Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od postai »

Poraďte našel jsem na krytu motoru naťapáno a chlupy ,mylel jsem že je to náhoda vyčistil jsem to, ráno kolem mě na dvoře něco prolítlo a dnes jsem v garáži odklopil haubnu a je tam naťapáno zase asi jde za teplem slyšel jsem že jim chutnají kabely,ještě toho trochu. #-o
Reklama
 

pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od pivis »

Asi před půl rokem jsem měl stejný problém.Kryt motoru -ťápoty od kun.Moc jsem tomu nevěnoval pozornost ,pak jsem jednou ráno nastartoval a slyším divný zvuk.Po otevření kapoty krásné jiskřičky od zapalovacích kabelů.Auto chvíli na 3 nebo na 2 válce.Dojel jsem do hyundai servisu a konstatování překousané kabely od kun.Nové zapalovací kabely 2400,-Kč ](*,) /už nikdy víc originál/.Dal jsem na radu servisu a asi za 500,-Kč jsem si nechal namontovat elektronický plašič kun.Od té doby mám pokoj,snad se mému autu vyhnou [-o< [-o<
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od 89majlo96 »

1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Hardcam »

My jsme s nima na vesnici dlouho bojovaly, Fabie rozezrana, Fiesta 2x rozezrana, Maverick rozezranej, nakonec jsme koupili 4x tenhle zazrak (primo do firmy v odkazu) a od ty doby mame pokoj...jen je potreba tomu udelat vypinac (cca 40Kc) a pak to facha. Piska to neprerusovane. Mame je uz cca rok a jak jsem psal, od ty doby pokoj. Od zacatku tydne to pouzivame i ve meste, jelikoz zle sousedce pod nami se vymstilo jeji chovani a pekne ji kuny nebo krysy vyzraly spodek - je to tyden a v servisu zatim neprisli na to, proc ji to nejezdi.

http://cip.inshop.cz/inshop/domaci-auto ... -w328.html
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Vilda »

Taky jsem tuhle potíž řešil a rad i různých fíglů jsem slyšel hromadu, ale tohle opravdu funguje, teda zatím .... a na tuhle kunu :D
Ani lidský vlasy, ani psí chlupy, ani octem nastříkanej motor a čalounění, ani plašiče hlodavců a kun nepomohli. U nás v hospůdce, kam občas zajdu mi poradil jeden nimrod, abych na ní nastražil past na krysy ( klasická pastička na myši ve větším vydání) a dal do ní trv. salám. Prej má kuna nějakej 6 tej smysl a jak se jí na úkrytu něco zdá podezřelýho, tak tam nejde. Takže sem past drátem přidělal na obyčejnou gumovou rohožku, co se dává před dveře a nastražil ji na vršek motoru. Rohožku jsem tam přidělal kablpindama a vozil ji tam celou zimu. Od tý doby se na motoru neukázala. Nejspíš nějak vytušila, že jí jde o kejhák a šla jinam. Jak to vycejtí, to si logicky vysvětlit nedovedu, ale co tam tu rohožku dávám, tak tam nebyla.
Zkus to taky. Akorát si dej pozor na tu pastičku, až ji budeš natahovat!! Mě vzala přes prsty, že sem se málem připo......, až mi slzičky vytryskli :shock: . Hodně štěstí.
Ale, možná, že dnešní plašiče jsou už výkonnější, ten co jsem měl půjčenej já, nefungoval vůbec .... jednou ho dokonce pomočila ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Gandalf »

Hardcam: A co na to říká třeba pes? Tedy pokud máte doma nebo soused psa. Nechtěl bych ho trápit společně s hlodavci...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Hardcam »

Gandalf: psy mame dva, ale pozemek rozdelenej na 3 casti...nejbliz k tomu jsou kone, ale i tak pochybuju, ze to na vzdalenost cca 5-10m slysi. Meli jsme auta i na navsi primo u okne jedni rychlosenasiraci pani a ta nerikala taky nic. Spis ji vadi fyzicka pritomnost aut. Za ty necely dva roky jsme zpozorovali (asi hodne velkej objev :mrgreen: ), ze kuny maji stale stejny cesty a pokud jim auto postavime do cesty, zacnou se v nem hrabat. Rusicku na vesnici davame na kolo, kdyz jsme ve Slanym, mame ji u pedalu a na celkem rusny ulici nedokazu posoudit, kam az je to slyset. Jinak rusicku pouzivame jen na benzinaky, treba do my Elantry by se jim lezlo hodne spatne diky velkymu krytu pod motorem a i tak si nemaji na cem pochutnat, zapalovaci kabely to nema a hadicka k servu asi nebude zrovna chutnat jako dort :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Aleš »

Sakra, skoro vždycky jsem čet kun*y místo kuny :mrgreen:
V poslední době se nám u bytovky objevily krysy, takže každý den chodim do auta s myšlenkou "snad nastartuju".
Takže pomalu přemýšlím o nějakym plašiči. Fungujou spolehlivě? Řve to v noci (aby za mnou nechodily sousedi, že jim pod oknama pípá moje auto)?
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Protože :hyu: kabely těmhle potvůrkám chutnají, tak se dá v autorizovaných servisech koupit sprej proti kunám. Párkrát nám kabely překousaly, ale co jsem všechna auta nastříkal, tak je pokoj. Voní to po nějakejch kytkách, ale jim to evidentně smrdí :D.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od postai »

:lol: Díky za rady, první co jsem vyzkoušel a funguje je ta pastička na myši dneska ta potvora dostala přes čumec i chlupy po ní zůstaly jak vyjela ,ty plašiče musím prověřit vedle garáže má boudu s pelíškem náš pes nevím jak by snášel to vysokofrekvenční pištění a nevím jestli by se mu líbilo stěhování, asi to ještě zkombinuji s tím sprejem. :-k
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od XMira »

Já jsem si udělal prima sedmdesátikometrovej výlet z chaty na tři válce, zaplatil dvoulitr za nový zapalovací kabely a nastříkal motor Anti Mardersprayem od Motipu. Od té doby klid.... alespň doufám.
PS: Fóbii HTP dám do kopce i na tři válce :D
Naposledy upravil(a) XMira dne 25 lis 2009, 08:31, celkem upraveno 1 x.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od Vilda »

postai píše::lol: Díky za rady, první co jsem vyzkoušel a funguje je ta pastička na myši dneska ta potvora dostala přes čumec i chlupy po ní zůstaly jak vyjela ,ty plašiče musím prověřit vedle garáže má boudu s pelíškem náš pes nevím jak by snášel to vysokofrekvenční pištění a nevím jestli by se mu líbilo stěhování, asi to ještě zkombinuji s tím sprejem. :-k
Tak myslivcovi v hospodě koupim panáka .... jeho rada pomohla nám oběma :D ale, nevím, jestli si použil past na myši nebo na krysy. Ta na krysy, by ji určitě zabila, ( aspoň mám ten dojem ) ta pružina je opravdu výkonná .... sám jsem si to ověřil na vlastní kůži :? Řekl bych, že se na motor už nevrátí .... po otřesu mozku #-o :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: Leze mi do motoru kuna poraďte jak na ni??

Příspěvek od postai »

:D/ Kup mu velkýho kuna je v p... včera už mi tam vlezla akorát myš,Tak přišel jsem na to proč mi leze mrcha do baráku nechávám psům přes noc granule v misce a asi tak krmím nevědomky všecky mrchy z okolí fungovalo mi to jako návnada ](*,) tak ode dneška mají psi v noci půst. Ještě jednou díky. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“