Aktivace svícení zadních světel

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od motorol »

Šeroslepost je diagnóza a kdo ji má by podle toho měl jezdit jen v době a místě kde vidí. Uniká mi, jak člověku může zmizet auto ve stínu v lese a podobne a docela mě to děsí, protože auta nejsou to jedine co na silnici je- co pak takovej chodec nebo cyklista? Pokud někdo nevidí auto, pak cokoliv menšího musí byt téměř smrtelne.
Navíc auto jede před vámi podobnou rychlosti- když rychlost významně meni, tak sviti brzdová světla, která jsou vidět více.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Vysous »

Tady ale nejde o to, kdo by měl co vidět. Jde o to, že chápu osobní potřebu mít vzadu rozsvíceno - prostě to objektivně snižuje šanci, že mě někdo přehlídne. A já chci být proto vidět co nejvíc to jen jde. Protože mít nabouraný auto stojí peníze, ale hlavně čas a nervy.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Přesně tak, osvětlení vzadu děláš primárně pro sebe :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od motorol »

A proto je tu vedle téma o svícení mlhovkama [-X ono kazdej má oko jiný a kazdej jinak funguje. Takze co jeden je rad, ze vidí tak to druhého oslnuje.
Ale opět k tomuto - pokud někdo nevidí auto co vjelo do stínu, tak jak pak uvidí (ve dne neosvetleneho chodce u krajnice), jak uvidí v tom místě ceduli, která tam klidně může být? Popripade diru, spadlou větev? Takze z toho výčtu auto je jedine co se pohybuje ve směru a podobnou rychlosti, takze na reakci je nejvíce casu a v nejhorším to odnesou “jen plechy”. Nápad rozsvitit vse je fajn, ale prave to se nikdy nestane, protože spousty veci nesviti… Takze to pak snadno vytváří spis kontraproduktivní situace.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Georges »

"Taky jsem měl touhu mít místo potkávaček, což jsou H4 ,přídavná denní DRL. Jenže to má být zapojeno tak, že když za jízdy přepnu jen na parkovačky, denní se má vypnout. Protože na parkovačky jet nesmím, musím zapnout potkávací. Teprve tehdy se rozsvítí zadní červená poziční světla.
Takže vepředu svítit DRL a vzad mít tmu, to tomu, co jede za mnou moc nezávidím. Tak jsem od tohoto "projektu" ustoupil.
Accent 1.5 CRDi
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Birdr »

Motorol - naprosto souhlasím.
Nepamatuji za dobu své dlouhé řidičské praxe případ, že bych přehlédl auto před sebou. V podstatě vždy vidím obrys dřív, než koncová světla.
Ale když to někomu dodá falešný pocit jistoty, že si tím účinné ochrání své pozadí, tak proč ne. :-k
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Vysous »

Motorol - srovnávat zadní potkávačky s mlhovkou co má prosvítit hustou mlhu.... ehm.

Ale asi nechápeš co se snažím říct. Jasně, ideální řidič by samozřejmě ve dne auto v lese přehlídnout neměl. Jenže svět je plný řidičů co jsou (šero)slepí nebo prostě jen nedávají pozor. A věta "na silnici neměl co dělat" mi zdraví nevrátí. A je jedno jestli jsem chodec, cyklista nebo řidič, když na sebe chci zezadu upozornit. Jako cyklista nosím zásadně reflexní vestu, jako řidič zásadně vzadu svítím.

A tím bych to tak nějak uzavřel :)
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od idam.i »

Martinsp píše: 03 bře 2022, 16:19 Nechci do toho co je dražší a nic to nestojí zasahovat, ale nejdřív si zjistěte co bude stát nové led světlo až Vám zhasne. Potom i nejdražší halogen bude stát prd.
A skúsil si porovnať LED svetlo s halogénkou?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od milosh »

Světla asi mají svůj význam a podle mě by minimálně v období zimního času mělo být povinné svítit jak vepředu tak i vzadu, proto tam ty světla jsou ne?

Pokud to z továrny nejde a je někdo, kdo to umí dodělat, neváhal bych.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Pjotr1 »

Ahoj, já bych měl zájem.
Už delší dobu přemýšlím jak si to udělat. Nejprve jsem chtěl pomocí předních DRL pouštět proud do zadních, ale jednak přední DRL jsou přerušovaný při blikání a druhak zadní koncový mají kontrolu na prasklou žárovku a tam by se to muselo ošetřit = fet tranzistor = zbytečně komplikovaný. Jako nejjednodušší funkční řešení mi přijde vzít proud ze zadní cigaretové zásuvky a přes odpor (aby intenzita byla přiměřená) to pustit do zadních mlhovek. Takže jediný co potřebuju je výkonový odpor a pak už jen to propojit.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
gogocik
*
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2021, 13:23

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od gogocik »

Já bych to na Tucsonovi chtěl mít, když se stmívá, ale ještě automatika nerozsvítí světla, tak raději zapínám světla. Takto bych nemusel. A víc se mi to auto líbí, když svítí, ty led světla zas tak moc neberou, tak nevidím důvod, proč by nemohla svítit.
Hyundai Tucson, 1,6 T-GDI, DCT MHEV SMART
ramon.celi
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 lis 2022, 19:00

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od ramon.celi »

Ještě Tucsona NX4 nemám ale objednán Smart MY23 1.6tdgi 110kw bez navi........v kterém režimu světel svítí ve dne přední denní světla a zadní světla nebo část světel.
Rád bych jezdil ve dne s tímto nastavením aby svítil předek i zadek a za tmy si pouze přepnul na přední LED a zadní zůstanou svítit....
Jde to...??
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Parkovačky.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
ramon.celi
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 lis 2022, 19:00

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od ramon.celi »

..a nejezdite nekdo trvale na potkavacky led bez prepinani svetel.......proste nastartujete...rozsviti se potkavacky i zadek a po vypnuti motoru zase vse zhasne...??
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Aktivace svícení zadních světel

Příspěvek od i30mpact »

Ano, ale jen když prší.
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“