Cesta po stopách d´Artagnana

Hyundai srazy a jiné

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Cesta po stopách d´Artagnana

Příspěvek od Espero »

Asi už dětinštím jak stárnu, ale mám teď právě zítra končící Covid, (očkování mě neuchránilo, měl jsem ale velmi lehký průběh) a jak se nudím v izolaci, tak začínám připravovat cestu po Evropě po stopách pana Charlese de Batz de Castelmonte, hraběte d´Artagnan (1611 až 1673), kapitánporučíka a velitele 1. setniny královských mušketýrů a později francouzského generála. Vyrazit by se mělo v době letní ale tehdy, až bude situace s covidem natolik stabilizovaná, aby vůbec bylo možné jet bez neustále se měnících podmínek, takže je vůbec otázka, jestli již příští rok. V současné době ležím v historických dokladech, abych zjistil co nejvíce míst, kde byl, bojoval nebo jinak působil. Začalo by se v místě jeho narození v Gaskoňsku, ale z čistě technicko-ekonomických důvodů nelze chronologicky dodržet při cestě celý příběh jeho života, protože bychom jezdili křížem krážem nejen po Francii, ale po skoro celé západní Evropě, takže návštěvy míst spojených s jeho působením budou představovat spíše jakousi dopravní optimalizaci cesty než dějovou posloupnost jeho působení. (Určitě kromě Francie navštívíme i Holandsko a Belgii, nelze vyloučit, že i Španělsko.)

Pojedeme samozřejmě francouzským obytným vozem Peugeot, ale kdyby se chtěl někdo z hjundajáků přidat....? Byla by cesta zábavnější. Takže nejprve příprava cesty, třeba i společně a pak teprve rozhodnutí kdy.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Srazy“