Navigace pres android auto

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

aragor
*
Příspěvky: 15
Registrován: 19 kvě 2021, 12:01
Bydliště: Havířov

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od aragor »

Já viděl na vlastní oči při předváděčce i30 FB bezdrátové připojení přes ACP
Hyundai i30 1.5 T-GDI MHEV Family SMART, DCT, NAVI 10", Silky Bronze
Reklama
 

SekyCZ
*
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2019, 14:55

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od SekyCZ »

Verxes píše: 10 čer 2021, 15:43 .... A nějaký tip na funkční krabičku, která to po tom USB převede na wireless?
https://www.indiegogo.com/projects/aawi ... x/26825937#/
Ale je o to velký zájem, takže si počkáš :wink:
Hyundai i30 kombi 1,4 T-GDI, 2019 Style
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od kiviss »

Jj tohle jsem měl původně objednané, protože jsem si. myslel, že Tucson to bezdrátově nedá... Ale jak už jsem psal výše, tak 8" infotainment je paradoxně prý modernější než ten 10" navíc prý bezdrátové připojení muselo ustoupit funkci Blue Link. Po tom co jsem vyzkoušel, že s 11 androidem to fakt funguje bez drátu, tak jsem objednávku zrušil a vrátili mi peníze. Škoda, mohl jsem to někomu přenechat, protože čekací doba na to je fakt dlouhá a mě to. mělo přijít snad už teď v červnu.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od Verxes »

aragor píše: 10 čer 2021, 17:07 Já viděl na vlastní oči při předváděčce i30 FB bezdrátové připojení přes ACP
To jo, ale jaký typ infotainmentu tam byl? Původně podporu bezdrátového ACP a AA psali jen u toho 10,25" (to jsem viděl v ceníku, když jsem objednával auto v lednu - a taky to byla jedna z funkcí, nad kterou jsem přemýšlel, ale nechtělo se mi kvůli tomu připlácet zbytečně 25tis. (samozřejmě, že tam bylo víc věcí navíc, ale tuhle jedinou bych reálně využil), ale když koukám, že už to z popisků v ceníku zmizelo a najednou to tady řešíte, že to tam teda nakonec není.. tak ještě že jsem si to nepřiplatil.. :roll:

Já momentálně řeším spíš, že existují krabičky, které umí bezdrát ACP, a pak krabičky s bezdrátem pro AA, ale krabička, která by uměla obojí, to jsem ještě neviděl.. :-k :? .. Já mám jak iPhone, tak Android, takže tak nějak zkoumám oba systémy - bezdrátové nabíjení umí jen iPhone, můj Pixel ještě ne, ten teda stejně připojuji drátem.. a celkově použitelnější prostředí se mi zatím jeví Apple Car Play (minimálně diktování adresy ve Waze je v češtině, což je primární funkce, která u nejnovějšího Android Auto už není, zastavit, zatáhnout ručku a pak datlovat adresu na klávesnici.. to fakt ne přece.. ](*,) , takže nakonec asi půjdu cestou ACP a objednám spíš nějakou krabičku pro iPhone.. #-o

Na ACP jsem našel třeba na Alza - tak nevím jestli to nezkusím, cena je teda "lidová" - za tu cenu by to mohlo fungovat :lol: :
https://www.alza.cz/adapter-pro-apple-c ... 467814.htm
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
aragor
*
Příspěvky: 15
Registrován: 19 kvě 2021, 12:01
Bydliště: Havířov

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od aragor »

Ano bylo to na 8" displayi i30. U i30 mají pořád v popisu u 10" NAVI -> "Funkce Android Auto a Apple CarPlay"

Od 11.6.2021 mám i30 s 10" NAVI. AA jsem ještě ani přes kabel nezkoušel.

Toto jsou rozdíly u i30 8" vs 10" které jsem vysledoval:
u 10" se bezpečnostní asistenti bohužel/bohudík nenastavují přes přístrojový display, ale přes 10"
u 10" se při startu vybírá ze 3 profilů (řidič 1 a 2 a host). Je tam hlavně nastavení těch asistentů + oblíbená rádia a adresy pro NAVI.
Hyundai i30 1.5 T-GDI MHEV Family SMART, DCT, NAVI 10", Silky Bronze
cernousci
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2008, 09:52

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od cernousci »

Jakou prosím používáte aplikaci ? Aplikace Android auto nelze stáhnout (na Google play mi to píče, že není dostupná pro tuto zemi) a jiná mi nejde spárovat

Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od stefanpilat »

Android Auto se nedá do verzích Androida nižších než 10 stáhnout přes Google Play. Musí se do telefonu stáhnout ručně a pak nainstalovat. Pak to funguje. Jde to odsud: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
KamZehr
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 dub 2012, 16:48
Bydliště: Praha

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od KamZehr »

Já mám staženo přes apkmirror, musím to cca každé 3 měsíce aktualizovat ručně, resp. stáhnout vždy poslední verzi, ale funguje to. Používám navigaci Mapy.cz.
Tucson 1,6 T-GDi Adventure - 09/2020
cernousci
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2008, 09:52

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od cernousci »

stefanpilat píše: 20 čer 2021, 20:12 Android Auto se nedá do verzích Androida nižších než 10 stáhnout přes Google Play. Musí se do telefonu stáhnout ručně a pak nainstalovat. Pak to funguje. Jde to odsud: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
Děkuji, vyzkouším
cernousci
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2008, 09:52

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od cernousci »

KamZehr píše: 21 čer 2021, 12:22 Já mám staženo přes apkmirror, musím to cca každé 3 měsíce aktualizovat ručně, resp. stáhnout vždy poslední verzi, ale funguje to. Používám navigaci Mapy.cz.
Děkuji
rs.radek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 09 bře 2021, 07:21

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od rs.radek »

Dnes jsem volal do servisu a stale nemaji vyjadreni, co delat s nepouzitelnou navigaci pres AA. Dovolena se blizi, tak snad se brzy zadari. Poridil jsem tel. s Androidem 11 a potvrzuji bezdratove propojeni AA, ale prvnim pripojenim jsem travil asi hodinu, uz jsem to chtel vzdat a pak ani nevim jak, ale pripojeno. Ted uz vzdy automaticky pripojeno.
Je tu jeste nekdo, kdo ma problem s navigaci pres AA pres 8" radio u noveho Tucsona, nebo mam pech jen ja?
Diky za info.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od matysekul »

Ahoj, právě to také řeším. Zatím jsem vyzkoušel pouze jeden telefon a několik kabelů, ale chová se to podobně. Jako by blbnula GPS. Ale když stejnou trasu projedu pouze podle Telefonu, tak to funguje v pohodě. Ale přes AA se to motá, přeskakuje a háže nesmysly. Už mám podezření i na USB,ale potvrdit nedokážu....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od stefanpilat »

Dělá ti to Waze? Máš opravdu poslední verzi AA a aktualizovaný OS? Přesně tohle mi to totiž taky někdy loni dělalo, vůbec se mi to nedařilo žádným způsobem opravit, pak vyšly aktualizace a bylo to najednou OK a jede to doteď.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od kiviss »

Ahoj, To přeskakování během navigace přes AA mi to taky dělalo jak u MAPY.CZ, tak i u placené aplikace Sygic... Waze jsem nezkoušel. Nakonec jsem si stahnul Tom Tom Go a ta je naprosto dokonalá. Vše funguje a navigování je přesné a spolehlivé bez poskakování a otáčení mapy během cesty. Natolik jsem spokojen, že jsem rozhodnutý po skončení 30 denní free licence zakoupit roční předplatné.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Navigace pres android auto

Příspěvek od matysekul »

Podle čísel mám aktualizováno na poslední verze vše. Jak AA, tak Waze, tak Mapy. cz. Jiné navi jsem nezkoušel.
Už jsem vyzkoušel i manželčin tel. Chvíli to vypadalo OK, pak jsem projel stejnou trasu s mým, znovu s manželčinym a už to dělají oba 😡
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“