Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

Ještě otázka...tedy oni říkají že je to globální problém, že to tak "klepe" všem ? že řeší nás to tu pár... že při množství lidí např. ve FB skupině bych tedy čekal větší reakce...tak či jsou lidi hluší, nebo by výměna za jiný kus stávající produkce mohla pomoct...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Reklama
 

Uživatelský avatar
kremilek10
**
Příspěvky: 101
Registrován: 01 dub 2021, 20:09

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od kremilek10 »

a nenapadlo te, ze ten problem nemaji vsichni :)
nebo co jsi cekal, ze budeme sepisovat petice, nebo bombardovat ustrednu :)
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Start manuál, barva Dark Teal Metallic, 7/2021
Kia Cee'd SW 1.4 CVVT Anniversary Plus, barva Blue Space, 4/2015
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

a tak na to se ptám... servis tvrdí že je to globální problém tlumičů a musí je inovovat...tak bych čekal že až na světlé vyjímky se to bude týkat většiny vozů...
A nebo je to výmluva od servisu... a pak by stačilo aby servis vzal jinou sadu a namontoval ji, protože tam jsou výrobní vady konkrétních kusů.. např. série atd...
Pokud teda nemá každý tucson (v kontextu stupně výbavy) jiný tlumiče ještě...což ale specifikace neuvádí
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od casco »

Bol som sa pozriet na zadne tlmice, ci tam nedochadza k niejakemu neziaducemu kontaktu s karoseriou. A zistil som, ze pravy zadny tlmic(jeho plastova krycia cast piestnice) sa skoro dotika karoserie(odhadujem 3-4mm ). Na lavej strane je medzera vacsia(odhadujem 7-10mm)...
Cize pri prechode nerovnostiami v malej rychlosti to moze vydavat tento klepotavy zvuk.... Ak to bude iba v tomto, tak ja urcite nebudem menit tlmice. Uvidim co na to servis...ked to bude aktualne.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
kremilek10
**
Příspěvky: 101
Registrován: 01 dub 2021, 20:09

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od kremilek10 »

to by me taky zajimalo, jestli vsichni mame stejne tlumice
ja predpokladam, ze ty tlumice jsou v mem pripade jine, nez ty co maji elektrinu (maji podstatne veci vahu)
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Start manuál, barva Dark Teal Metallic, 7/2021
Kia Cee'd SW 1.4 CVVT Anniversary Plus, barva Blue Space, 4/2015
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

a tak jsem to našel... MHEV, PHEV a HEV verze v Packetu Premium mají elektronicky řízený odpružení (myslel jsem že je to standard všude).... takže ty tlumiče budou minimálně tady jiný...

Já a Casco dle popisku tuto specifikaci máme, otázka tedy jestli i Fantozzi a KopecRada taky... a budeme doma v tom, že někdo ano a někdo ne...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Fantozzi78
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 pro 2020, 09:13

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Fantozzi78 »

Potvrzuji to co píše Pedro, mám 1,6 MHEV…. dobrý postřeh a taktéž potvrzuji že v mém případě jdou zvuky ze zadní pravé strany, za řidičem je to zcela ok
Uživatelský avatar
kopecrada
Příspěvky: 9
Registrován: 19 čer 2012, 17:09

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od kopecrada »

Jedná se o adaptabilní tlumiče, ne o standartní.
Tucson HEV 230HP
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

Našel jsem na německém fóru že se to tam už hodnou chvíli řeší, trošku mě při čtení znervozňuje "pasivita" oficiálního zastoupení hyundai... ale je to AT/DE... no uvidíme.. některým tam výměna tlumiče zabrala.. Vtipně se to téma jmenuje Poltergeist :lol:
https://www.tucson-forum.de/forum/threa ... ?pageNo=17


no 1.března jdu na první garančku na 15000 km, při objednávce jsem nahlásil aby detailně pořešili zvuky z pravého zadního tlumiče... tak jsem zvědavý jak dopadnu a či budou o tom problému vědět od hyundai.... dám pak vědět...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

Ahoj,

tak dneska jsem byl na 15K na první garančku a řešil jsem se servisem i tu "bramboru v kýblu " od zadního tlumiče. Podle servisu tam není žádný zjevný funkční problém, ale i technik zaznamenal při projížďce ten zvuk a dle zápisu v protokolu:
"hluk z PZ tlumiče zaznamenán, předáno výrobci k řešen (nyní bez nápravy).¨
Přidali k tomu i moje 3 videa kde je zvuk znatelný...

tak uvidíme co a kdy na to Hyundai... dám zase vědět.... ale prý v mm autorizáku jsem byl první který to s nimi řešil...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Martinsp »

Snad ti to vyřeší k tvé spokojenosti. Chyby se dělají, jen je třeba je napravit.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
bonatid
Příspěvky: 7
Registrován: 02 dub 2022, 02:46

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od bonatid »

Zdravím, toto neustále řeším. Fakt mě to klepání trápí. Stále jsem měl za to, ze jde o tlumič ale zkoušel jste někdo položit zadní pravé dvojsedadlo? Mě přijde, ze když jej mám sklopené tak je po klepání. Jde o to, že když je v normální poloze, tam je tam vůle a klepe se sedadlo a vydává právě podobný zvuk. Zkuste za horní část zatřást. Levé sedadlo je úplně na pevno a žádné klepání. To by vysvětlovalo tu pravou stranu. Máme doma již druhého Tucsona 2021 a oba dělají to samé. Nebo je snad někdo, komu to výměna tlumiče vyřešilo?
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

Čau, já zkoušel v prostoru kufru podložit různé věci co se mi zdály že můžou klepat, ale bez úspěchu. Když jsme natáčeli to klepání s kamošem pro servis, tak sedadla sklopený a fakt to jde někde až z prostoru kufru, z poza pravé výplně kufru...jestli něco za tím, nebo od toho tlumiče těžko říct, ale nic co by se dalo viditelně podložit, obalit to není...Mě se ze servisu neozvali, za týden jdu na přezutí, tak se optám či nějaká reakce vůbec dorazila...
Co ale sleduju německé forum, s tématem Poltergeist, tak údajně Hyundai zakázal měnit jakékoliv díly v kontextu stížnosti na tento hluk, že hledá nápravu/příčinu...protože jsem pochopil že výměna tlumiče nezabírá... je tam jeden kluk co psal že jemu OK, ale další zase že nepomohlo..
no tak jsem zvědavý co, protože mě to taky štve....někdy mi přijde že je to slabší, jindy zase hlasitější...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od kiviss »

A objevuje se to u všech verzí? Protože já mám jen benzín ve výbavě smart vyrobeno 05/2021 a nic nepozoruju.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Klepání při nízkých rychlostech na nerovnostech

Příspěvek od Pedro76 »

Nene, plosne to neni, to by byl vetsi pruvan na Hyundai...Mam podezreni ze to delaji jen elektrinicky rizene tlumice...urcite to neni casove ohranicene..ani motorizace, spis vybava, respektive tyto tlumice v kontextu nas co to pozorujeme
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Ostatní“