Vstavana navigacia v NX4

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Ahojte, dnes mi zacalo vypisovat, ze mam zastarane mapy a aby som ich aktualizoval. Existuje prosim vas moznost ako si aktualizovat tuto vstavanu navi v Tucsone svojpomocne, alebo musim zakazdym do servisu?

Este tam bola volba zaskrtnut aby sa to varovanie uz nezobrazovalo ...tak som to zaskrtol.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Reklama
 

Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Takze som googlil a na youtube je navod priamo z hyundai USA ako si to amici a ostatni nie-europania vedia krasne sami updatovat. Je na to aplikacia, ktora vam po nainstalovani do vaseho PC vyrobi USBcko, ktore po zastrceni do auta cez setup auta zaktualizuje mapy.

https://www.youtube.com/watch?v=i9vH7t9g-LE

HOLD ale EU toto nema a info z H infolinky je , ze mame pekne ist do servisu updatovat mapy ...toto v EU vraj nebude podporovane [-X
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Tommsky
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2021, 06:13

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Tommsky »

Zdravím, našel jsem toto na německém fóru.
https://www.tucson-forum.de/forum/threa ... stID=88029
Tucson NX4 1.6 T-GDI Mhev, 132kW, N-Line Style Premium, Shadow Grey
Uživatelský avatar
Tommsky
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2021, 06:13

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Tommsky »

Zdravím, dnes jsem dle postupu našich "kolegů" z Německa updatoval software i mapové podklady v navigačním systému.
Stav systému po koupi vozu
Stav systému po koupi vozu
IMG_1574.jpeg (218.97 KiB) Zobrazeno 5556 x
Stav systému po koupi vozu
Stav systému po koupi vozu
IMG_1573.jpeg (240.41 KiB) Zobrazeno 5556 x
Průběh aktualizace
Průběh aktualizace
IMG_1635.jpeg (253.63 KiB) Zobrazeno 5556 x
Po aktualizaci
Po aktualizaci
IMG_1638.jpeg (253.41 KiB) Zobrazeno 5556 x
Po aktualizaci
Po aktualizaci
IMG_1637.jpeg (247.79 KiB) Zobrazeno 5556 x
Tucson NX4 1.6 T-GDI Mhev, 132kW, N-Line Style Premium, Shadow Grey
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

fuha ...ja by som sa bal do tohoto ist. ... Ale bola to odvaha a stala za to.

Vies nam sem prosim ta poslat presny postup ako to treba spravit? Je trosku komplikovanejsi a aspon to mas cerstvo v hlave ...Diky
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Alebo este lepsie .... Skus nam vyzdielat uz hotove subory niekde na uloz.to ... dik
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Tommsky
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2021, 06:13

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Tommsky »

Zdravím casco i všechny.
Celý proces aktualizace koresponduje s oficiálním návodem ze stránek Hyundai https://update.hyundai.com/US/EN/updateGuide, s tím rozdílem, že proces stahování prostřednictvím Navigation Updater do PC či přímo na USB Flash jsem přeskočil, jelikož bych takto získal mapy a soft, určené pro jiný region.
Je tedy třeba nejprve stáhnout update určený pro EU region. Zde nutno podotknout, že tento update je určený POUZE pro vozy Hyundai a KIA s navigací typu Standard-Class 5GenW, tedy pro 5. generaci s wide (širokoúhlým) displayem.
Aktuálně uvolňované updaty i různé kompilace lze sledovat a stahovat na německém fóru: https://www.bolidenforum.de. Já jsem zvolil poslední update firmware 23.07.2021 s aktuální mapou 14.41.42.453.402.2. Existuje sice ještě novější mapa, ale ta se liší pouze přidanými nabíjecími stanicemi pro elektrovozy.
Takže z https://www.bolidenforum.de/forum/hyund ... yundai-kia jsem získal link odkazující na červencový update: https://drive.google.com/file/d/1_SOOFf ... sp=sharing.
Celý balík (EUR.S5W_L.001.001.210723.zip) má cca 28GB, ale s google disku to lezlo rychle =D> . Poté co jsem stáhnul archiv ZIP, potřeboval jsem flashdisk USB 2.0 minimálně o velikosti 32GB, naformátovaný ve FAT32 nebo exFAT. Já použil exFAT/64GB. Archiv rozbalil na flashdisk přímo do kořene jednotky. Vypadalo to takto:
Snímek obrazovky.png
Snímek obrazovky.png (139.83 KiB) Zobrazeno 5375 x
Pozor na soubor .lge.upgrade.xml (opravdu začíná tečkou), který je skrytý, ale v archivu samozřejmě je. Jen je třeba na PC/MAC aktivovat zobrazení skrytých souboru, aby se skutečně zkopíroval na flashdisk.
Když už jsem měl hotovou flashku, postupoval jsem dle oficiálního návodu viz výše, kapitola "ve voze".
Celý proces trval cca hodinu (60min), proto startuji auto, aby nedošlo k vypnutí elektroniky. Zasunul flashdisk s updatem do USB portu (do media port, ne nabíjecí) a na obrazovce multimediálního systému se objevilo dialogové okno jakou aktualizaci zvolit:
1) standard
2 rychlá
3) plánovaná.
Volím rychlá.Standardní je když chceme používat multimediální systém vozu při aktualizaci, ale uživatelé na fórech uvádějí četné nezdary, takže nakonec stejně aktualizovali volbou "rychlá aktualizace". Plánovaná je pro PHEV a HEV, třeba o půlnoci.
Ale zpátky k menu. Volím rychlá aktualizace. Poté se objeví hláška (pamatuji li si dobře), že "systém prověřuje aktualizační soubory, nevypínat auto a netahat za flashdisk". Pozor, toto trvá 15-20min, takže trpělivost. V této době systém kopíruje soubory z USB flashdisku a kontroluje strukturu adresářů. Jsou li na flash nekompatibilní soubory pro jiný typ navigace, nebo je li adresář poškozen, aktualizace skončí a jsme tam, kde jsme byli.
Po zhruba 15-20min se objeví toto:
IMG_1635.jpeg
IMG_1635.jpeg (253.63 KiB) Zobrazeno 5375 x
Probíhá aktualizace mapových podkladů, cca 30min. Když dokončí 100% opět ta samá hláška, to se aktualizuje firmware systému a další software. Tato poslední etapa cca 10min. Systém se tedy aktualizuje na 2x = mapy, poté soft.
Poté se systém restartuje a můžeme zkontrolovat výsledek v menu Nastavení/Obecná nastavení/Informace o systému Aktualizace.
Jazyk prostředí zůstává stejný, popř. při startu zvolíme. Nastavení zůstávají, není třeba nic opět nastavovat.
Já měl původně systém z prosince 2020, takže tato aktualizace viditelně zrychlila menu celého systému.
Na závěr ještě doporučuji pročíst výše odkazované německé forum, pro neněmčináře třeba s překladačem.
PS: Není třeba připomínat, že já i popř. Vy, provádíme aktualizaci na vlastní nebezpečí :lol:
Tucson NX4 1.6 T-GDI Mhev, 132kW, N-Line Style Premium, Shadow Grey
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Perfektne popisane a pripravene ... Idem aj ja skusit aktualizovat. Este otazka, ci ten USB kluc musi byt natvrdo USB 2.0 alebo to moze byt USB 3.0 spatne kompatibilny s USB 2.0? Lebo stary USB 2.0 s kapacitou 64GB(ani 32GB) uz doma nemam ziadny.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Tommsky
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2021, 06:13

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Tommsky »

Dle logiky je USB 3.0 zpětně kompatibilní, mohlo by to být jedno. Ale Hyundai uvádí USB 2.0. Já pro případnou eliminaci, kdyby to nešlo, vyloučil jednu možnou příčinu tím, že jsem prostě, možná slepě, poslouchal instrukce. :D :D
Co se týče velikosti tak 32gb dostačuje.
Můžeš to zkusit se svým USB 3.0, když dojde k problému čtení při aktualizaci, aktualizace neprobehne.
Tucson NX4 1.6 T-GDI Mhev, 132kW, N-Line Style Premium, Shadow Grey
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Takze BINGO... :D/ :D/ :D/ Uz aj ja mam new SW v Navi... Velka vdaka Tommsky ... Vsetko mi funguje a vsetko aj ostalo zachovane. Co som tak narychlo zbadal, tak je upravena uvodna obrazovka, zmenili sa niektore ikonky(uz nie su cele uplne modre), ukazovatel hlasitosti(ked pridavas alebo uberas volume) uz nema stvorceky ale je to celistva ciara. USB 3.0 s exFAT zafungovalo... :wink:

Ak bude zas novy update, tak nam sem prosim hod link na stiahnutie ...

Este raz super praca a dakujem... =D> =D> =D>
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Tommsky
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2021, 06:13

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Tommsky »

Velká gratulace!
Děkuji, že jsi se podělil, dobré vědět, že USB 3.0 maká. Na můj 2.0 disk kopíroval comp ty soubory snad hodinu.
Tucson NX4 1.6 T-GDI Mhev, 132kW, N-Line Style Premium, Shadow Grey
JiRa
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2010, 14:01

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od JiRa »

Zdravím,
také se chystám na alternativní aktualizaci. Sice píšete, že vše zůstane zachované a není potřeba nic znova nastavovat, přesto se zeptám.
1) Zůstane nastavený i blueLink včetně propojení s aplikací v telefonu?
2) Jak je to s nutností mít během aktualizace nastartováno? V návodech se píše, že by mělo stačit přepnout klíček do 1. polohy (ACC). Předpokládám, že je to jen pro jistotu, aby se to po nějaké době samo nevyplo.
Uživatelský avatar
Tommsky
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2021, 06:13

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Tommsky »

U mě vše nastavení i Blue Link zůstal nastaven. U Blue Linku bylo nutno pouze odsouhlasit nové podmínky používání. Poté se aktivoval automaticky.
Co se týče chodu motoru, při představě, že se mi po hodině aktualizace vypne elektronika a začínám znovu, nebo ještě hůře, že se něco pokazí, vyvstavaly obavy. Proto jsem nelenil a aktualizaci provedl na parkovišti a neryskoval otravu CO v garáži :lol:
Tucson NX4 1.6 T-GDI Mhev, 132kW, N-Line Style Premium, Shadow Grey
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Presne ako pise Tommsky...vsetko ostalo zachovane aj BlueLink...odsuhlasis nove podmienky a hototvo.
Tiez som nechal bezat motor pocas celej aktualizacie. Zatial vsetko bez problemov.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
jdino
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2020, 09:31

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od jdino »

Ahoj šlo by to nahrát někam jinam aby se to nemuselo stáhnout přes ten google disk nemam tam dost místa a nechce se mi to tam uložit.

Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“