jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

nevíte někdo, jaký je závit na poloose - centrální matici na Cöupe RD/Lantra J2? Spěchá, tu centrální matici i sháním, urgentní. Případné odpovědí prosím přímo na mobil 603 119 048.
Naposledy upravil(a) mirpie dne 31 srp 2009, 08:32, celkem upraveno 1 x.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: typ závitu na centrální matici - poloose Coupe RD, Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

tak závit je M22x1,5, borec mi to změřil na prodejně spojovacího materiálu a prodal náhradní matici. Korunová stojí něco přes 200CZK bez daně, tak jsem vzal obyčejný po 13Kč včetně dph a udělám do ní jen flexou drážky...
Naposledy upravil(a) mirpie dne 02 zář 2009, 10:15, celkem upraveno 1 x.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

nechtěl jsem zakládat další téma, tak jsem tohle jen přepsal.
Objevil jsem prasklou manžetu. Jak pleas sundat vnější kloub z poloosy? Vnitřní vím, tam stačí jen segrovka a drátěnné pérko, ale na vnějším jsem nic takovýho neviděl? Jen zklepnout směrem ven?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od karlosino »

Čoveče si myslím,že tu poloosu budeš muset vytáhnout ven.Mě ten vnější kloub taky nešel rozebrat.Asi je tam uchycený natvrdo. Zkrátka rozebrat vnitřní,přetáhnout manžetu,nasadit novou,a celé to pak složit.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

no podle mě tam bude jen drátěnné pérko mezi tisícihranem tyče poloosy a kloubem, ten kloub se přece dá měnit za novej...Ale nikdy jsem to nedělal, tak se ptám, popř. jak dobře nebo blbě to jde dolů. Ted to mám na poloose straně spolujezdce, ta delší a tahat ji celou ven a sundávat to vnitřkem si mi moc nechce..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od adam221 »

Ked som to robil na inych autach, vecsinou poloos isla von s pajserom, ale jemne... Ked sa nasla ta spravna poloha, tak isla velmi lachko. Ohladom zhodenia klbu, vzdy kladivkom, a jemne som ho vyrazal, vresp. ked nesiel tak dostal supu a bol vonku.. Tiez treba najst tu spravnu stranu pri ktorej pusti. Este si kup pre istotu jeden ten istiaci kruzok, ak by sa ti zlomil.. Vela stastia :hyu:
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od adam221 »

mirpie píše:no podle mě tam bude jen drátěnné pérko mezi tisícihranem tyče poloosy a kloubem, ten kloub se přece dá měnit za novej...Ale nikdy jsem to nedělal, tak se ptám, popř. jak dobře nebo blbě to jde dolů. Ted to mám na poloose straně spolujezdce, ta delší a tahat ji celou ven a sundávat to vnitřkem si mi moc nechce..
Nemusis ju potom tahat von... Len zober kladivko a najdi to spravne miesto a vyklepnes ten klb... Ale fakt bacha na ten "perko".... A von ti musi ist! Nieje toho aby nesiel :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

tak kde sehnat origo pérko moc netušim. to mi samotný neprodaj, podobně jako ABS kroužek..Dnes se nic neopravuje, vše se jen mění....hovada
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od rade622 »

Nic nezháněj to perko zůstane na kloubu a zas ho narazíš zpátky,Je to skutečně jednoduché. Oni ti korejci to obšlahli od Japonců se vším všudy. Kdybych měl psát co mi dalo za práci vylisovat ložisko z ťěhlice a jak to je přitom jednoduché, mysleli by jste si, že jsem pako. A to se mnou dělal klučina, který má 20 let praxe v autoservisu.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

ok, dám na tebe, snad se nepoškodí. A rada čím a přes co do toho bouchnout?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od rade622 »

Malé kladívko a nebát se dát ránu.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od Jam »

Chce to velkej plochej klíč, povytáhneš manžetu, klíč nasadíš na poloosu, plochou stranou klíče se opřeš o vnitřní část homokynetu a dáš tomu ranu jak z děla. V tom okamžiku ti celá poloosa vyletí z převodovky i s olejem a můžeš si to upnout do svěráku :mrgreen: No vážně, mě to dolů moc nešlo a to jsem to měl v tom svěráku uplý, nevím, jak to budeš dělat s plandající poloosou na autě. Lepší je vypustit olej a vytrhnout ji z převodovky úplně. A o perko se neboj, to to přežije.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

no někde na nissanforu jsem četl, že jsou potřeba dva lidi. Jeden drží právě poloosu, aby mu nevyletěla z převodovky a druhej buší do kloubu.....Ale s autem na heveru pár cm nad zemí tohle asi fakt dost dobře nepujde. No nic, je mi jasný, že je tam perko a že je potřeba to zklepnout, to jsem potřeboval vědět.
Díky
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

tak o sobotě, kde v Brně příjemně svítilo, jsem místo H-srazu dělal manžetu (v pátek kotouče se strachem o ložiska). Vyhodil jsem těhlici ze spodního čepu a tlumiče, sundal pásky na manžetě a začal bušit do kloubu, ale ten se ani nepohnul. Kamarád mi držel poloosu, aby nevyskočila z převodovky....Marně. Takže klasicky nenásilně, vypustil jsem převodový olej, vyhodil poloosu z převodovky, povolil vnitřní manžetu, rozebral a demontoval vnitřní homokloub, sundal vnitřní manžetu, sundal dynamický tlumič (pravá poloosa) a sundal vnější manžetu, o kterou celou dobu šlo. Kamarad mě hodil do shopu a tam jsem koupil novej převodový olej a hadici na nalití. Vyměnil jsem manžetu, složil ty ostatní krámy na poloose a vrazil zpět do auta, smontoval a nalil novej olej.
Pozor u MJAuto Brno, kdybyste někdo objednávali manžetu na Coupe RD/Lantru J2, potřeba jít do podkatalogu Nipparts a objednat tu s průmerem 82mm/23mm, protože standardně nabízí nějakou 71mm/23mm a tu na kloub fakt nenasadíte. Paradox je, že ta od Nipparts a hlavně ta co pasuje, stojí i míň.
Tak at vám to jezdí, začíná mě to auto mírně nebavit, ale jak se na to človek vykašle, tak se to nakupí a může se s tím zajet akorát tak do bazaru, kde to budou nabízet jako leštěnku se stočeným tachometrem nebo do šrotu.
Za jeden měsíc jsem měnil kotouče, jedno ložisko, ABS kroužek, kterej jsem si nakreslil a nechal vyrobit (jinak bych se nedoplatil), ted manžetu, zítra řemen od serva (už budu dávat čtvrtej za dva roky :!: ) a to mě čekaj zadní ložiska.......a hned tento týden ještě geomoerie a vyvážení kol.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od Hujer »

mirpie píše:tak o sobotě, kde v Brně příjemně svítilo, jsem místo H-srazu dělal manžetu (v pátek kotouče se strachem o ložiska). Vyhodil jsem těhlici ze spodního čepu a tlumiče, sundal pásky na manžetě a začal bušit do kloubu, ale ten se ani nepohnul. Kamarád mi držel poloosu, aby nevyskočila z převodovky....Marně. Takže klasicky nenásilně, vypustil jsem převodový olej, vyhodil poloosu z převodovky, povolil vnitřní manžetu, rozebral a demontoval vnitřní homokloub, sundal vnitřní manžetu, sundal dynamický tlumič (pravá poloosa) a sundal vnější manžetu, o kterou celou dobu šlo. Kamarad mě hodil do shopu a tam jsem koupil novej převodový olej a hadici na nalití. Vyměnil jsem manžetu, složil ty ostatní krámy na poloose a vrazil zpět do auta, smontoval a nalil novej olej.
Pozor u MJAuto Brno, kdybyste někdo objednávali manžetu na Coupe RD/Lantru J2, potřeba jít do podkatalogu Nipparts a objednat tu s průmerem 82mm/23mm, protože standardně nabízí nějakou 71mm/23mm a tu na kloub fakt nenasadíte. Paradox je, že ta od Nipparts a hlavně ta co pasuje, stojí i míň.
Tak at vám to jezdí, začíná mě to auto mírně nebavit, ale jak se na to človek vykašle, tak se to nakupí a může se s tím zajet akorát tak do bazaru, kde to budou nabízet jako leštěnku se stočeným tachometrem nebo do šrotu.
Za jeden měsíc jsem měnil kotouče, jedno ložisko, ABS kroužek, kterej jsem si nakreslil a nechal vyrobit (jinak bych se nedoplatil), ted manžetu, zítra řemen od serva (už budu dávat čtvrtej za dva roky :!: ) a to mě čekaj zadní ložiska.......a hned tento týden ještě geomoerie a vyvážení kol.
K tomu remenu kup origo :hyu: a mas ho na 6 let jako Martasz,tomu prodali neorigo co vydrzel 1,5 roku za 800 a origo stal pritom 44é kc.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“