Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Odjinud »

Ahoj,

chtel bych nechat udelat na mem novem i30 preventivni protikorozni ochranu prislusnych mist, a jelikoz jsem to nikdy nedelal ani nezadaval, otevru s dovolenim na to nove tema. Praci urcite chci nekomu sverit, nemam garaz a asi bych to stejne na poprve dobre nezvladl.

Predne bych chtel vedet, co vlastne chtit. Nastrik ceho konkretne (jake casti auta) a taky cim.
Je mozne, ze nejake veci, ktere nevyzaduji zvednuti auta a nejsou tak kriticke, jako napr. dvere a kapota, bych pristei rok dal v lete sama.

Co tedy vsechno se dela/da delat/ma smysl delat?
Jakou latku (material) je na to dobre pozadovat?

No a pochopitelne, pokud byste meli tip na dobry servis/dilnu, kde by to delali, budu taky rad. Ja jsem z Prahy, ale myslim, ze vsichni uvitame i tipy na celou CR i SR.

Predem dekuji.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Reklama
 

Jovzin
**
Příspěvky: 218
Registrován: 03 říj 2020, 16:35
Bydliště: Dobris okoli

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Jovzin »

Ahoj,
Tiez to planujem dat delat cim skor. A tiez zial este nemam garaz tak to musim dat nekomu spravit. A presne tiez ako ty, sam si na to netrufam aby som nieco nepokazil tak radsej bud s niekym co sa do toho vyzna alebo si to dat spravit v nejakom servise.
Predbezne planujem ist do Pribrami tuto :
https://tiger1.cz/sluzby

Predbezne mi pan povedal ze 2500 Kc + potom cena za spotrebovany material. A ze by to bolo hotove do 3 dni max aj menej.
Takze predbezne mi to vypociatl ze do 4000 - 5000Kc by sme sa mali zmestit.

V Liberci kde som kupoval auto u deleara mi povedal ze to robia tiez a za 6000 Kc. Akurat , ze by si museli nechat auto na tyden.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od slabostka »

doporučujem hneď u nového auta, určite nečakať rok, dva, akonáhle sa korozia objaví je to len dobiehanie vlaku.
Mám skúsenosť s prípravkom Noxudol, švédsky výrobok, výhoda je že má v sebe sklenené vlákna a nedochádza k popraskaniu.
Rovnako nástrek dutín, tam kľudne Resistin ml vosk alebo body vosk.
Treba to nechať urobiť tam kde sa tomu venujú na dennej báze - poctivo umyť podvozok, vyschnutie, nástrek, zaschnutie... ak niekto povie že auto vráti na druhý deň tak to nebude to pravé orechové.... tak na tri dni by to malo byť...
Ak chcete auto meniť za tri roky nemá zmysel....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Jovzin
**
Příspěvky: 218
Registrován: 03 říj 2020, 16:35
Bydliště: Dobris okoli

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Jovzin »

slabostka píše: 19 říj 2020, 20:47 doporučujem hneď u nového auta, určite nečakať rok, dva, akonáhle sa korozia objaví je to len dobiehanie vlaku.
Mám skúsenosť s prípravkom Noxudol, švédsky výrobok, výhoda je že má v sebe sklenené vlákna a nedochádza k popraskaniu.
Rovnako nástrek dutín, tam kľudne Resistin ml vosk alebo body vosk.
Treba to nechať urobiť tam kde sa tomu venujú na dennej báze - poctivo umyť podvozok, vyschnutie, nástrek, zaschnutie... ak niekto povie že auto vráti na druhý deň tak to nebude to pravé orechové.... tak na tri dni by to malo byť...
Ak chcete auto meniť za tri roky nemá zmysel....
No ja to planujem dat do konca oktobra najlepsie. Len cakam na druhe auto kym mi ho donesu spat zo SK kedze muselo ist na STK/EK. A zial u nas v rodine problem , ze uplne bez auta nemozme ostat.

Kazdopadne v tom tiger v Pribrami mi pan povedal ako pises. Musel by to najprv nechat umyt a vyschnut co je uz den az dva naviac. Potom nastrek a potom zase zaschnut. Tie 2-3 dni mi spominal ak je auto ciste ze to trva kym ten nastrek zaschne.
Takze ako pises po spocitani to vidim na 5 dni ze tam bude od pondelka do piatku - 2 dni na umytie a schnutie a potom tie 2-3 dni na nastrek a uschnutie vosku.

Akurat nechcem to velmi natahovat a urcite do vianoc aj skor to chcem mat za sebou, len ako som pisal vyssie zhanam/cakam zalozne auto aby sme zatial mali.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Mexican »

by som povedal ze antikorozna ochrana bude v 2020 tak daleko aby to nebolo DoDo
Ja som u Accenta nic nestriekal a ano, po 12 rokoch zacal korodovat na napojeni zadnych blatnikov a naraznika. Proste sa tam drzal mararst aj ked cca raz za mesiac / 6 tyzdnov auto splachnem rucne wapkou. Podvozkove diely idu vymienat v poho aj doma, nic nie je nejak vzne postihnute koroziou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Odjinud »

Jeste v te souvislosti resim zasterky. Puvodne jsem je chtel jako ochranu prahu, ale zase jsem cetl, ze to v miste uchyceni muze zpusobovat korozi...jakoze se tam bude usazovat svinstvo a muze to tam reznout... tak nevim...
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Odjinud »

Ad ty zasterky - no jo, ale ja auto meju tak jednou rocne. A podbehy jsem asi nemyl vubec nikdy. Vsak je zase hned zajebes pri prvnim projetim blatem a louzi.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
ozzy56
*
Příspěvky: 99
Registrován: 17 říj 2020, 21:46

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od ozzy56 »

že si všichni vzpomenete na dutiny a spodek když přichází zima :D dutiny a spodky jsem dělal profesionálně a nejlepší je to dělat v horkém létě--vystříkat spodek wapkou, sundat plastové podběhy atd., tapecíry nebo špunty, nechat na slunci pořádně vyschnout a pak aplikovat...,doporučuju přípravky firmy Body, jinak pokud je to vlhké, mastné, špinavé, ani to nedávejte dělat--jsou to vyhozené peníze
Tucson 1.6 GDI 2020
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Odjinud »

No jo, auto jsem koupil tedka. Vim, ze leto by bylo lepsi. Lip ale necekat, ne?
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od idam.i »

Všetky plechovky si mal fungláče?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od slabostka »

Mexican píše: 20 říj 2020, 15:41 by som povedal ze antikorozna ochrana bude v 2020 tak daleko aby to nebolo DoDo
Ja som u Accenta nic nestriekal a ano, po 12 rokoch zacal korodovat na napojeni zadnych blatnikov a naraznika. Proste sa tam drzal mararst aj ked cca raz za mesiac / 6 tyzdnov auto splachnem rucne wapkou. Podvozkove diely idu vymienat v poho aj doma, nic nie je nejak vzne postihnute koroziou
- náš getz 2006 podľahol korozii zásadne - zadné lemy, piate dvere, strecha okolo antény, drobné profilované plechy v motorovom priestore doslova zmizli, nápravnica.... v roku 2020 to bude úplne rovnaké lebo náklady a cenová konkurencia. Sú časti ošetrené dobre ale potom sú časti podvozku kde sa drží bordel, hlavne plastovanie robí medvediu službu - keď som na toyote zhodil plastové kryty boli tam kilogramy - doslova - blata, piesku, štrku ktoré fajnovo držia vodu, potom oblasť blatníkov - všelijaké štrbinky.... skôr by som dnes prijal od výrobcu miesto zľavy nástrek - poctivo všetky plasty dole a nástrek.
Ono aj ten nástrek nie je na "furt" ale poteší ak hrdza príde o 5-6 rokov neskôr a nie v takom rozsahu.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Mexican »

fiha, tak to som necakal. Sem tam pokukujem po mojich Accentoch a vacsina paradoxne nema hrdzu ani na tom napojeni zadnych blatnikov a naraznika. (Zas ma ale potesi, ze cca 30% to ma ako ja). Auto furt stoji vonku (mozno garazovanie fakt napomaha korozii), a sem tam ho podla prispevku vyssie splachnem. Taku tu povrchovu koroziu mam este na lemoch prahov, kde sa dava zdvihak (prezuvam vlasne furt doma)

ked som sa myslim v 2009 pytal v Hyundai Vistacar na ochranu dutin, povedali mi ze to robia len po burackach a ze to moc nedoporucuju rozoberat
Som myslel, ze 2020 pozink je uz vyrazne dalej ako ten moj turecky. Dobre vediet ze nie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
ozzy56
*
Příspěvky: 99
Registrován: 17 říj 2020, 21:46

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od ozzy56 »

polarka27 píše: 20 říj 2020, 21:57 a jak říká kolega nade mnou. Koupil jse šunt-dej 14/9 a tak mám čekat do horkého léta ? Prdlašky, čím spíš to na novou plechovku dáš tím líp.
Jasně v červnu je lepší počasí, ale ......

Já nedělal spodky a dutiny profesionálně, ale vždy jsem začal hned na nové plechovce. Vzhledem k počtu deseti nových plechovek snad vím o čem jako amatér mluvím
člověk který nemá dutou hlavu, nemusí kupovat deset aut, aby zjistil , že ideální čas pro nástřik dutin je hned od novoty :)
někdy se lidi diví, proč to tolik stojí, když materiál není zas tak drahý..., největší drbačka je auto odstrojit, umýt, prostě připravit, nástřik je udělaný celkem rychle, ale pak se to musí zase nastrojit zpátky, kdo někdy sundal plasty nad kolama, tak ví, co je tam po čase mokrého bordelu, co vlastně nikdy neuschne, protože aspon jednou měsíčně auto myje asi každý, to samé plasty kolem prahů atd.
Tucson 1.6 GDI 2020
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od slabostka »

accenty vyzeraju lepsie a myslim ze je dolezite aj miesto vyroby plus rocnik. ale v zasade to stale ma zmysel ak ma auto ostat dlhsie u jedneho majitela.
Hrdza je totiz nepriatel s ktorym sa neda vyhrat. Inak by nebolo od veci davat aj tipy na dielne kde to robia dobre.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Odjinud »

Zvazuju jit do nastriku od p. Trendla z Mratina u Prahy, ma nekdo zkusenost? antikoroze.cz

Cena je tedy docela masakr (cca 12 000 Kc za i30), ale zda se, ze tomu rozumi.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“