Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai Tucson podivné zvuky

Příspěvek od Richard555 »

Podívej se když sundáš za pravým předním kolem ten plastový kryt směrem k motoru (abys viděl řemeny a řemenici motoru) pak to natoč a podívej se na řemen příslušenství, jak se chová, měl by se řemenicemi proplétat hladce bez vibrací....... pokud řemen kmitá +- 0,5 -1 cm a neběží hladce - plynule je v háji přeběhová spojka u alternátoru - já to měnil postupně - řemen - napínák- a furt nic až se vyměnila ta přeběhová spojka - volnoběžka altíku a od té doby vše OK - zvuky jsou to divný hlavně ve volnoběžných otáčkách od poslouchajících byl tipován i dvojhmotový setrvačník, spojka, spojkové ložisko a jiné.....
a byla to ta volnoběžka :wink:
Je na to třeba speciální nářadí..... takže jen golou to nedáš ;-)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Reklama
 

Mart550
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2017, 09:09

Re: Hyundai Tucson podivné zvuky

Příspěvek od Mart550 »

Díky za radu, ale mě to dělá hlavně při záběru v nízkých otáčkách. Na volnoběh to funguje jak má. Včera mi jeden automechanik říkal, že by to mohlo dělat špatný dávkování oleje do motoru nějaký válečky nebo Vačková hřídel.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai Tucson podivné zvuky

Příspěvek od Richard555 »

No mě to taky hlavně dělalo když jsem zařadil za 1 a spojkou trochu ještě přibrzdil motor na místě někde bych to měl mít natočený, dal bych to třeba na ulozto.cz abys slyšel co dělá ta volnoběžka.... nějak se mi to nevede dostat to na ulozto, vypadá to že to tam je a nemůžu to zobrazit, nebo to nějakou dobu ještě trvá ?? tady je odkaz co mi to napsalo: https://uloz.to/live/!faoSXl2tbTV1/zvuk ... nta-fe-mp4 ale jestli to půjde nevím.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mkhause
Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2017, 09:33

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od mkhause »

Zdravím,

Vlastním také Hyundai Tucson r.v 2005 2.0 crdi 4WD jak to tady čtu mám taky problém při rozjizdeni tak.mi taky něco rachta ale dela to jen pri nizkych otáčkách pri volnobehu to nedela. Chtěl jsem se zepat jak vam to dopadlo jestli jste něco menil?

Děkuji za info. Popřípadě jestli ma stim nekdo zkusenost.....

De
Díky
datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od datam »

Mám to isté na benzíne. Ak je motor z zábere (ťažko povedať lebo inak ho nedostanem pod voľnobežné otáčky) tak sa ozve divné klepanie. Zvuk silnie s nevyváženostou motora takže je to nejaká rezonancia. Skúsim preveriť tú voľnobežku. Dá sa to skontrolovať aj nejako inak ako len pokusnou výmenou?
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od Richard555 »

Nevím jestli ji benzín má, přece jen má hladší chod a často stačí jen ta gumová vložka v řemenici na klice. Ono jde hlavně o to, že altík je zpřevodován do rychla, aby i na volnoběh něco dával. no a když třeba řadíš dolů a škubneš s tím, tak se roztočený altík, kladky a řemeny náhlou změnou otáček zbytečně namáhají a tady právě pomáhá ta volnoběžka..... já ji u benzínové Nubiry rv. 1998 neměl, jen tu řemenici s gumovou vložkou na tlumení kmitů.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
midii
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2017, 18:04

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od midii »

Ahoj, potřeboval bych poradit, jaké tlumiče na zadek na Tucson 2.0 4WD, motor G4GC, r.v. 2005
vybírám je zde: https://www.autodily-pema.cz/autodily/h ... eni?ga=854

a vybral jsem si zatím tyto: https://www.autodily-pema.cz/autodily/h ... 650&ga=854

https://www.autodily-pema.cz/autodily/h ... 223&ga=854

Jen bych potřeboval poradit, jestli jsem vybral dobře a jaké horní uložení k nim případně zvolit, případně jestli jiné tlumiče a jaké uložení. Samozřejmě koukám na kvalitu ale zároven i na peníze.

To uložení tlumičů je tady: https://www.autodily-pema.cz/autodily/h ... on?ga=1180

Díky moc za rady
Hyundai Tucson 2.0 16V LPG CVVT 2005 G4GC
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od Richard555 »

Já tlumiče u :hyu: ještě neměnil, ale kamarád co má soukr. opravnu - malou tak mi říkal že každý tlumič by měl mít nějakou charakteristiku, která je vyladěna z výroby. Tedy můžeš i výměnou tlumiče uškodit a zhoršit komfort či jízdní vlastnosti. Dále mi říkal, že má docela dobré zkušenosti s tlumiči KAYABA- KYB že se výrobce snaží je tak trochu přizpůsobit originálu a nejsou jen nějaké "univerzální".....
Měnil je syn vzadu na Tacumě a nestěžuje si.....
To horní uložení je asi jedno které objednáš vzadu není tak namáhané, možná bych ho ani neměnil pokud v něm nějak nepraská, nechroupe a nemají obrovskou vůli.
Každopádně pokud budeš měnit sám potřebuješ stahováky pružin!!! Nic nevymýšlej a použij stahovák pružin, jde o zdraví či dokonce o život.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od Stonepet »

Ahoj, taky jsem dlouho zvažoval výměnu tlumičů, měl jsem reference na Kayaba tlumiče, ale tam to bylo 50% na 50%, sachsy ty byly hodně doporučovány, ale cena je celkem dost vysoká. Nakonec jsem se rozhodl pro ASHIKA a ať si kdo chce, co chce říká, jsem spokojený, přestalo klepání vrzání a auto lépe drží. Rozdíl byl poznat. Ale každého výběr, taky jsem měl strach, že budu litovat. Ale opak je pravdou. Cena za jeden, konkrétně pravý zadní je parádní:
https://www.autodily-pema.cz/tlumic-per ... order_item
a horní uložení bych měnil 100% ty gumy už jsou hodně zteřelé, po 10 letech se není čemu divit.
Bral jsem kayaby tam toho z horního uložení na výběr moc nebylo.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
midii
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2017, 18:04

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od midii »

díky moc, ještě jsem se k tomu nedostal, ale musim se na to co nejdříve vrhnout.
Hyundai Tucson 2.0 16V LPG CVVT 2005 G4GC
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 196
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od Melda »

Po natankování plné nádrže nafty, zůstala pode mnou kaluž. Prorezavěla mi odvzdušňovací trubka mezi hrdlem a nádrží. Cena tohoto kompletu tří trubek stála v servisu :hyu: cca.1800,-Kč bez daně. Výměna mi zabrala celý den, páč se musí pustit dolů zadní nápravnice, odmontovat stabilizátor od karosérie,sundat péro s tlumičem a vyndat plastový podběh. Pod tím podběhem ten plech moc krásný nebyl.
midii
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2017, 18:04

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od midii »

Zdravím všechny a prosím o radu. Když řadím nahoru, tzn. třeba z 3 na 4, otáčky dlouho visí nahoře než pomalu začnou padat, když to vytočím a řadím nahoru, je to velmi nepříjemné, vlastně sešlápnu spojku a než zařadím, tak motor furt řve. Já jsem to tu už dříve četl, že to je asi normální a je to tak nastavené z továrny. Nemůžu to znova najít. Chci se zeptat, jestli to někdo nezkoušel odstranit třeba novým softwarem, nebo jinak, opravdu mně to hodně vadí,špatně se mi tak jezdí. Ptám se nejprve zde, protože s tím chci jít do hyundaie, jestli s tím jde něco udělat, ale nechci se nechat opít rohlíkem. Děkuji moc za rady.
Hyundai Tucson 2.0 16V LPG CVVT 2005 G4GC
midii
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2017, 18:04

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od midii »

Stonepet píše:Ahoj, taky jsem dlouho zvažoval výměnu tlumičů, měl jsem reference na Kayaba tlumiče, ale tam to bylo 50% na 50%, sachsy ty byly hodně doporučovány, ale cena je celkem dost vysoká. Nakonec jsem se rozhodl pro ASHIKA a ať si kdo chce, co chce říká, jsem spokojený, přestalo klepání vrzání a auto lépe drží. Rozdíl byl poznat. Ale každého výběr, taky jsem měl strach, že budu litovat. Ale opak je pravdou. Cena za jeden, konkrétně pravý zadní je parádní:
https://www.autodily-pema.cz/tlumic-per ... order_item
a horní uložení bych měnil 100% ty gumy už jsou hodně zteřelé, po 10 letech se není čemu divit.
Bral jsem kayaby tam toho z horního uložení na výběr moc nebylo.
Ahoj, ty tlumice uz jsem konecne vymenil, dal jsem take Ashika a sjem moc spokojeny. Je to uplne jine svezeni.
Hyundai Tucson 2.0 16V LPG CVVT 2005 G4GC
lokes
*
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2016, 08:19

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od lokes »

Nazdarek,mne prdnul tlmic na Tucsone vzadu a ja som sa rozhodol pre Japanparts,zajtra ich idem vymenit potom dam vedet ake su. Cena bola 100€ za obydva
Hyundai Tucson 2006 automat
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Stav auta / technicke rady / problemy TUCSON

Příspěvek od Stonepet »

midii píše:Ahoj, ty tlumice uz jsem konecne vymenil, dal jsem take Ashika a sjem moc spokojeny. Je to uplne jine svezeni.
Ahoj, jsem moc rád, že jsi spokojený, ať dlouho a dobře slouží. :)
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“