Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Martinsp »

Popřípadě by mohl dát někdo odkaz na Ali na fungující ledky. Koukal jsem za na vnitřní osvětlení už prodávají celé sady na konkrétní vůz. Na Tucson III je to 11 kousků.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

Rajčák72
*
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2022, 13:40
Bydliště: Praha 9 + Vrané nad Vltavou

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Rajčák72 »

kiviss píše: 18 kvě 2021, 14:23 Ahoj, já na auto taky teprve čekám, ale výměna zádních klasických žárovek za LED mě taky zaujala. Pro blinkry jsem objednal toto:

https://s.click.aliexpress.com/e/_AOosaF

ve verzi patice BAU15S
Jestli jsem dobře koukal tak ty ledky cos koupil mají 2600lm :shock: ...normální žárovka má 280-480lm....,, já tam dám max. 1200lm..teda až přijde auto..
Kia Carens 2.0 CVVT
Škoda Octavia I combi 1.6Mpi
Škoda Felicia combi 1.9D
Škoda Felicia 1.9D
Škoda 120L
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od casco »

Ja mam uz pol roka tieto:


https://www.aliexpress.com/item/4001134 ... 4c4dQoLeWI



vsetky typy tam mas. Do blinkrov idu tie PY21W . Spiatocka a Hmlovka je P21W . Len na cervenej hmlovke som musel pilnikom zbrusit jeden hrbcek, lebo to tam H spravil nestandardne. Kupil som rovno z kazdej 2 kusy , keby bolo treba vymenit.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Pedro76 »

Ahoj,

tak s příchodem tmy už po 16té jsem zkusil zase Hyundai, či není nějaké offiko řešení na zpátečkové světlo, že couvat s tím do tmy je spíš na slepeckou hůl než na bezpečí. No vypoklonkovali mě s tím, že zpátečkové světlo je určeno pro signalizaci že couvám, ne pro svícení dozadu a že ne, nic zlepšovat nehodlají. Papírově sice pravda, ale jinak... no comment... ](*,)

Tak jsem se hecnul že to prostě na parkovišti před bytovkou zvládnu, a snad mi u toho nikdo neujede nohy.... výměna napohodu i takhle u patníku... a teda.... slovy Cimrmanů.... Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.... :D :D :D

Přes Alíka by to bylo až zas bude světlo dlouho, tak jsem vzal tuto (je to taky Alík, ale borec to má nakoupený asi normálně na sklad)... druhý den to tu bylo...

https://www.rabex.cz/led-auto-zarovka-b ... 1156-bila/
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od speci »

Také jsem vyměnil blinkry a zpátečku za tyto:
https://www.aliexpress.com/item/4001134 ... 4c4dQoLeWI

Díky za tip casco. Přišly za 14 dní. Musím uznat, že je to najednou úplně jiné auto :shock:
Za mě je výměna žárovek naprostá nutnost. Ještě doporučuji sportovní pedály.
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od kiviss »

Já jsem také chtěl vyměnit blinkry a zpátečky, ale nakonec jsem blinkry zase vyndal a dal tam žárovky. Problém byl, že ty LED co všude prodávají mají hrozně velkou svítivost a za tmy to hrozně oslňuje řidiče za mnou.... Sám jsem si to otestoval a musel jsem uznat že to nebude ono. Možná by to chtělo trochu zaclonit. Zjišťoval jsem že běžná čirá 21w autozarovka má max 200 lumenů a oranžová bude určitě svítít míň A LED co prodávají mají většinou víc jak 1000 lumenů.... ve dne to je fajn když to hodně sviti, ale za tmy to už fakt moc
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
ramon.celi
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 lis 2022, 19:00

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od ramon.celi »

Tak to je dobře vědět.... O:) O:)
ramon.celi
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 lis 2022, 19:00

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od ramon.celi »

speci píše: 13 pro 2022, 18:06 Také jsem vyměnil blinkry a zpátečku za tyto:
https://www.aliexpress.com/item/4001134 ... 4c4dQoLeWI

Díky za tip casco. Přišly za 14 dní. Musím uznat, že je to najednou úplně jiné auto :shock:
Za mě je výměna žárovek naprostá nutnost. Ještě doporučuji sportovní pedály.
Ještě řekni kterou patici.....s packama proti sobě nebo vyosené...??
Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od speci »

To je otázka. Ty halogenové žárovky zase svítí naprosto tragicky. A v zadu není difuzor čirý. Což taky sníží dost výslednou svítivost.

Nejsem nějaký světelný technik, ale v uzavřené garáži svítí pocitově přední ledky pořád více než ty zadní. Je zase pravda, že ty přední blinkry osvětlují směrové tabule vážně hodně.

Blinkry PY21W
Zpátečka P21W
Mlhovku jsem nechal originál
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
ToMa
*
Příspěvky: 48
Registrován: 09 dub 2022, 10:29

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od ToMa »

kiviss píše: 15 pro 2022, 19:16 Já jsem také chtěl vyměnit blinkry a zpátečky, ale nakonec jsem blinkry zase vyndal a dal tam žárovky. Problém byl, že ty LED co všude prodávají mají hrozně velkou svítivost a za tmy to hrozně oslňuje řidiče za mnou.... Sám jsem si to otestoval a musel jsem uznat že to nebude ono. Možná by to chtělo trochu zaclonit. Zjišťoval jsem že běžná čirá 21w autozarovka má max 200 lumenů a oranžová bude určitě svítít míň A LED co prodávají mají většinou víc jak 1000 lumenů.... ve dne to je fajn když to hodně sviti, ale za tmy to už fakt moc
Já mám v Oktávce LED blinkry a je to sice silné, ale stále je to méně výrazné jak brzdovky (original žárovky). Jel jsem za svým autem za tmy docela dlouho a nebylo to něco, co by mi vadilo.
I30N Fastback DCT 2023
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Pjotr1 »

intenzita a i trochu rozptyl (difuzní světlo) lze udělat více způsoby :
- ledky se skleněnou ochrannou baňkou lze natřít. takto to mám já a jsem celkem spokojený
- na plast blinkru lze nalepit fólii. Takto to má myslím Stringo a taky se vyjadřoval spokojeně
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Georg B.
*
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2022, 14:22

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Georg B. »

Vie niekto, či na STK majú nejaké zariadenie na meranie intenzity svetelného toku smeroviek a zadného osvetlenia vozidla? Môžu počas kontroly len na základe jednoduchého pozorovania okom prehlásiť, že vozidlo nespĺňa požiadavky potrebné na premávku na verejných komunikáciách? Majú právo technici na STK v prípade podozrenia na neštandardnú žiarovku rozobrať smerovku a takým spôsobom získať dôkaz o použitej necertifikovanej žiarovke?
Tucson 1,6 t-GDI 110kW (čistý benzín bez elektriky) 4x4 manuál FAMILY
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Martinsp »

S tím jsem se tedy nesetkal a pokud by něco chtěli řešit, tak maximálně potkávačky a i tam pochybuji že je budou rozebírat. Blinkr mě neoslnil ještě nikdy, ale u některých aut brzdová světla na křižovatce jsou peklo.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Pjotr1 »

Mýho synáčka z STK vyhodili s odůvodněním, že žárovka blinkru není dostatečně žlutá. Nic neměřili jen to napsali do protokolu. Osobně si myslím že si technik potřeboval splnit normu vyhozených a na mladým zobákovi to jde nejlépe. Po výměně žárovky se barva subjektivně neměnila, ale STK už prošel.
Takže asi tak.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna žárovek zadních blinkrů a zpátečky za LED

Příspěvek od Martinsp »

Ono se z některých žlutých žárovek sloupává ta žlutá barva a pak to tak dopadne, ale co vím tak vyhodí i když má někdo zadní světla zatmavená a přes den ani není vidět že něco svítí.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“