Nástřik podvozku

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kremator
**
Příspěvky: 119
Registrován: 13 zář 2021, 22:46
Bydliště: České Budějovice

Nástřik podvozku

Příspěvek od kremator »

Nazdárek, nechal si někdo na novém Tucsíku stříknout podvozek ?
https://www.youtube.com/watch?v=Sh06t-0NfHg
https://www.youtube.com/watch?v=7ExxcCkuF-g
na Mazdě i Focusu i S-maxu mi to dělali přímo v autorizovaném servisu hned po zakoupení, Hyundai v Č. Budějovicích nic takového nedělá.
Reklama
 

Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od cernymotyl »

Záleží na tom jak dlouho si chceš auto nechat. Pokud se auta zbavíš po cca pěti letech, tak to ani nemá cenu. Jestli máš auto na dožití, tak to chce kromě podvozku i podběhy a všechny dutiny. Je jedno, jestli to je Tucson, nebo jiný samohyb.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
kremator
**
Příspěvky: 119
Registrován: 13 zář 2021, 22:46
Bydliště: České Budějovice

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od kremator »

cernymotyl píše: 05 lis 2021, 22:52 Záleží na tom jak dlouho si chceš auto nechat. Pokud se auta zbavíš po cca pěti letech, tak to ani nemá cenu. Jestli máš auto na dožití, tak to chce kromě podvozku i podběhy a všechny dutiny. Je jedno, jestli to je Tucson, nebo jiný samohyb.
No právě, každé auto mám minimálně 10 let, vždycky nové, Focus mám dokonce 14let, najeto na každém cca. 270000km. Tucsíka taky plánuju na cca 8-10 let, podle toho jak bude fungovat.
Právě by mě zajímalo, jaká kvalita ochrany je dnes na nových modelech Hyundaie.
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Georges »

V roce 2011 jsem kupoval u blíže neurčeného prodejce Accent 1.5 CRDI, stáří 2 roky. Hned po koupi jsem si nechal udělat nástřik podvozku. Do dnes nevidím na podlaze žádné známky koroze. Ten nástřik prostě drží naprosto neuvěřitelně, a na podvozku žádná koroze vidět není. Rez je jen na výfukovém potrubí, ale to nějak zvládnu ošetřit. Tehdy jsem dal za kompletní nástřik spodku asi 1.800 Kč.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Mexican »

ja som neosetroval a od 2007 mam vyfuk povodny (373 000km, auto negarazovane ale stoji na asfalte / strku)
je ale fakt ze mi zacali korodovat lemy (vzadu) ale vsetko ostatne vyzera krasne aj s povodnym osetrenim made in Turkey :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jirinsv
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 lis 2021, 06:31

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od jirinsv »

Ukázka toho, jak je podvozek na nové i30 (MY22) "ošetřen":
https://www.youtube.com/watch?v=UyNosEgLNvI
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Mexican »

tvl to je nejake smecko. To predsa doma clovek sprejom bitumenu nastrieka lepsie. Ja som si vcera vliezol pod novy Stonic a nic cierneho tam nastriekaneho nie je, ochrana podvozku je skoro vo farbe karoserie. Asi na par miestach by to chcelo vylepsit ale co som tam videl tak to vyzera fajn. Nemyslim si ze to je taky rozidel, kor nie u Nka ktore je v podstate premiovou variantou i30
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jirinsv
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 lis 2021, 06:31

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od jirinsv »

Je to reálně moje auto, které nemá najeto ještě ani 150 km. Nechtěl jsem s ním jezdit dokud se ochrana podvozku neudělá. Udělat t omohl jen dealer a nebo Nošovice. Dealer se dušuje, že s autem nic nedělal a v diskuzi se objevilo následující:
Můžu tě ujistit, že tohle se tak prasácky dělá v areálu Hyundai v Nošovicích. Auto, vyjede z haly finalni montáže a převezou ho na halu Adam-polu. Je to jedna z několika přidružených firem v arealu. Ten má na starost konzervaci, vybaveni auta manuálem obsluhy, nářadím, zvedakem, a pak se tato firma stara o export z Nošovic k dealerum po světě. Tohle je opravdu jejich prace v Nošovicích. Dělal jsem 4 roky na hale finální montáže, na opravách laku ktere našla kontrola výstupní kvality.
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Maras »

Nerozumím tomu nástřiku. To jako že sis domluvil u dealera, že ti ho ve fabrice nastříkají, nebo jak? Pokud vím, standardně se to dělá u každého auta až po opuštění linky, ten nástřik podvozku a dutin na VPC. Tam ale žádné černé kousky barvy nedávají, je tam jen takový ten šedý, dobře držící nastřik. No a pouze dveře, tedy dutiny se dělají na lakovně voskem, ty už jdou na auto přímo z fabriky nakonzervované. Každý, kdo si chce auto nechat ošetřit bez ohledu na značku, by měl zajet k profesionálům na konzervaci a bude mít klid. Dneska se šetří na všem a dělají to všechny automobilky.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
jirinsv
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 lis 2021, 06:31

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od jirinsv »

Maras píše: 22 lis 2021, 10:52 Nerozumím tomu nástřiku. To jako že sis domluvil u dealera, že ti ho ve fabrice nastříkají, nebo jak?
Nedomluvil jsem si vůbec nic, chtěl jsem prostě dostat nové auto, nic víc, nic míň. Ošetření jsem si chtěl udělat sám a dovezl jsem tu funglovku k této firmě, která se právě na podvozky specializuje. No a oni na to auto koukli a zhrozili se, co to je a natočili toto video. Ve výsledku se teď ten nástřik odstraňuje a bude se celý spodek auta rozebírat, maskovat a stříkat pořádně...
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Pjotr1 »

Jako :hyu: asi nemá nejlepší ošetření spodku na světě, ale takto se to dělá i jinde. Já jsem od ARV-servis-Pohořelice viděl podobné video z Peugeot 3008 a to bylo ještě horší. Jako pán musí vyděsit a pak má zákazníků plný servis.
Píše se to všude, z venku 10 let bude každé auto krásné, pokud si chcete nechat auti déle tak se musí hned nastříkat i prémiovka.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Mexican »

Pjotr: ja nie som moc fanda dodatocneho osetrovania podvozku (nevidim v tom realny benefit) ale ten dodatocny nastrek bol skutocne urobeny tragicky, to fakt radsej nemuseli robit nic. To ze to zoberu striekacou pistolou a proste to prejdu ako to je bez toho aby si demontovali aspon par plastovych krytov a hadiciek je proste amaterizmus. Resp skor dilentantizmus
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Pjotr1 »

jo, souhlas. Oni se zaštitují 5 let zárukou, ale to je na prorezavění a do 5ti let se díra neudělá. Takže každý se musí rozhodnout jak dlouho chce auto držet. Prostě auta jsou sice drahý ale spotřební věci. A taky je mi proti srsti něco dodělávat na novým autě, ale když vidím jak jdou ceny nahoru a jak jsou nový auta omezený EU regulací, tak stáhnu ocas a nechám dát nástřik, jsem měkkota.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
jirinsv
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 lis 2021, 06:31

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od jirinsv »

Pjotr1 píše: 22 lis 2021, 17:57 Jako :hyu: asi nemá nejlepší ošetření spodku na světě, ale takto se to dělá i jinde. Já jsem od ARV-servis-Pohořelice viděl podobné video z Peugeot 3008 a to bylo ještě horší. Jako pán musí vyděsit a pak má zákazníků plný servis.
Píše se to všude, z venku 10 let bude každé auto krásné, pokud si chcete nechat auti déle tak se musí hned nastříkat i prémiovka.
Tak ono, kdyby tam nebylo ošetření žádné, tak nikdo neřekne ani popel, ale takto zfušované fakt jen přidalo problémy a ve výsledku mě stojí peníze navíc. Ve výsledku dneska celý den auto pucují a sundávají ten původní nekvalitní nástřik, aby to mohli udělat pořádně...
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od remkren »

Asi by bylo dobré zjistit, kde se tam ten nástřik vzal, když Maras tvrdí, že se v Nošovicích ve výrobě nic takového na auto nedává.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Podvozek a řízení“