Navigace pres android auto

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od kiviss »

Zkus ten TomTom Go.... Měl jsem stejný problém ated mám klid.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
Reklama
 

rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

Tak vidim, ze problemy nemam sam. Podotykam, ze jsem zkousel taky ruzne telefony az po modely 2021 a bez uspechu. Vyzkousel jsem google mapy, mapy cz a Waze.
Nevim zda je reseni TomTom Go, mozna vyzkousim, ale hlevne doufam, ze to pres servis nejak doladi!!! Vztahuje se na to zaruka, nebo se budou vymlouvat, ze Android Auto nema v CR podporu? Co myslite?
Uživatelský avatar
kremilek10
**
Příspěvky: 101
Registrován: 01 dub 2021, 20:09

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od kremilek10 »

no ja nevim, ale ja mam za to ze AA uz je ofiko v CR. Jen musis mit android minimalne 10 nebo 11, ted nevim ....
Cili podpora musi byt, kdyz je dostupna v google play...
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Start manuál, barva Dark Teal Metallic, 7/2021
Kia Cee'd SW 1.4 CVVT Anniversary Plus, barva Blue Space, 4/2015
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

Koupil jsem tel s Androidem 11. Ted jsem se i docetl, ze AA je vazne oficialne v CR, takze k reklamaci musi servis pristupovat tak,ze do 30 dnu odstrani zavadu? Zacal jsem to resit zacatkem cervna a zatim nic. Vcera mi bylo receno, ze to muj servis od minuleho tydne urguje na centrale, ale nemaji zadnou odezvu. Premyslim nad postupem, pokud se to bude dal protahovat bez vysledku. Co radite? Jake jsou moznosti v nasi situaci, kdyz nam to nefunguje jak ma?
Diky moc.
cernousci
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2008, 09:52

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od cernousci »

stefanpilat píše: 20 čer 2021, 20:12 Android Auto se nedá do verzích Androida nižších než 10 stáhnout přes Google Play. Musí se do telefonu stáhnout ručně a pak nainstalovat. Pak to funguje. Jde to odsud: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
tak se zadařilo stáhnout, ale ne a ne přijít na to jak to spolu propojit :-(
Uživatelský avatar
KamZehr
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 dub 2012, 16:48
Bydliště: Praha

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od KamZehr »

ad cernousci :
Doufám, že na infotainmentu máš zaplé AA. Pokud ano, tak může problém např.dělat kabel. Já nejdřív zkusil neoriginál, a to se nepropojilo. tak jsem použil kabel, který byl u mobilu (Samsung) a propojilo se to.
Tucson 1,6 T-GDi Adventure - 09/2020
Balu
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2021, 10:00
Bydliště: Litoměřice

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od Balu »

Ahoj,

mám dva dny auto. Telefon mám s androidem 11. Konektivita funguje úplně super. Google maps fungují trochu zmateně, ale navigace Waze je skvělá a funguje normálně. Zkoušel jsem i internetové rádio. Aplikace, ale musí být spuštěna přímo v telefonu a pak funguje i v rádiu. Jenom mě trochu mrzí, že nejde přepnutí navigace do displeje u volantu.
Ford Mondeo kombi 2,0L TDCi 92 kW - 2001 (Mondík)
Ford S-MAx 1,8L TDCi 96 kW 2007 (Maxík)
****************************************************************
Hyundai Tucson 1,6 T-GDI 4x4 110 kW 6st. manuál 2021 (Tucík)
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

To je super, ze vam to ostatnim vetsine jede. Ja dnes volal memu prodejci, ze uz to brzy bude mesic, co jsem to zacal reklamovat a porad nic. Bylo mi receno, ze to intenzivne resi, ale nemaji poradnou odezvu z centraly, tak jsem dost timto pristupem otraveny a tak jsem si svou prvni zkusenost se znackou nepredstavoval. Nakonec jsem ted domluveny, ze pristi stredu mi predlozi konecne reseni. At uz nejaka aktualizace, vymena kus za kus nebo neco jineho. Auto jim tam dam a chci jej kompletne funkcni. Dovolene pred nama a ja pojedu snad starou herkou a nove bude stat doma nebo v servisu, je to pech.
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

Dnes mi prodejce potvrdil na ten pristi tyden nahradni vozidlo dokud zavada nebude odstranena, tak alespon ocenuji snahu 8-[
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

Tak jsem ve stredu predal vozidlo na opravu ohledne nefunkcniho AA (zejmena navigace) a dostal jsem nahradni vozidlo. Na dotaz, zda uz maji nejake info z centraly mi technik oznamil, ze zatim nic, ale budou to kazdy den urgovat, protoze je to hodne tlaci (mam zapujceny zcela novy Tucson).
Uz zacinam premyslet jake jsou dalsi moznosti. Lhuta 30 dnu na odstraneni zavady je uz pryc, ale ted mi to nevadi, kdyz mam adekvatni nahradu zdarma. Co kdyz problem neodstrani? Sleva? Vraceni vozidla?
Jak jste na tom ostatni? Přibyl jeste nekdo komu to nefunguje? Jak to resite?
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od kiviss »

A v tom půjčeném je vše O. k?

U mě je vše ok.... teď mám nový telefon Samsung S20 FE a po nahrání všech aktualizací firmwaru telefonu se to rozjelo i bezdrátové... Když tam byl android 11 ve startovací verzi bez dalších updatů, tak mi to bez drátu nejelo.

S USB kabelem to jelo ale vždycky včetně starších telefonů s androidem 10, kde se AA musel dohravat růčo z apk balíčku.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

U toho nahradniho vozidla je orig. navigace takze AA jsem ani nezkousel.
Kazdopadne diky za info a rad slysim, ze to jinde na tom 8" funguje jak ma. Treba se taky dockam. Zitra to tam bude tyden, tak tam zavolam a zeptam se. Jinak smlouvu na auto mam na 3 tydny a snad to nejak vyresi.
Tresta
Příspěvky: 8
Registrován: 17 říj 2018, 18:03

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od Tresta »

Zdravím,
tento problém s poblázněnou gps přes android auto, mám na svém tucsonu nx4 také. Bohužel co jsem četl různá fóra a zajímal se o tuto problematiku, rozhodně nejsme jediní my v Čechách s Tucsony, ale napříč různými automobilkami a různými výrobci mobilů. Osobně si myslím, že bude nějaká nekompatibilita mezi hardwarem telefonu a softwarem android auto od googlu. Přeci jen Apple má hardware daný a pořád stejný, pro android vyrábí součástky kdekdo.
Každopádně jak tu nahoře někdo zmínil, ikdyž nefunguje aplikace Google mapy, mapy.cz, Waze.. můžu doporučit Tom Tom Go, která až na několik nedokončených hlasových povelů jede naprosto stabilně a spolehlivě 😉

Co se týká problémů s AA a Tucson, asi ho nijak řešit nebudu, pozeptám se v servisu, jestli ví o nějakém řešení, ale jelikož si myslím důvod proč se tak děje, budu spíš jen doufat, že vyjde nějaká aktualizace která kompatibilitu zlepší, případně nový telefon ( otázka ovšem je jaký 100% funguje? )
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

Diky za prispevek k tematu. Bylo by vazne zajimave, vyzkouset stejny telefon, ktery jinde na 100% u nx4 funguje a odhalit, zda je problem jen v telefonu, ale osobne si myslim, ze to tim nebude. V mem aute vyzkouseny min. 4 vyrobci vcetne Apple a vzdy naprosto stejna chyba.
Ja to na rozdil od tebe resit chci, kdyz uz to tam je a za auto neplatim malo, tak at to proste funguje...pokud se to nevyresi, tak budu chtit urcite nejakou kompenzaci...az budu auto prodavat, tak bych musel dat taky slevu, ze to proste nefunguje, to je realita.
Nebo bych v krajnim pripade auto vratil a resil mozne alternativy.
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od pekoz »

Přeci jen Apple má hardware daný a pořád stejný,

Odpověděl sis sám.
Je to dáno taky filosofií Apple versus Android.
Jinak mě zajímá jak se projevuje tato chyba u ACP.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“