CRDi aky olej ?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

CRDi aky olej davate ?

0W-30
0
Žádná hlasování
0W-40
0
Žádná hlasování
5W-30
16
32%
5W-40
21
42%
10W-30
2
4%
10W-40
9
18%
15W-40
0
Žádná hlasování
20W-40
0
Žádná hlasování
iny
2
4%
 
Celkem hlasů: 50

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od patriknet »

Trosku out of topic puvodniho zameru autora, ale podla nazvu a kategorie se to sem proste hodi:

dnes jsem kupoval motoroy olej pro moje CRDI, Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30, kupoval jsem ho z oficialni distribucni site v CR za cca 270KC/L. Ceka mne 2. garancni tak jim to tam hezky odnesu. A ted otazka: nevite nekdo jak to s oleji funguje? Jako to ze na herurece seznu ten samy olej za 190? Ale kdyz se ptam odkud to maji taj mlzi, pry z nemecky nebo EU distribuce... Je to vubec mozne aby se ofiko olej prodaval za tak nizkou cenu? Nebudou to nejake pnacovane oleje?

Ja jsem volil stredni cestu, platit autorizovanemu servisu za premrstenou cenu nehodlam a zas kupovat to od nejakeho eshopu ktery mi nerekne puvod taky nechci, tak jsem oslovil primo shell, ten mi dal seznam ofiko distibutoru a ty jsem oslovil.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Peter16
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2015, 12:47
Bydliště: Trnava

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od Peter16 »

Ceny sú rôzne ale nemyslím si, že by si overené e-shopy dovolili prebalovať oleje. Skôr je to o tom, kto je ako nenažraný.

Ale ja mám tiež jeden problém a som z toho trošku zúfalý.
Mám Hyundai Terracan 2,9CrDI, 120kW, r.v 2005
Podľa manuálu tam mám dávať olej 5W-40 API CF-4 alebo vyžšiu a ACEA CF-4 alebo vyžšiu.
Žiadny taký olej som v ponuke nenašiel. Buď som slepý alebo ...
Kto vie prosím nech mi pošle presný druh oleja inak tam nalejem turbínový čo máme u nás v Jaslovských Bohuniciach :D

Díky moc.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od Richard555 »

ACEA CF4 nenajdeš, taková specifikace neexistuje.... můžeš použít zřejmě olej specifikace ACEA A3/B4, ale tvůj manuál jsem neviděl, takže zas bych se z toho tolik neděsil a dal tam to co máš v příručce tedy 5W40 ACEA A3/B4 třeba tento: Elf Evolution 900 NF 5W-40, nebo Shell Helix HX7 5W-40, nebo Mobil Super 3000 X1 5W-40
seřazeno od nejnižší ceny. Když dorazíš do značkového servisu dají ti tam nějaký Shell a ten taky nebude splňovat API CH4 a nikdo to neřeší....... nemusíš hledat oleje pro vozy vybavené DPF, ten v Teracanu nemáš.
Já osobně používám do Santa FE 1 a do své IX55 olej GM 5W30 A3/B4 a nelámu si hlavu s tím. že nesplňuji ACEA CH4, měním co 15000km a zatím ani jedno auto neprotestuje.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od patriknet »

podle mne to prodejce / eshop nepancuje, ale napadlo mne jestli se to nepancuje nekde ve velkem uz na urovni velkoprodejcu...

vubec do toho nevidim, ja jen ze koncova cena s DPH od cca 180KC za litr az po cca 230-280 u ofiko shell distributoru az po cca 500kc u autorizovnych servisu, mi prijde celkem velkej rozptyl

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Peter16
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2015, 12:47
Bydliště: Trnava

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od Peter16 »

Richard555 píše:ACEA CF4 nenajdeš, taková specifikace neexistuje.... můžeš použít zřejmě olej specifikace ACEA A3/B4, ale tvůj manuál jsem neviděl, takže zas bych se z toho tolik neděsil a dal tam to co máš v příručce tedy 5W40 ACEA A3/B4 třeba tento: Elf Evolution 900 NF 5W-40, nebo Shell Helix HX7 5W-40, nebo Mobil Super 3000 X1 5W-40
seřazeno od nejnižší ceny. Když dorazíš do značkového servisu dají ti tam nějaký Shell a ten taky nebude splňovat API CH4 a nikdo to neřeší....... nemusíš hledat oleje pro vozy vybavené DPF, ten v Teracanu nemáš.
Já osobně používám do Santa FE 1 a do své IX55 olej GM 5W30 A3/B4 a nelámu si hlavu s tím. že nesplňuji ACEA CH4, měním co 15000km a zatím ani jedno auto neprotestuje.......
Predsa len tam asi šupnem ten Valvoline durablend diesel https://oleje-a-maziva.heureka.sk/valvo ... sel-5w-40/
DPF-ko nemám takže by to malo byť v pohode.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od patriknet »

Ahoj, může mi někdo prosím poradit, jestli můžu svévolně změnit výrobcem doporučený olej Shell Helix 5w-30 a místo něj používat 5w-40? ACEA specifikaci samozřejmě dodržím (C3).

Jedná se o automobil Hyundai i40 Crdi 1.7. Auto má cca 30t km. Důvodů, že uvažuji o změně oleje, mám několik:
1) Vetšinou jezdím po dálnici dlouhé trasy
2) Od jara do podzimu bude občas tahat karavan, takže motor dostane zabrat
3) Motor žere cca 0.5L oleje na 10t km

Auto je v záruce, olej si mimo garanční prohlídky mění i sám, jednou garančka pak já.. tj každých 15tkm je olej vyměněn. Letos půjdu naposed na garančku, tak to tam nechám dát co mi tam odborníci nalejou, pak si už budu dávat co chci.

Jak tomu rozimím já, tak když dodržím ACEA specifikaci, tak tím, že dám vyšší to"druhé" číslo, motoru jen pomůžu (tím, že ten motor se u mně občas i nadře).

Rozumím tomu správně? Nemám se obávat něčeho jiného? Že neco pose...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od cernymotyl »

5W40 se neboj. Pitris na oleje/forum ti radil dobře.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: CRDi aky olej ?

Příspěvek od patriknet »

OK, dik za potvrzeni ;-).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“