tohle je můj starý :roll:
Obrázek

a tady porovnání starý a nový
Obrázek

Lukas 8)
TUC 2.0 CVVT Elegance Black
Reklama
 

zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

To máš celkem v pohodě. Já, když jsem prodával své auto, tak jsem si řekl, že ješťě zkontroluji vzduch. filtry, ať si nový majitel neřekne, že jsem prase. Pylový f. byl v pohodě, ale v motoru jsem měl v bedně filtru natáháno tři deci žaludů a plno myších hoven. Marně jsem uvažoval, kde se tam vzaly, když široko-daleko není žádný dub. Podotýkám, že jezdím měsíčně okolo 4 500km a auto je vzorně servisováno. Některá tajemství prostě neodhalíme, ale pobavil jsem se při představě, co asi dělal myší ocas když jsem auto protočil na 5 000 otáček.
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Pytal som sa na to v servise pri vymene mojho fitru, lebo bol tiez strasne spinavy. Vraj je zle riesene nasavanie, ale "potesil" ma, pokial si dobre pamatam, ze satre Santy to mali horsie...preco sa nepoucili viac? :P
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
ZBYWA
*
Příspěvky: 18
Registrován: 05 bře 2008, 16:15

Výměna oleje svépomocně

Příspěvek od ZBYWA »

Prosím Všechny o informaci jaký použiváte olej pro 2.0 CVVT bezín .Posledně mi v servisu dali Castrol SLX profesional 5W-40
ale ten není možno v obchodu koupit.Děkují.
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: Výměna oleje svépomocně

Příspěvek od mario74 »

Nemusi to byt prave castrol. Skus inu znacku , ktora splna predpisane parametre vyrobcu.
Vela sa o olejoch docitas tu : http://www.oleje.cz/forum/viewforum.php?f=1
Ja som napr vymeni shell za valvoline.
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
peter100
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2009, 11:37

moznost zapnutia iba prednej napravy

Příspěvek od peter100 »

Zdravim.
Neviete niekto odpoved na otazku, ci je mozne na modeli H. Tucson 2.0 CRDi VGT 140 k, M-6 zapnut cisto iba pohon prednej napravy (2WD) bez toho, aby sa automaticky prenasal krutiaci moment v pripade potreby na zadnu napravu?
Napr. tak ako to maju Koleos, Outlander a ine SUV.
Ak sa to neda, potom Tucson zakonite musi mat vyssiu spotrebu ako SUV, pri ktorych to funguje, pretoze aj tam kde to nie je potrebne, moze obcas Tucson zapojit aj zadnu napravu. Nikde som taku moznost v Tucsone nenasiel.
Dakujem
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: moznost zapnutia iba prednej napravy

Příspěvek od Rexcor »

Ruku do ohně za to nedám, ale podle mě se to takhle jak říkáš zamknout nedá.
Je tam standartní tlačítko na uzamknutí 50/50 ale tohle asi ne. Ale je to jen doměnka.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
peter100
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2009, 11:37

Re: moznost zapnutia iba prednej napravy

Příspěvek od peter100 »

Rexcor píše:Ruku do ohně za to nedám, ale podle mě se to takhle jak říkáš zamknout nedá.
Je tam standartní tlačítko na uzamknutí 50/50 ale tohle asi ne. Ale je to jen doměnka.
Diky aj tak. Ja myslim tiez ze sa to neda, je to velka skoda. Vacsina inych SUV to podporuje. Lebo na suchej asfaltke urcite nie je potreba automatickeho rozdelovania krut. momentu. Tam staci na pevno, aby tahala iba predna naprava. Inak automat nemusi vzdy dobre vyhodnotit jazdne podmienky a obcas moze zapnut aj zadnu napravu, co by urcite islo do spotreby.
Verim, ze Hyundai to v buducnosti na Tucsone napravi a teda bude mat nejaky prepinac (2WD, 4WD auto, 4WD lock) a nie ako iba teraz, ze defaultne ja 4WD auto a je iba jedno tlacitko 4WD lock.
Enco
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2009, 07:08

Spojka

Příspěvek od Enco »

Cavte!
Chcel by som vedieť koľko ma bude stáť výmena spojky (Tucson 2004 CRDi manual) :-k
Vdaka.
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: moznost zapnutia iba prednej napravy

Příspěvek od DusMi »

peter100 píše:Zdravim.
Neviete niekto odpoved na otazku, ci je mozne na modeli H. Tucson 2.0 CRDi VGT 140 k, M-6 zapnut cisto iba pohon prednej napravy (2WD) bez toho, aby sa automaticky prenasal krutiaci moment v pripade potreby na zadnu napravu?
Napr. tak ako to maju Koleos, Outlander a ine SUV.
Ak sa to neda, potom Tucson zakonite musi mat vyssiu spotrebu ako SUV, pri ktorych to funguje, pretoze aj tam kde to nie je potrebne, moze obcas Tucson zapojit aj zadnu napravu. Nikde som taku moznost v Tucsone nenasiel.
Dakujem
Normalne taha len predna naprava, pri zapnuti 4WD sa rozdeluje moment 50:50 ale len do rychlosti 50km/h, potom sa to automaticky vypne, pac to nema medzinapravovy diferencial.
Standardne to teda ide len 4x2 (taha predok). K automatickemu zapnutie zadku dohadza len pri rozdielnom otacani prednycch a zadnych kolies, co pri normalnom jazdeni nenastava. Z druhej strany ak chces rychlo odpalit, tak je lespie, ze sa prida aj zadok, lebo potom je to schopne preniest MK takmer bez hrabania, kdezto len pri predku by predne kolesa vkuse hrabali.
Uživatelský avatar
Daddo
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 říj 2006, 18:34
Bydliště: Nitra

Ayk olej pouzivate

Příspěvek od Daddo »

Aky olej pouzivate do svojho milacika?
Mne daval origo servis dlhy cas Castrol Magnatec C3 5W-30, ale prave som sa v diskusii na oleje.cz docital,
ze je to divne, ze mi davali prave ten. C3 specifikacia by mala byt pre auta s FAP filtrom. Ma vobec Tucson
2.0 CRDi FAP filter? Pravdou ale je, ze problemy som zatial ziadne nespozoroval, a mam uz za sebou nejakych
4-5 vymen (po 15 tis. km). Aky olej pouzivate vy a ako ste s nim spokojni?
Hyundai Tucson 2.0CRDi VGT
Skoda Fabia 1.2 HTP
Renault Clio II, 1.2
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ayk olej pouzivate

Příspěvek od Hardcam »

CRDi ma filtr pevnych castic. Proto Ti take nejdou z vyfuku oblaka dymu jako z koncernovych vozu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Daddo
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 říj 2006, 18:34
Bydliště: Nitra

Re: Stav auta / technické rady / problémy TUCSON

Příspěvek od Daddo »

Ked je FAP filter, mal by sa do paliva po kazdom natankovani primiesavat aj nejaky pripravok prave koli tomu FAP filtru. Aspon tak to maju Peugeoty s FAP filtrom. Je to aj u Hyundaia tak? Ak ano, kde sa nachadza nadrzka s tymto pripravkom a co je to vlastne zac?
Hyundai Tucson 2.0CRDi VGT
Skoda Fabia 1.2 HTP
Renault Clio II, 1.2
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Stav auta / technické rady / problémy TUCSON

Příspěvek od Hardcam »

Zadnou nadobku tam nemam, nic tam nepridavam, teda akorat aditiva do nafty...

zadej si na googlu CRDi filtr pevnych castic nebo CRDi FAP a procti...co jsem vysondoval, mely by to mit vsechny CRDi bez pridavani nejake tekutiny
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Daddo
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 říj 2006, 18:34
Bydliště: Nitra

Re: Stav auta / technické rady / problémy TUCSON

Příspěvek od Daddo »

A ake adititva do nafty pridavas? Lejes to priamo do nadrze pred alebo po tankovani?
Hyundai Tucson 2.0CRDi VGT
Skoda Fabia 1.2 HTP
Renault Clio II, 1.2
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“