Black box - kamera v autě

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gonzo
*
Příspěvky: 64
Registrován: 11 úno 2009, 07:15
Bydliště: Brno

Black box - kamera v autě

Příspěvek od Gonzo »

Zdareček ;)

hledal jsem v historii, ale to co jsem našel bylo již příliš staré a neaktuální. A tak se chci zeptat, jestli má někdo zkušenosti a poradil by při výběru konkrétního typu. Pro úplnost ještě dodám, že mi jde o nějakou lepší hračku, nikoliv profesionální zařízení. No a že to souvisí s blížícími se vánoci.

A na závěr ještě odkaz na jeden test který jsem našel.
http://pctuning.tyden.cz/hardware/36-os ... pripraveny
:hyu: NEW SF STYLE 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem minuly tyden koupil Prestigio RoadRunner 500 v Alze za nejakych 2380,- a to ze dvou duvodu, za prve je FullHD (1080p), za druhe ma opravdovou stabilizaci, ktera funguje, za treti nevypada jako hracka z poute, ktera se ma do peti minut rozlozit - viz toto z tveho dokazu:
Obrázek

a za ctvrte kvili vsestranosti - vzhledem k jejimu vzhledu a nastavitelnemu uhlu kamery ji zena vyuziva na prednasky ve skole atp. popr. ji muzeme pouzit na cyklovylete (paskou se stahne k riditkum). Muj vyber de facto skoncil na tom, ze si bud nekoupim nic (ty 720p z Aukra mi prijdou jako vyhozeny penize, nebot z obrazu nevyctes ani registracni znacku auta pred tebou nebo tohle, cili nebyla to investice, kdy si reknes, jestli ma smysl priplatit, ale jestli ma smysl vubec tu vec porizovat.

video prepni do HD 1080p http://www.youtube.com/watch?v=Zw6wG0ZJBc8
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Gonzo
*
Příspěvky: 64
Registrován: 11 úno 2009, 07:15
Bydliště: Brno

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Gonzo »

Jsi mě trochu zmátl ... máš teda tu na obrázku anebo tu co píšeš ?

JJ .. už chápu. Dal jsi tedy přednost kvalitě tady v té třídě minikamer. Ona ta kamera je dobře hodnocená i v tom testu, s výhradou té polohy na uchycení na výšku. Ale jinak tedy parametry good ;)
Naposledy upravil(a) Gonzo dne 14 lis 2012, 12:21, celkem upraveno 1 x.
:hyu: NEW SF STYLE 2009
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od smokeflypaper »

Něco se řešilo tady > https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 45#p380483

Když jsem vybíral kameru pro sebe, bylo pro mne důležité aby měla GPS (záznam vč. polohy a aktuální rychlosti a byla FULL HD.. tady ale ceny začínají nad 5.000 Kč.. :/
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
foxik270
*
Příspěvky: 28
Registrován: 08 říj 2011, 11:48
Bydliště: Ústecko

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od foxik270 »

do mobilu sem si stáhnul aplikaci DailyRoads Voyager (pro android) a je vyřešeno... natáčí v HD, přes gps zaznamenává rychlost,polohu a čas..takže stačí mít mobila s HD kamerou, droidem a je ušetřeno x tisíc
Hyundai Accent 1,3i 12V 55kw r.v. 1995
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Hardcam »

U mne je problem prave Android, prosel jsem nekolika mobilama (Samsung Ace a vys) i dva tablety a nesblizili jsme se, vsechno jsem do par dni prodal a zustal verny Nokii, pro Symbian Belle nic takovyho asi neni. Druhej problem je ten, ze telefon ma uz tak dost odberu - naustale bezi mail a BT kvuli handsfree a uz tak nabijim pomalu porad.

Gonzo: ne, ta na tom obrazku je tam, co mi pripomina poutovou hracku a la vesmirna lod Astar :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od ims »

Mám Nokiu E52 a v nej aplikáciu SymDRV - ako lacná kamera do auta stačí (menší zorný uhol, video v nižšej kvalite...).
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Yurii »

Já Android a aplikaci AutoGuard blackbox... po pokusech s několika kamerama do auta jsme naznal, že ty levný šmejdy všechny stojí za hovno tak to řeším mobilem :) Video super, údaje o poloze a rychlosti se dokonce i exportují do souboru .srt takže na počítači je vidím taky, jen v noci to není úplně nejlepší ale to ani kdejaká kamera nedává takže neřeším.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Mexican »

ako riesite u tych mobilnych apps cyklicke nahravanie? pretoze ako som pochopil vacsina z tychto aplikacii pre android to neumoznuje
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gonzo
*
Příspěvky: 64
Registrován: 11 úno 2009, 07:15
Bydliště: Brno

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Gonzo »

Nejprve chci poděkovat za vaše názory, nicméně se vrátím k začátku - jde mi o nějakou lepší hračku - pod stromkem bude lepší najít krabičku s něčím a ne aplikaci do mobilu staženou na disketách přece :D Jinými slovy - aplikacím v mobilu rozumím a argumentům pro ně také, ale o ně teď skutečně nejde.

Takováto kamera "hračka" se dá pořídit někde od šesti stovek a do řádů několika tisíc. Ale to už se dostáváme do oblasti profi zařízení i se softem na případnou lokalizaci s GPS apod. Moje představa, protože se rád vyhýbám extrémům, byla někde v rozmezí 1500 - 2000 korun. Tedy zhruba na úrovni těch testovaných kamer. A téma jsem otevřel proto, že testům obecně moc nevěřím od doby, kdy jsem se dověděl, že si i výrobci či prodejci dovedou testy zaplatit. Tak mě zajímaly spíše osobní zkušenosti.

Přesto si rád poslechnu jakékoliv názory, takže mě nemusíte nijak šetřit, ale asi nakonec stejně koupím neco obyč :D
Tož tak.
:hyu: NEW SF STYLE 2009
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Yurii »

No jednoduše na pořádnou funkci a kvalitu si připravtak 5000,- je to dost podobný jako s antiradarama, levný stojí totálně za hovno a drahý sou zas moc drahý :D
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Hardcam »

Nez kupovat za 2000,- 720p kameru mi prijde mnohem rozumejsi priplatit 500+ za aktualni technologii - tedy 1080p...podle me takova investice ma smysl.
Btw, ted koukam, ze bych si asi mel zazadat o povoleni, to jsem zvedavej, co mi napisou :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Gonzo
*
Příspěvky: 64
Registrován: 11 úno 2009, 07:15
Bydliště: Brno

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Gonzo »

Tak s Yurii bych tak ouplně nesouhlasil, Ale Hardcam mi mluví z duše. Prostě střední cesta. Nečekám zázraky, ale zas pouťovej šmejd zrovna darovat nechci. A toho povolení bych se nebál. Nedávno jsem si na chaloupce dělal kamerový systém a byla to jen trapná ohlašovací formalita.

No a když už tedy darovat hračku, což teda být aspoň styloví??
http://www.hyundai-electronics.cz/produ ... d-mmc.aspx
:hyu: NEW SF STYLE 2009
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od Hardcam »

to je ale porad 720p...btw, Hyundai elektronika nema s nasimi auty nic spolecnyho...nastesti :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Black box - kamera v autě

Příspěvek od smokeflypaper »

Rozdil mezi 720p a 1080p neni zas tak zasadni.
Zalezi hodne na bitrate coz uz jsem psal.
Pokud bude kamerka jen pro ucely lepsiho pocitu,
tak dle meho nazoru 720p rozhodne staci.
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“