Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od sagen »

A kde kupuju zakladovy synteticky olej ti traja vyrobcovia ?

Ako sa vyraba synteticky zakladovy olej ?

Ktory z nich ma rafineriu ?

Motul ju urcite nema, tak ako vyraba synteticky olej ? Teraz som ho mal v motorke, ale v Moto GP maju aj Shell, Castrol, Repsol a majster Lorenzo mazal neviem cim. V F1 je to podobne, ale Motul tam nie je .
Takze existuje vyrobca, od ktoreho titi 3 kupuju kvalitne zakladove oleje a do nich daju inde nakupene prisady, a potom to predaju s reklamnym humbukom ako Horst Fuchs. Mimochodom aj Fuchs vyraba oleje, ale nie Horst.
V testoch chladiacich kvapalin LIQUI MOLY nedopadla najlepsie ( ale to boli merania vlastnosti, podla ktorych sa hodnotilo a nie viera v nieco ). Ten pan s tou Octaviou TDi mazal celych 500.000 km Shellom a asi neurobil chybu.

Hyundaia mazem Shellom, Forda Total alebo ak servis, tak co da, motorka bola v servise Castrol, ale doma som kupil Motul, ako zenska, ked kupi krem proti vraskam :D ale lepsie to nejazdilo a skoro som sa zahlusil, ked sa chlapik zacal znicoho nic otacat za zakrutou na ceste prvej triedy, tie oleje pred tym mali proti tomu asi nejaku prisadu :D

Ale filtre mam rad Mann ...
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Hardcam »

Alf6 píše: Liqui Moly Synthoil 5W40

Mnohe napovi i cena, která je u oleju ze základových polyalfaolefinů (PAO) radove nekolikanasobne vyssi. 5l za nejakych 500 -700 kc není syntetika 8)
4 litry Synthoilu vsude na netu kolem 800,-...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Alf6 »

Na najekem foru jsem cetl, ze to tak je. Zde jsem ale nasel, ze:
http://www.bobistheoilguy.com/forums/ub ... er=1839315

Our LIQUI MOLY SYNTHOIL PREMIUM 5W-40, part no. 2040, is a HC oil group III with a noack volatility 12%.
In former times we had an oil with the same part-no. that was a full synthetic oil group IV, but now we changed the recipy into this HC oil.

If you would like to use an PAO full synthetic group IV oil for your VW Golf GTI we recommend you our LUBRO MOLY SYNTHOIL ENERGY 0W-40, part-no. 2050.
This oil has an noack volatility of 9% and we recommend it for the requested VW specifications VW 502 000/505 000.


Takze PAO byl 0W-40 a ne 5w-40( před cca 5 lety) a jak je to ted netusim. Moje chyba..sorry
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Hardcam »

Mi to bylo divny, ja jsem totiz Synthoil 5ku kupoval obcas do i30 kvuli prostridani (nikdy jsem nemel dvakrat za sebou stejnej olej, naopak jsem za nejakych 24 vymen zvladl 20 ruznych oleju), ale u jedinyho Millera jsem si vedom PAO.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Alf6 »

Nakonec jestli ten Miller nebude jedinej s PAO, protože jsem si téměř jist, že kdyby ten daný olej PAO obsahoval, tak by se stim výrobce jiste rad pochlubil :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od sagen »

U LIQUI MOLY je iste len to, ze ich kalendar pre rok 2016 je podstatne lepsi, ako kalendar Pirelli 2016, porovnavat ho s tym Pirelli je skoro urazka [-o<
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Hardcam »

Nevidel jsem, nepouzivam kalendare :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od tomasvlasak »

koukal jsem zde a i z jiných zdrojů mi byl doporučován olej Millers oil, Trident Longlife jsem našel nejlevnější za nějakých 1250 za 6 litrů (na výměnu potřebuju 5,3 - tak bych si vzal velké 5 litrové balení + 1 litr druhé balení)
http://www.oleje-do-motoru.cz/oleje-do- ... fe-5W30-5l

bude to teda vhodný olej pro i30 1.6 crdi 81 kw?
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Alf6 »

Pokud splnuje specifikaci, tak urcite vhodnej bude. Nekoukal ses na oficialni stanky http://www.millersoils.cz/ jestli nevyjde levneji?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Hardcam »

Klasickej olej pro fauve longlife. Nevim, proc tam pisou, ze je pro Euro IV (ty mas V nebo VI), nicmene speifikaci odpovida. Jako vhodnejsi mi prijde AM-L od Shellu, v souladu s mazacim planem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od tomasvlasak »

na oficiálních stránkách je cca o necelou stovku dražší a z té stránky co jsem dával bych si to vyzvedl přímo u nich s dopravou zdarma

mám euro V
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Alf6 »

http://skoda.panda.cz/clanek.php?id=418

Ing. Petr Mašek (petr.masek@vscht.cz)
VŠCHT Praha, Ústav technologie ropy a petrochemie


....... Z testů vyplývá, že úspěšný prodej dodatečných aditiv do motorových olejů je založen pouze na agresivní reklamě. Žádná z výhod aditiv se při testech nepotvrdila, mnohdy byl naopak prokázán negativní vliv na čistotu a životnost motoru.......
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
slabostka
*****
Příspěvky: 1726
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od slabostka »

Millers sú predražené oleje a predaj je podporovaný takou nenásilnou ale húževnatou reklamou o nejakej nadpozemskej sile.... kupujte bežný olej skráťte interval a vybavené... prísady do palív ano... jak benzín tak nafta vif... do oleja engine cleaner v prípade kúpy auta so zanedbanými výmenami....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od Alf6 »

Predrazene oleje jsou především v autorizovanych servisech. Když za cenu oleje z autorizovaného servisu mohu mít 100% synteticky PAO olej, tak tuto cenu akceptuji. Řada CFS a CFS NT je pravdepodobne jedina v republice, která je 100% synteticka. Hlavne neplest s oleji Shell atd, které nabízí aut, servis,sice na atikete pisi, ze jsou také synteticke, ale jiz podle druhu základových oleju je jasne, ze je to blábol. Vlastne by se dalo rict, ze jde o klamani zákazníka.

Cenove tyto spickove oleje vyjdou zhruba za stejnou cenu sudovych oleju z aut. servisu. Tyto oleje jsou diky pouzitym zakladovym olejum naprosta spicka. Uz jen diky tomu, ze se jedna o"zavodni" verze oleju, kterým civilni oleje nesahaji ani po kotníky - jak po strane ochrany motoru - obsahuji dvojnasobne množství ZDDP aditiva proti opotřebení oproti "civilnim" olejum, tak po strane třeba mazací - obsahuji specialni modifikátory treni . Ikdyz samo o sobe triesterova zakladova slozka +PAO mají extremni smacivost kovu. Ja to sam poznam při nastartovani studeného motoru oproti jinym 5w-40, které jsem pouzival. Jasne, zkratit vymene intervaly je super, ale kdo chce doprat autu vic, tak proc ne. 8) Jinak každého boj, at si pouziva třeba slunecnicovy olej :mrgreen:
Ono totiž obecně platí, že nejlepší vlastnosti a kvalitu nabízejí ti výrobci, o jejichž existenci většina spotřebitelů nemá ani tušení.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zázračné přípravky přidávané do motorového oleje

Příspěvek od 69pavel »

Alf6 toz asi tak nejak,vystihl jsi to presne =D> =D> 8)

jinak vyrobci oleju s pomoci lobistu tlacili na zmenu legislativy aby mohli ty svoje olejove sracky vydavat za plne synteticke a mohli tak byt prodavane v kategorii plne synteticke ,coz se jim zcela povedlo,nebot jak vime- zkorumpovani politci jsou v cele evrope(a nejen v evrope) takze stim lobiste nemeli zaden problem.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“